Ostre zespoły wieńcowe w praktyce ratownika medycznego

Wydawnictwo: Ratownictwo Praktyczne
10 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
ratownictwo, ratownik medyczny, OZW
zdrowie, medycyna
Korczak1

Pierwsze na polskim rynku wydawniczym przedstawienie problematyki Ostrych Zespołów Wieńcowych z uwzględnieniem roli ratownika medycznego i pielęgniarki ratunkowej. Autorem książki jest Adam Stępka – ratownik medyczny zawodowo związany z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi, pracownią hemodynamiki Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie oraz Centrum Szkoleń Medycznych w...

Autorem książki jest Adam Stępka – ratownik medyczny zawodowo związany z Wojewódzką Stacją Ratownictwa Medycznego w Łodzi, pracownią hemodynamiki Centrum Kardiologii Allenort w Kutnie oraz Centrum Szkoleń Medycznych w Łodzi.

Doświadczenie zawodowe Autora sprawia, że punkt ciężkości w książce wyraźnie przesuwa się w stronę praktycznego ujęcia problematyki OZW w ramach zespołów wyjazdowych P i S oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Proponowane algorytmy postępowania z podziałem na zespoły P i S, doskonale opisane przykłady elektrokardiograficzne, kompleksowa farmakoterapia oraz przede wszystkim jasny i przejrzysty styl wypowiedzi Autora czynią z niniejszej publikacji pozycję obowiązkową na półce każdego ratownika medycznego i pielęgniarki ratunkowej.

źródło opisu: www.ratownictwopraktyczne.pl

źródło okładki: www.ratownictwopraktyczne.pl

Anna | 2017-05-04

Najcudowniejsza książką odnośnie OZW w praktyce ratownika medycznego! Czytana przeze mnie niezliczoną ilość razy.

Olanzapine | 2016-02-16

Mega przydatna, konkretna. A przede wszystkim każdy medyk powinien mieć ją w małym palcu. Polecam.

Korczak1 | 2015-10-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Książka świetna. Wszystko wytłumaczone jasno i prosto bez zbędnej nadbudowy. Odniesienie do codziennej praktyki faktycznie na poziomie 80%. Zdjęcia i algorytmy tylko dla ratowników i piguł. Kupiłem i nie żałuję. Szkoda że jak chodziłem do szkoły to był tylko Jakubaszko (moja recenzja w portalu) z którego nic nie można się było konkretnego dowiedzieć. Polacam bo cena też pozytywnie miażdży (35 zł) Minus za fakt że książkę można kupić tylko na stronie wydawnictwa.