Warkocze. Przewodnik krok po kroku

Okładka książki Warkocze. Przewodnik krok po kroku Laura Kristine Arnesen, Wivel Marie Moesgaard
Okładka książki Warkocze. Przewodnik krok po kroku
Laura Kristine ArnesenWivel Marie Moesgaard Wydawnictwo: Między Słowami hobby
hobby
Braids
Między Słowami
2015-09-21
2015-09-21
Aleksandra Kamińska
moda fryzury warkocze moda i styl nastolatki

Tylko dzieci głupie się nudzą!
Taki motywator stosowała moja znajoma w wychowaniu swoich dzieci. Muszę dodać, że skutecznie, chociaż dla mnie brzmiał trochę kontrowersyjnie. Po lekturze tego przewodnika skłonna jestem przyznać jej rację. Okazuje się, że nuda wcale nie jest zła, tylko dzieci są może nie głupie, ale zbyt leniwe. Na szczęście nie wszystkie. Kiedy w duńskich szkołach ogłoszono strajk generalny, dwie nastolatki, Laura i Marie, strasznie się nudziły i zamiast zawracać gitarę dorosłym mantrą – nudzi mi się - i żądać od nich roli clowna zabawiającego widownię, zaczęły działać. Miały pasję – plecenie warkoczy. Każdą wolną chwilę poświęcały na wymyślanie nowych splotów z włosów. Brak zajęć w szkole wykorzystały na poszukiwanie inspiracji w Internecie, które skończyło się na zainstalowaniu profilu na Instagramie, na którym pokazały swoje warkoczowe fryzury. Pojawiły się fanki. Potem były filmiki instruktażowe na YouTube. Fanek przybyło jeszcze więcej. I wreszcie ukazała się ta książka. Postanowiłam ją nie tylko przeczytać oraz dokładnie obejrzeć i przyjrzeć się licznym zdjęciom.
Postanowiłam ją... przetestować!
Zebrałam grupę dziewczyn, które chciały tego samo, co ja, ale również mieć uczesanie na czasie ( warkocze ostatnio robią furorę) lub po prostu nauczyć się pleść włosy. Gościem specjalnym i fachową pomocą dla amatorek była adeptka fryzjerstwa. Ciekawiło mnie, jak poradzą sobie z przewodnikiem amatorki, a jak profesjonalistka. Wcześniej przygotowałyśmy akcesoria wyszczególnione i pokazane w rozdziale wstępnym. Uzbrojone w gumki, wsuwki i grzebienie zabrałyśmy się do wyboru warkocza, wertując pierwszy rozdział. Było w nim aż, a może tylko, pięć podstawowych splotów warkoczowych jako baza do dalszych uczesań. I tutaj napotkałyśmy pierwszy, ale i jedyny problem. Zdjęcia instruktażowe do każdego rodzaju warkocza umieszczono na jednej stronie. Ucierpiała na tym ich czytelność odwzorowywania krok po kroku kolejnych chwytów pasm włosów.
Na szczęście tę niedogodność świetnie rozwiązywał kod QR umieszczony pod instrukcją wykonania. Ściągnięcie aplikacji na telefon i skorzystanie z usługi zajęło nam kilkanaście sekund i już miałyśmy filmik instruktażowy w telefonie. Po opanowaniu podstaw, co było łatwe, mogłyśmy porwać się na drugi stopień trudności czyli następny rozdział z fryzurami plecionymi. Teoretycznie brzmiało groźnie, ale w praktyce oznaczało bazowanie na wcześniej poznanych rodzajach warkoczy i budowaniu z nich bardziej skomplikowanych kompozycji. Nie było to trudne. W przewodniku znajdywałyśmy również mnóstwo podpowiedzi fryzur na imprezy i uroczystości. Niektóre, wprawdzie już bez instrukcji, ale nie były nam nawet potrzebne do ich wykonania. Właściwie po trzech godzinach ćwiczeń (tak dobrze nam się plotło!) autorki spełniły swoją rolę osób zachęcających i inspirujących, a nas zaczęła ograniczać już tylko wyobraźnia. Efektem było to zupełnie nowe uczesanie.
Zgodnie stwierdziłyśmy, że przewodnik napisany jest zrozumiale, z przejrzystą grafiką, dając amatorkom szansę nauczenia się plecenia warkoczowych fryzur, a profesjonalistkom możliwość inspiracji do pomysłów na nowe fryzury. Ze spotkania wyszłyśmy z cudami-wiankami u każdej na głowie, nowymi umiejętnościami i kolejką do pożyczenia przewodnika.
Byłyśmy bardzo zadowolone!

Tylko dzieci głupie się nudzą!

Książka trochę u mnie przeleżała, bo chwilowo odłożona na półkę została później przykryta innymi i na chwilę zapomniana. Ale jak już ją odkryłam to miałam niezłą zabawę :)

Fryzura nigdy nie była żadnym charakterystycznym elementem mej skromnej chomiczej osoby. Zwykle włosy noszę rozpuszczone proste, ewentualnie związane w koński ogon albo zawinięte na czubku głowy w luźnego koka. Warkocz to już jest dla mnie wyzwanie!

W książce znajdziemy podstawowe sploty, takie jak francuz, czy kłos - to tak dla początkujących oraz przykłady plecionych fryzur wykonanych częstokroć na podstawie tychże podstawowych splotów. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że autorki pokazują nam jak uczesać warkocz, który nosiła główna bohaterka "Igrzysk śmierci". Znajdziemy tu również propozycje fryzur na imprezę oraz jako bonus kilka zdjęć niezwykle fantazyjnych fryzur przeplatanych kwiatami, tudzież wstążkami.

Całość jest solidnie wydana - sztywna oprawa, liczne fotografie w tym ilustrujące jak krok po kroku wykonać dany splot, gruby podobny do kredowego papier oraz duża czcionka sprawiają, że książka jest bardzo przyjemna w odbiorze. Instrukcje są napisane jasno i zrozumiale, więc każdy przy odrobinie chęci powinien pokazany splot wykonać.

Osobiście zaczęłam od ćwiczeń na sobie i szczerze? To wcale nie było takie proste :P Zdecydowanie łatwiej jest uczesać kogoś i w ten sposób ćwiczyć swoje manualne zdolności, do czego Was razem z Laurą i Marie zachęcam ;)

Laura i Marie, dwie nastolatki, mają swój profil na Istagramie i to tam zaczęła się ich mała kariera. Profil ten @HairAndNaisInspiration cieszy się ogromną popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dziewczyny potrafią wyczarować na głowie prawdziwe dzieła sztuki.

Po krótszym lub dłuższym treningu, w zależności od zdolności, podobno samodzielnie wykonamy wodospad, warkocz z pięciu pasm, różę, symbol nieskończoności czy ślimaka i do tego będziemy się tym szczycić.

Ta książka to przewodnik, krok po kroku, po mniej i bardziej zawiłych plecionych fryzurach. Warkocze prosto do szkoły czy do pracy (bo kto powiedział, że dorosłej kobiecie nie wolno),romantyczne plecionki na randkę, eleganckie na imprezy i na inne specjalne okazje. Znalazło się też miejsce na po prostu urocze warkocze z wplecionymi wstążkami i kwiatami. Wielkim plusem jest to, że każda z fryzur została opisana i sfotografowana przez ich autorki.

Dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego i ciekawego.

Masz córkę, wnuczkę, siostrę, koleżankę – naucz się sztuki plecenia. Zostań Mistrzem. Polecam.

Całość - http://monweg.blog.onet.pl/2015/11/11/warkocze-laura-marie/

Warkocze na każdą okazję!

Warkocze dodają dziewczętom uroku i nadają się na każdą okazję. Sama nie umiałam ich pleść do momentu, kiedy urodziła się moja córka. Pierwszy warkocz francuski zrobiłam, będąc już dorosłą kobietą. Pomogły mi w tym filmiki oglądane na YouTube. Wszystkich, którzy lubią te romantyczne fryzury, zachęcam do oglądania profilu na Instagramie @HairAndNailsInspiration i do zakupienia książki jego autorek Laury i Marie – „Warkocze. Przewodnik krok po kroku”.

Laura Kristine Arnesen i Wivel Marie Moesgaard są nastolatkami i przyznały, że odkąd tylko pamiętają, uwielbiają pleść warkocze. Dziewczyny są przyjaciółkami, testującymi na sobie różne plecione fryzury. Dziś jest to już ich pasją, którą dzielą się z ludźmi na całym świecie. Sam pomysł na pokazanie swojego hobby innym wielbicielom warkoczy narodził się w 2013 roku. Podczas strajku szkół w Danii, Laura i Marie bardzo się nudziły, dlatego też postanowiły wypróbować kilka nowych splotów. Wtedy też zdecydowały się na założenie profilu na Instagramie. Nie przypuszczały nawet, jak wielką popularnością cieszyć będą się wykonywane przez nie fryzury.

„Warkocze. Przewodnik krok po kroku” to książka, która przyda się osobom dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z pleceniem warkoczy oraz tym, które już mają wprawę w ich wykonywaniu. Laura i Marie najpierw udzielają wielu pomocnych wskazówek i wymieniają najbardziej przydatne akcesoria. W kolejnej części poradnika pokazują, jak wykonać podstawowe sploty, a więc – francuza, holendra, kłos, linę i splot koronkowy. Następnie omawiają dziesięć swoich ulubionych plecionych fryzur. W książce znajdziecie do tego również rozdział z propozycjami warkoczy na imprezę. Wszystkie instrukcje ich wykonania składają się z – omówienia krok po kroku kolejno wykonywanych czynności, zdjęć i rad, dzięki którym można sprawić, że splot będzie jeszcze bardziej efektowny. Po każdym dziale dodano też kilka propozycji fryzur, pozwalających na połączenie wszystkich z wcześniej zdobytych umiejętności. Nie zabrakło tutaj również kodów QR do filmików z instrukcjami wykonania poszczególnych warkoczy.

Jeśli zdecydujecie się na wykonanie najprostszych nawet splotów proponowanych przez Laurę i Marie, z pewnością zbierzecie mnóstwo komplementów. Co ważne, przewodnik ten nauczy samodzielnego wykonywania fryzur, które w salonie fryzjerskim czasem są bardzo drogie. Jeśli więc chcecie zaoszczędzić czas i pieniądze oraz wyglądać pięknie na co dzień i od święta, koniecznie zapoznajcie się z propozycjami Laury i Marie w Internecie lub w książce.

Magdalena Żerek www.czytamto.pl

Warkocze na każdą okazję!

Każda opisana w książce fryzura jest doskonale rozłożona na części pierwsze. Wszystko jest dopracowane i w zasadzie każdy powinien sobie poradzić. Najpierw otrzymujemy zachętę, czyli zdjęcie gotowej fryzury a potem... "krok po kroku" opis słowny wyjaśniający, jak pleść, czy przekładać pasma górą czy dołem, czy zaplatamy w poziomie czy pionie, czy włosy dobieramy z obu stron czy tylko z jednej a obok obrazujące to zdjęcia - dla wzrokowców. Muszę przyznać, że instrukcje są jasne i zrozumiałe i gdyby dziecko miało więcej cierpliwości to sądzę, że warkocze mogłabym czesać częściej (próbowałyśmy między innymi warkocza z pięciu pasm, ale tam wymagana jest pomoc osoby czesanej i tu już moja córa nie dawała rady, będziemy próbować za czas jakiś). Dodatkowymi informacjami, które znajdziemy przy fryzurach są akcesoria potrzebne do ich wykonania, czas niezbędny do tej czynności, poziom trudności a w niektórych przypadkach nawet QR kod przenoszący na stronę z filmem instruktażowym.

Podsumowując stwierdzam, że podczas pierwszego spotkania z tą nietypową książką, można poczuć strach. Tak, strach że nie podołamy wyzwaniu a maleńkie oczka córki będą patrzeć wyczekująco i błagalnie i mówić "Mamusiu, chcę być piękna". Ale myślę, że warto mieć w domu - do kompletu z córeczką - taki właśnie poradnik, który początkowo będzie pomagał mamie a potem to nastolatka będzie miała koleżanki, które będą w szybkim tempie odrabiały zadania domowe, by mieć czas spotkać się na plotki przy warkoczach. To świetny i niebanalny pomysł na sympatyczne spędzanie czasu w kobiecym czy dziewczęcym gronie.

całość recenzji oraz fotografie: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2015/10/laura-arnesen-marie-wivel-warkocze.html

Przy tej książce zabawa jest zagwarantowana, czy to dla nastolatki, mamy, cioci, babci a nawet tata może spróbować swoich sił i zapleść warkocza córeczce ( pamiętam że za dziecka zdarzało się że, tata mnie czesał do przedszkola) Na jednym klasycznym warkoczu nie warto przystawać, z tą książką wszystkie inne techniki splatania warkocza są na przejrzystych instrukcjach krok po kroku przedstawione. A tego sezonu warkocze będą hitem :-)
Więcej mojej opinii i zdjęć na blogu http://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2015/09/nasze-warkocze.html

Super książka dla mamy, córki, przyjaciółki. Zawiera dokładne instrukcje i zdjęcia, które krok po kroku wyjaśniają, jak się robi przepiękne warkocze.

Ta książka jest wspaniała!!! Wiele wspaniałych propozycji warkoczy! I przekonałam się, że jednak nie mam dwóch lewych rąk do fryzur. I nadal się uczę!

Bardzo dla początkujących, nic się nowego nie nauczyłam...

Bardzo dla początkujących, nic się nowego nie nauczyłam...

• 2017
  • Mam