Przewodnik po muzyce fortepianowej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Fortepian
muzyka
lambada

„Przewodnik” przede wszystkim jest adresowany do melomanów, którym może służyć w poszukiwaniu informacji o najbardziej popularnych dziełach i kompozytorach muzyki fortepianowej. Książka została opracowana w taki sposób, aby mogła również być przydatna dla osób związanych zawodowo z muzyką (pianistów, nauczycieli gry fortepianowej oraz teoretyków muzyki i muzykologów). Autor miał przede wszystkim na względzie prezentację kanonu literatury fortepianowej, przedstawił też sylwetki i twórczość fortepianową wybitnych kompozytorów polskich, a wśród nich także tych mniej znanych ogółowi słuchaczy. W „Przewodniku po muzyce fortepianowej” omówiono zarówno solowe utwory fortepianowe, kompozycje na dwa fortepiany i na cztery ręce, muzykę kameralną z udziałem fortepianu (od tria do nonetu) oraz dzieła na fortepian z towarzyszeniem orkiestry. W niektórych omówieniach wskazane są dostępne nagrania płytowe; dotyczy to szczególnie muzyki polskiej.

źródło opisu: PWM, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!