Moc Krzyża II

Wydawnictwo: eSPe
krzyż
religia
Dominik

Druga część porywających rozważań misterium krzyża autorstwa kaznodziei Domu Papieskiego. Ukazuje on niezwykłość i zupełnie oszałamiające skutki dla nas wydarzenia krzyża. Mówi o paradoksalnej naturze zwycięstwa nad złem, jakie tam się dokonało. Odrzuca wyobrażenia zagniewanego czy obrażonego Ojca, którego rzekomo śmierć Syna na krzyżu miała przebłagać. Wskazuje, że Ojciec i Syn razem przeżywali mękę i razem wstąpili na krzyż. Bóg cierpiał i cierpi ciągle w swoim ciele, jakim jest Kościół. A krzyż jest owocem jego nieskończonej, niepojętej miłości do człowieka, a nie dumy czy gniewu. Pierwotne wersje tych tekstów zostały wygłoszone w Bazylice św. Piotra w obecności Ojca Świętego Jana Pawła II.

„Ludzie, chcąc być niezależni od Boga, stali się więźniami nienawiści i śmierci. Znaleźli się w sytuacji, w której miłość Ojca nie mogła w nich zamieszkać, dlatego Syn Boży – aby w tych okolicznościach dotrzeć do ludzi – stał się Człowiekiem. Cierpiał okrutnie i umarł gwałtowną śmiercią po to, aby od tej pory także cierpienie i śmierć ludzkich istnień zostały przepojone miłością Ojca. Wiele ludzi umarło przed i po Chrystusie, ale nigdy żaden człowiek nie umarł tak jak to uczynił Jezus, żaden człowiek nie nadał własnej śmierci tak głębokiego znaczenia całkowitego przylgnięcia do woli Ojca. Jezus przez ofiarę synowskiej miłości i dobrowolnej zgody odwrócił znaczenie śmierci w kierunku prawdziwego życia. Odtąd śmierć nie jest już przepaścią, ale mostem. Człowiek, popadając w grzech i śmierć, przekonuje się, że również w nich oczekuje na niego Ten, który go stworzył”. (fragment książki)

Raniero Cantalamessa należy do zakonu kapucynów, jest kaznodzieja Domu Papieskiego. Prowadzi rekolekcje i wygłasza konferencje na całym świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków. Związany jest z Odnową w Duchu Świętym.

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!