Dylemat potęgi. Praktyczna teoria stosunków międzynarodowych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Bartowski

Książka oferująca całościowe ujęcie pojęć potęgi, siły oraz władzy w teoriach stosunków międzynarodowych. Dostarcza użytecznych narzędzi analitycznych dla wszystkich tych, których ciekawi polityka międzynarodowa, pokazuje także liczne, aktualne przykłady praktycznych zastosowań teorii. Autorce towarzyszyło przekonanie, ze teoria stosunków międzynarodowych - uważana niekiedy za trudną i hermetyczną - jest dziedziną pasjonującą i inspirującą. Narzędzia teoretyczne pozwalają porządkować, analizować oraz krytycznie selekcjonować nadmiar informacji właściwy naszym czasom oraz twórczo syntetyzować zyskaną wiedzę. Pojecie potęgi zaś znajduje się w samym sercu debaty o polityce międzynarodowej.

źródło opisu: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!