Wyzwanie czytelnicze LC

Maria remembers...
9788374206402
Maja, świat, wspomnienia, Obiols, Adamada
Ewa

W jej urodziny też padał śnieg. Upiekłam ciasto i ruszyłam w drogę. Nie mogłam się doczekać, żeby zobaczyć jej minę. Babcia objęła mnie i ucałowała. Nie zapomnę tego dnia. Nigdy.

źródło opisu: http://adamada.pl/oferta-5.php

źródło okładki: http://adamada.pl/oferta-5.php

ejotek | 2015-12-29
Przeczytana: grudzień 2015

Cudowna historia, która przywołała nawet moje, dorosłego człowieka, wspomnienia dotyczące zdarzeń z przeszłości a dotyczące dziadków i chwil z nimi spędzonych... Poranne uciekanie do ich części domu, tradycyjne wylewanie herbaty na ceratę babci, czytane przez nią bajki i dziadkowe "szklane było, stłukło się" czy "wnusiu, podjedziesz do apteki?", choć byłam już tego pięć razy... Niestety, dziadków już dawno nie ma wśród nas... Wspomnienia zostały. Nie tylko te w albumie ze zdjęciami, ale i te skrywane w pamięci.

Książeczka w bardzo przystępny dla kilkulatka sposób uświadamia, czym są wspomnienia i że na każdym praktycznie kroku mogą się pojawić, wywołane z podświadomości i pamięci. A jak ćwiczyć pamięć? Tego już dowiemy się z ćwiczeń dostępnych po opowieści z Mają, gdzie znajdziemy trzy propozycje zabaw, które pomogą w gimnastyce pamięci: wymienianie się częściami garderoby, gdy jeden z uczestników opuści salę, zapamiętanie jak największej liczby wyrazów z jednego zakresu...

Agnieszka | 2017-05-04
Przeczytana: 01 maja 2017

Kolejna książka z serii o Mai i jej świecie, utrzymana w tej samej konwencji graficzno-tekstowej, z niebieskim i białym jako kolory dominujące.
Tym razem Maja przybliża czytelnikowi sferę wspomnień, tworząc ciepłą, czułą i czarowną atmosferę.

Opowieści towarzyszą lecące płatki śniegu, zdjęcia i zabiegi kulinarne Mai.
Maja raczy nas opowieścią o dniu urodzin babci, wspomina pieczenie dla niej ciasta i drogę do babci, pełną przygód i trudności. Otula nas wspomnieniem o wzruszeniu babci i długim serdecznym przytulaku. Otwiera album ze zdjęciami przypominającymi historie rodzinne. Bawi swoim rozkoszowaniem się chwilą, zabawami na śniegu z kotką. Rozgrzewa otulona szczelnie kocem popijając gorące mleko. Rozczula bajkami na dobranoc i pocałunkami babci przed snem.

To takie piękne, ważne i cenne - wspomnienia, tym bardziej, że kiedy babci już nie ma pozostają właśnie one. Ciepłe, bliskie i przedłużające, pozwalające powracać do tych wspaniałych chwil. I choć z czasem blakną i...

Misia-i-Tosia | 2016-01-01

Wspomnienia są bardzo ważne a gdy dotyczą osoby nam bardzo bliskiej wtedy są bliskie sercu jak żadne inne, Gdy Maja wstaje rano za oknem pada śnieg podobnie jak w urodziny babci. Wtedy Maja upiekła ciasto dla babci.Razem z babcią zjadły ciasto i spędziły czas nad albumami ze starymi fotografiami o których babcia miał dużo do opowiedzenia. Maja pamięta wszystkie wydarzenia z tamtego dnia bo tylko wspomnienia w sercu jej zostały po babi bo jej już nie ma.

Tutaj również na końcu książeczki znajdziemy pomysły na ćwiczenia i zabawy by poprawić pamięć. Nie zabrakło również przewodnika dla rodziców i sentencji.

By istnieć, trzeba myśleć. By żyć, trzeba pomyśleć.
By zaś pamiętać, trzeba to przeżyć.
Samuel Butler

Poetyka | 2016-11-07