Warkocze. Przewodnik krok po kroku

Wydawnictwo: Między Słowami
Braids
hobby
Dominika

Świat zwariował na punkcie warkoczy! Najmodniejsze, proste i wyszukane opanowały salony, wybiegi mody i podbiły internet: Facebook, Instagram, Pinterest, You Tube Wszyscy plotą warkocze! Warkocze idealne do szkoły, szalone na imprezę i romantyczne na randkę. Stwórz oryginalną fryzurę podążając krok po kroku za prostymi instrukcjami Laury i Marie, dwóch nastolatek, których instagramowy...

Świat zwariował na punkcie warkoczy!
Najmodniejsze, proste i wyszukane opanowały salony, wybiegi mody
i podbiły internet: Facebook, Instagram, Pinterest, You Tube

Wszyscy plotą warkocze!

Warkocze idealne do szkoły,
szalone na imprezę
i romantyczne na randkę.

Stwórz oryginalną fryzurę podążając krok po kroku za prostymi instrukcjami Laury i Marie, dwóch nastolatek, których instagramowy profil @HairandNailInspiratin śledzi już ponad 130 000 osób!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6599,Warkocze

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6599,Warkocze

Maria | 2019-05-07
Przeczytana: 26 października 2015

Tylko dzieci głupie się nudzą!
Taki motywator stosowała moja znajoma w wychowaniu swoich dzieci. Muszę dodać, że skutecznie, chociaż dla mnie brzmiał trochę kontrowersyjnie. Po lekturze tego przewodnika skłonna jestem przyznać jej rację. Okazuje się, że nuda wcale nie jest zła, tylko dzieci są może nie głupie, ale zbyt leniwe. Na szczęście nie wszystkie. Kiedy w duńskich szkołach ogłoszono strajk generalny, dwie nastolatki, Laura i Marie, strasznie się nudziły i zamiast zawracać gitarę dorosłym mantrą – nudzi mi się - i żądać od nich roli clowna zabawiającego widownię, zaczęły działać. Miały pasję – plecenie warkoczy. Każdą wolną chwilę poświęcały na wymyślanie nowych splotów z włosów. Brak zajęć w szkole wykorzystały na poszukiwanie inspiracji w Internecie, które skończyło się na zainstalowaniu profilu na Instagramie, na którym pokazały swoje warkoczowe fryzury. Pojawiły się fanki. Potem były filmiki instruktażowe na YouTube. Fanek przybyło jeszcze więcej. I wreszcie ukazała...

Maquarella | 2016-06-30

Ta książka jest wspaniała!!! Wiele wspaniałych propozycji warkoczy! I przekonałam się, że jednak nie mam dwóch lewych rąk do fryzur. I nadal się uczę!

tikichomiktaki | 2016-01-26

Książka trochę u mnie przeleżała, bo chwilowo odłożona na półkę została później przykryta innymi i na chwilę zapomniana. Ale jak już ją odkryłam to miałam niezłą zabawę :)

Fryzura nigdy nie była żadnym charakterystycznym elementem mej skromnej chomiczej osoby. Zwykle włosy noszę rozpuszczone proste, ewentualnie związane w koński ogon albo zawinięte na czubku głowy w luźnego koka. Warkocz to już jest dla mnie wyzwanie!

W książce znajdziemy podstawowe sploty, takie jak francuz, czy kłos - to tak dla początkujących oraz przykłady plecionych fryzur wykonanych częstokroć na podstawie tychże podstawowych splotów. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że autorki pokazują nam jak uczesać warkocz, który nosiła główna bohaterka "Igrzysk śmierci". Znajdziemy tu również propozycje fryzur na imprezę oraz jako bonus kilka zdjęć niezwykle fantazyjnych fryzur przeplatanych kwiatami, tudzież wstążkami.

Całość jest solidnie wydana - sztywna oprawa, liczne fotografie w tym ilustrujące jak krok po kroku...

monweg | 2015-11-14

Laura i Marie, dwie nastolatki, mają swój profil na Istagramie i to tam zaczęła się ich mała kariera. Profil ten @HairAndNaisInspiration cieszy się ogromną popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dziewczyny potrafią wyczarować na głowie prawdziwe dzieła sztuki.

Po krótszym lub dłuższym treningu, w zależności od zdolności, podobno samodzielnie wykonamy wodospad, warkocz z pięciu pasm, różę, symbol nieskończoności czy ślimaka i do tego będziemy się tym szczycić.

Ta książka to przewodnik, krok po kroku, po mniej i bardziej zawiłych plecionych fryzurach. Warkocze prosto do szkoły czy do pracy (bo kto powiedział, że dorosłej kobiecie nie wolno), romantyczne plecionki na randkę, eleganckie na imprezy i na inne specjalne okazje. Znalazło się też miejsce na po prostu urocze warkocze z wplecionymi wstążkami i kwiatami. Wielkim plusem jest to, że każda z fryzur została opisana i sfotografowana przez ich autorki.

Dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego i ciekawego.

Masz...

Magdalena Żerek | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Warkocze na każdą okazję!

Warkocze dodają dziewczętom uroku i nadają się na każdą okazję. Sama nie umiałam ich pleść do momentu, kiedy urodziła się moja córka. Pierwszy warkocz francuski zrobiłam, będąc już dorosłą kobietą. Pomogły mi w tym filmiki oglądane na YouTube. Wszystkich, którzy lubią te romantyczne fryzury, zachęcam do oglądania profilu na Instagramie @HairAndNailsInspiration i do zakupienia książki jego autorek Laury i Marie – „Warkocze. Przewodnik krok po kroku”.

Laura Kristine Arnesen i Wivel Marie Moesgaard są nastolatkami i przyznały, że odkąd tylko pamiętają, uwielbiają pleść warkocze. Dziewczyny są przyjaciółkami, testującymi na sobie różne plecione fryzury. Dziś jest to już ich pasją, którą dzielą się z ludźmi na całym świecie. Sam pomysł na pokazanie swojego hobby innym wielbicielom warkoczy narodził się w 2013 roku. Podczas strajku szkół w Danii, Laura i Marie bardzo się nudziły, dlatego też postanowiły wypróbować kilka nowych splotów. Wtedy też zdecydowały...

Ela | 2015-11-05
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: listopad 2015

Super książka dla mamy, córki, przyjaciółki. Zawiera dokładne instrukcje i zdjęcia, które krok po kroku wyjaśniają, jak się robi przepiękne warkocze.

ejotek | 2015-10-27
Przeczytana: październik 2015

Każda opisana w książce fryzura jest doskonale rozłożona na części pierwsze. Wszystko jest dopracowane i w zasadzie każdy powinien sobie poradzić. Najpierw otrzymujemy zachętę, czyli zdjęcie gotowej fryzury a potem... "krok po kroku" opis słowny wyjaśniający, jak pleść, czy przekładać pasma górą czy dołem, czy zaplatamy w poziomie czy pionie, czy włosy dobieramy z obu stron czy tylko z jednej a obok obrazujące to zdjęcia - dla wzrokowców. Muszę przyznać, że instrukcje są jasne i zrozumiałe i gdyby dziecko miało więcej cierpliwości to sądzę, że warkocze mogłabym czesać częściej (próbowałyśmy między innymi warkocza z pięciu pasm, ale tam wymagana jest pomoc osoby czesanej i tu już moja córa nie dawała rady, będziemy próbować za czas jakiś). Dodatkowymi informacjami, które znajdziemy przy fryzurach są akcesoria potrzebne do ich wykonania, czas niezbędny do tej czynności, poziom trudności a w niektórych przypadkach nawet QR kod przenoszący na stronę z filmem...

ewanka | 2015-10-11

Przy tej książce zabawa jest zagwarantowana, czy to dla nastolatki, mamy, cioci, babci a nawet tata może spróbować swoich sił i zapleść warkocza córeczce ( pamiętam że za dziecka zdarzało się że, tata mnie czesał do przedszkola) Na jednym klasycznym warkoczu nie warto przystawać, z tą książką wszystkie inne techniki splatania warkocza są na przejrzystych instrukcjach krok po kroku przedstawione. A tego sezonu warkocze będą hitem :-)
Więcej mojej opinii i zdjęć na blogu http://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2015/09/nasze-warkocze.html

Kasiulek | 2015-09-30
Przeczytana: 30 września 2015