99 historii biblijnych

99 Stories from the Bible
biblia, religia, chrześcijaństwo
historie biblijne
emik84

Jak opowiadać dzieciom Biblię? Jak przekazać jej treść, głębię i piękno? Pomysłów może być wiele, my proponujemy zupełnie wyjątkowe opracowanie biblijnych historii. W tej książce wydarzenia spisane na kartach Pisma Świętego przedstawiano w formie 99 krótkich, dynamicznych i sugestywnych opowiadań. Dzięki takiej oryginalnej konstrukcji opowieści nabierają szczególnego rytmu, który nie nuży małych odbiorców i sprytnie dzieli niełatwy przecież tekst Biblii na krótsze fragmenty.

Stworzenie świata, Adam i Ewa, historia Józefa sprzedanego przez braci, działalność starotestamentalnych proroków, wreszcie narodziny Jezusa, Jego życie, śmierć i pełne blasku zmartwychwstanie… A wszystko to w 99 odsłonach, które zapraszają dzieci do przyjrzenia się z bliska wielkim dziełom Bożej miłości.

Odbiorcy:
– dzieci, które poznawać będą historie spisane na kartach Pisma Świętego;
– rodzice i dziadkowie, którzy chcą, by ich dzieci i wnuki poznawały Biblię i żyły jej przesłaniem na co dzień.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– w zupełnie wyjątkowy sposób opowiada dzieciom biblijne historie, prezentując je w 99 dynamicznych odsłonach,
– jej nietuzinkowe, żywe i pełne barw ilustracje przemawiają do wyobraźni małych czytelników,
– to doskonała propozycja dla dzieci i ich rodziców, to zaproszenie do wspólnego rozważania Biblii.

źródło opisu: https://jednosc.com.pl

źródło okładki: https://jednosc.com.pl

Choć miałam już okazję prezentować Wam różne wersje historii biblijnych to na ten moment właśnie tą książką jestem najbardziej oczarowana :) Za moment opowiem Wam dlaczego...

Religia w życiu dzieciaków jest ważna, choć z pewnością nie rozmawiamy o niej na codziennie to z pewnością gdzieś tam czasem przy okazji wizyty w kościele, na cmentarzu, podczas kolędy, ślubu czy innej uroczystości nasze dziecko się z nią styka i jest jej ciekawe.

U nas zaczęło się na dobre kiedy Nikodem poszedł do zerówki. Mieli tam zajęcia z księdzem i po każdej lekcji religii opowiadał mi rozemocjonowany czego się dowiedział i często podczas rozmów musieliśmy rozwijać temat, bo ciekawość nie dawała za wygraną :) Zresztą do teraz tak jest. Teraz jest w pierwszej klasie, religię ma z katechetką i nadal dowiaduje się wielu interesujących go rzeczy.

Jak myślicie, jak najlepiej, najłatwiej o w najbardziej zrozumiany dla dziecka sposób przekazać mu treść Biblii? Oczywiście, że poprzez książkę z historiami...

emik84 | 2015-10-25

Niewątpliwie każdy maluch wychowywany w rodzinie katolickiej od małego powinien mieć kontakt z Biblią, poznawać Boga w prosty i dostosowany do młodego wieku sposób. Pierwszym krokiem ku temu może być chociażby przygoda z książką pt. "99 historii biblijnych".

Jest to dość obszerny zbiór, na który składają się te najpopularniejsze opowieści z Nowego oraz Starego Testamentu. Czytelnik znajdzie w nim charakterystykę ludzi, opisy miejsc i relacje z najważniejszych wydarzeń biblijnych. Wszystko to opowiedziane językiem dzieci więc zrozumiale i przystępnie.

Książka podzielona została na dwa rozdziały: Nowy Testament i Stary Testament. W prezentowanym egzemplarzu znaleźć można więc historie począwszy od stworzenia świata aż do obietnicy Bożej zwiastującej powrót Jezusa na ziemię. Wydanie jest bardzo solidne. Posiada bogatą szatę graficzną. Kolorowe ilustracje towarzyszą zaś dzieciom na każdej stronie uprzyjemniając czytanie i poznawanie Boga.

Lektura jest przystępna dla maluchów, język...