Mnieście uczynili. Droga krzyżowa

Wydawnictwo: WAM
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
LubimyCzytać

Nie zabijaj Chrystusa w drugim człowiekuani słowem, ani postawą, ani złą myślą.On powiedział:Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.Ten, który za nas cierpiał rany, wciąż cierpi,w każdym człowieku i w całej ludzkości,w swoim Mistycznym Ciele - świętym Kościele.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wiki | 2018-11-08
Przeczytana: 29 października 2018

Dostałam tą książkę, a może bardziej książeczkę w prezencie. Mała, poręczna, lekka, kieszonkowa. W sam raz do czytania czy do rozważenia Drogi Krzyżowej z modlitwami w kościele czy domu. Tekst pięknie napisani, obrazy przedstawiające rzeźby Jezusa. Przyjemna czcionka. Dostępna raczej na każdą kieszeń. Choć z moją wiarą bywa różnie i praktykująca nie jestem to "Mnieście Uczynili" spowodowała u mnie chwilę zadumy, rozmyślań i takie zastanowienia się na przeróżne tematy mniej i bardziej ważne. Podeszłam do tej książki lekko z dystansem i nie brałam wszystkiego tak dosłownie, przełożyłam sobie na tu i teraz w XXI wieku co pomogło mi zobrazować to jak człowiek powinien żyć po prostu moralnie i zgodnie ze swoim sumieniem niezależnie od tego czy wierzy czy nie. Doceń to co masz, pomagaj, nie krzywdź, mów proszę, przepraszam i dziękuję... cała masa różnych i prostych rzeczy o których zapominamy - przypomniała mi się.