Czytamy w oryginale:Peter Pan. Piotruś Pan

Wydawnictwo: 44.pl
klasyka
angielski
Weronika

„Czytamy w oryginale” to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka angielskiego. Adaptacja powieści Jamesa Matthew Barrie’ego „Peter Pan. Piotruś Pan” została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki korzystać mogą...

Adaptacja powieści Jamesa Matthew Barrie’ego „Peter Pan. Piotruś Pan” została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności wersji polskiej z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

źródło opisu: 44.pl

źródło okładki: 44.pl

Machno | 2019-06-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019
Przeczytana: 20 czerwca 2019

O Piotrusiu Panie słyszał chyba każdy. Film Spielberga z Robinem Williamsem, lub kreskówkę Disneya, również widziała spora część obytego społeczeństwa. A ilu czytało książkę? Chyba już te szeregi zaczynają topnieć, i to drastycznie. I wcale nie chodzi o sam fakt czytania, po prostu sama historia spisana jest mniej chwytliwa niż pokazana na celuloidzie. Sam motyw jest ogólnie znany - Wanda z braćmi zostają zaproszeni do krainy Nigdziebądź, spotykają piratów, Indian, wróżki, przeżywają niesamowite przygody, tworzą cos na kształt rodziny. Ale coś jednak nie działa jak należy, część dzieciaków pamięta coś takiego jak "mama", Wanda ma ja niby zastąpić, ale sama wspomina swoją rodzicielkę. A sam Piotruś? Kawał egoistycznego, rozpasanego gnojka, który nawet przed samym sobą udaje, że nie tęskni. Przecież najważniejszy jest wizerunek najtwardszego z twardych pogromców piratów. Z wersji animowanych wyzierał raczej Piotruś-łowca przygód, niż w sumie taki kawal prostaka. Owszem, w kart...

botwinka | 2018-10-05

Chyba nie potrafię być obiektywna w stosunku do tej pozycji. Przeczytałam ją setki razy. Mogłabym rozprawiać na jej temat godzinami. Na temat jej wielopoziomowości. Czy jest to zwykła bajka o chłopcu, który nie chciał dorosnąć? Czy może coś jeszcze- może to głeboka powieść filozoficzna, napisana tak, by ten, kto chce - znajdzie w niej drugie, trzecie i ósme dno?

Można ją przeczytać oczami kilkuletniego dziecka. Opowieść o Piotrusiu, piratach i Nibylandii - będzie zwykłą fantastyczną opowieśćią.

Można ją przeczytać jako dorastający nastolatek, który wcale nie jest pewnien czy dorosnąć chce, chociaż nigdy w życiu nie powie tego na głos.

Można ją przeczytać jako osoba dorosła i wrócić do świata dziecka - albo - zastanowić się, kim się jest.

Z każdą postacią w tej książce można utożsamić się na pewnych etapach życia. I każde z tych utożsamień może wzbudzić w nas inne emocje.

Uwielbiam tę pozycję i zawsze do niej będę wracać.
Sposob, w jaki pisze Barrie - jest FANTASTYCZNY. Jest...

książek: 2095
AnnaSikorska | 2018-08-31

Problem dorastania od wieków pojawia się w twórczości człowieka. Był to temat bardzo ważny w pracach filozofów, a wszystko przez to, że dawał możliwość kształtowania społeczeństwa. James Matthew Barrie nieco inaczej spojrzał na tę tematykę: dostrzegł w dzieciństwie coś z magii. I ma tu sporo racji, ponieważ dzieci – jak członkowie plemion pierwotnych – zaczarowują świat. Jednak tego zaczarowywania uczą się od starszych od siebie. Dawniej było to rodzeństwo, mamki, niańki wprowadzające w świat wierszyków, ludowych rymowanek sprawiających, że zwykła czynność nabierała symbolicznego znaczenia. Od tego zaczarowywania nie uwalniamy się przez całe życie, dlatego z taką lubością poddajemy się emocjom kreowanym przez reklamy i filmy. Magia jest elementem życia każdego z nas. Jest to jednak wpływ zakamuflowany, niezauważalny. James Matthew Barrie wykorzystał ową ludzką chęć tworzenia nierealnych opowieści do stworzenia opowieści pełnej magii. „Piotruś Pan i Wendy” adresowana jest do dzieci,...

Magda | 2018-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

„Piotruś Pan i Wendy” to piękny literacki klasyk, którego wymowa diametralnie zmienia się wraz z wiekiem czytelnika. To niewątpliwie jedna z tych publikacji, która ukazuje geniusz autora wraz z jego doskonałymi literackimi możliwościami.
Wydawać by się mogło, że ta napisana ponad sto lat temu opowieść, to baśń stworzona z myślą o dzieciach. Zarówno obraz Nibylandii, jak i bohaterowie oraz ich przygody idealnie komponują się z wyobraźnią najmłodszych. Jednak spojrzenie na przedstawione przez autora postacie dorosłym umysłem, odsłania inną, głębszą i bardziej dojrzałą prawdę o ludziach, niemożliwą do zinterpretowania przez dzieci.

Recenzja w całości: http://mamao.pl/piotrus-pan-i-wendy-james-matthew-barrie/

SwiatTomskiego | 2018-08-17

Piotruś Pan i Wendy to historia, którą wcześniej znałam tylko z ekranu telewizora. Ciesze się, że mogłam przeczytać tą historię w wydaniu wydawnictwa Wilga. Ogromnym atutem są urocze, subtelne ilustracje. Polecam!

Biegnąc_pod_wiatr | 2018-07-02

Znasz historię Piotrusia Pana, chłopca, który nie chciał dorosnąć?

Może znasz opowieść o małych piratach z kanałów TV dla dzieci – „Jacke i Piraci z Nibylandii”? Nie ukrywam, że nasza przygoda zaczęła się od bajki, którą moi synowie uwielbiają. Ciekawa byłam czy książka, która opowiada o samych początkach szalonych przygód też ich zaciekawi. Jaś nie zawiódł – klasyka wygrała!

Wydawnictwo Wilga wydało ostatnio kilka publikacji z serii klasyki literatury. Obecnie w sprzedaży widziałam siedem tytułów (dostępne w Empiku):

Ania z Zielonego Wzgórza
Przygody Alicji w Krainie Czarów
Przygody Tomka Sawyera
Piotruś Pan i Wendy
Mała księżniczka
Mały Książę
Doktor Dolittle i jego zwierzęta

Muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu wydania tych publikacji…

Choć w ręku miałam tylko Piotrusia Pana i Wendy, w ciemno mogłabym również kupić resztę kolekcji. Solidna, ładna okładka. Piękne, czarno białe rysunki. Słowo „klasyk” można użyć nie tylko do...

Garona | 2018-06-18
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo

Piotruś Pan...z biegiem lat dostrzegam szczegóły niewidoczne wcześniej i ukryte warstwy tej baśniowej, fantazyjnej postaci.
Abstrahując od wszelkiego rodzaju odlotów psychicznych, które są dramatem, bólem i nieszczęściem człowieka, który je posiada, to narzuca mi się pytanie jak dużą dawkę niedojrzałości trzeba posiadać by umieć ciągle, wciąż i wciąż mimo zmieniającego się pesela "latać"...?
Sporą :)
Mimo pięknych pierwszych hen kiedyś wrażeń i wzruszeń z lektury, jak to bajki, wznoszę toast - Niech żyje dojrzałość!
A bajka? Wspaniała fantazja autora.

mamatosiaczka | 2018-06-18

Jeśli lubi się tę książkę, nie ma opcji aby po latach zmienić do niej nastawienie. Ogromnie cieszyłam się, że mogłam przysiąść do książki po tak długiej przerwie! Miałam okazję w swoim życiu obejrzeć kilka ekranizacji "Piotrusia Pana", jednak książka to książka. Ona o wiele bardziej pobudzi naszą wyobraźnię! Tak tez było w przypadku niniejszej publikacji James'a Matthew Barrie'go.W tekście gdzieniegdzie pojawiają się czarno-białe ilustracje utalentowanej ilustratorki, Doroty Wojciechowskiej. Myślę, że dobrze, iż nie ma ich tutaj dużo i że nie są kolorowe. Jak pisałam książka wspaniale pobudza wyobraźnię, dzięki czemu obrazy tworzą się w naszej głowie! Cała książka została naprawdę pięknie wydana. To niesamowite, jak można zatracić się w lekturze! Książkę czyta się bardzo szybko z ogromnym zaciekawieniem. Strony wręcz palą się w rękach!:) Publikacja dostarcza niesamowitych wrażeń czytelniczych i różnorodnych emocji. Wzbudza ciekawość, wyzwala w nas salwy śmiechu, ale od czasu do...

CzytanieNaszymZyciem | 2018-04-27

"Piotruś Pan i Wendy" nie jest aż tak wiekową powieścią, jak się niektórym wydaje. Początkowo miała być to sztuka teatralna, jednak kilka lat później autor zdecydował się na stworzenie prawdziwej powieści. Ostatecznie książka została wydana w 1911 roku, a więc ponad sto lat temu! Czemu zawdzięcza swoją popularność?
Przede wszystkim "Piotruś Pan i Wendy" to książka obfitująca w elementy fantastyki, co jest bardzo atrakcyjne dla wszystkich dzieci. Jednak należy wspomnieć, że książka Barriego ma również swoich dorosłych fanów. Dzieje się tak dlatego, że autor poruszył w swoim dziele tematykę dzieciństwa i dorosłości. Tytułowy Piotruś nie chce być dorosły. Ten fakt dosłownie wybiegł poza granice książki i wpisał się już na zawsze do kulturowego dziedzictwa. Wielu psychologów zajmuje się analizą zachowania Piotrusia, gdyż jest to postać naprawdę intrygująca i zdecydowanie warta uwagi. Jeżeli jeszcze nie znacie tej historii, musicie koniecznie nadrobić zaległości!
Wydawnictwo Wilga,...

W Piotrusiu zakochana byłam już na długo przed tym, nim faktycznie przeczytałam powieść.
Byłam przekonana, że opowieść mówiąca o wróżkach, które powstały kiedy pierwsze dziecko zaśmiało się po raz pierwszy i jego śmiech rozpadł się na tysiąc kawałków, o dzieciach które wystarczy, że pomyślą o czymś cudownym a będą mogły unieść się w powietrze i uciec do krainy wyobraźni, o gwiazdach które ponoszą milczącą karę za coś, co zrobiły tak dawno, że już tego nie pamiętają, musi być cudowna.

Wspaniale było przekonać się, że historia ta rzeczywiście jest wyjątkowa, siłą wyobraźni dorównuje takim klasykom jak Alicja w Krainie Czarów czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz, a słowa, w które jest ubrana są tak wyborne, że co drugie zdanie można cytować jako ulubione.

Tekst Barriego doskonale broni się sam, aczkolwiek uwielbiam swoje wydanie ze wspaniałymi ilustracjami Roberta Ingpena, które znakomicie uzupełniają opowieść, być może sprawiają nawet, że jest jeszcze odrobinkę bardziej magiczna!