Ksin sobowtór

Cykl: Saga o kotołaku (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
raven

Wielki powrót kultowej "Sagi o kotołaku" – tym razem w wersji poszerzonej przez autora o ekscytujące, nieznane dotąd wątki. W spisku kryje się spisek, a w nim jeszcze jeden spisek... Skutkiem splotu intryg Ksin rozpoczyna wędrówkę przez równoległe światy. W każdym z nich odkrywa kolejne znaczenia i cele swojej misji oraz prawdy o sobie samym. Wkrótce kotołak będzie musiał stawić czoło...

W spisku kryje się spisek, a w nim jeszcze jeden spisek... Skutkiem splotu intryg Ksin rozpoczyna wędrówkę przez równoległe światy. W każdym z nich odkrywa kolejne znaczenia i cele swojej misji oraz prawdy o sobie samym. Wkrótce kotołak będzie musiał stawić czoło najpotężniejszemu z dotychczasowych wrogów i nowej miłości. Na którą drogę wstąpi, gdy przyjdzie moment nieodwracalnego wyboru pomiędzy sercem a rozumem...?

Podstawą "Ksina sobowtóra", tomu trzeciego sagi w nowym wydaniu, jest dawna "Wyprawa kotołaka", która zyskała obecnie misterną szkatułkową konstrukcję.

źródło opisu: http://nk.com.pl/ksin-sobowtor/2229/ksiazka.html#.Ve_1w33whh9

źródło okładki: http://nk.com.pl/ksin-sobowtor/2229/ksiazka.html#.Ve_1w33whh9

ToTylkoOn | 2019-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Kolejny tom sagi i znów tylko pozytywne odczucia. Od dawna szukałem sagi która jest często rubaszna, przepełniona magią oraz różnorakimi dziwnymi istotami. Która przenosi nas w obcy lecz bardzo znajomy świat, a bohater którego poznamy coraz bardziej z nami się scala. Może tylko ja tak mam, ale odszczepieniec na którego wszyscy patrzą jak na kogoś dziwnego strasznie utożsamia się z moją własną naturą. Książka mroczna, śmieszna, trzymająca w napięciu. Warto było przeczytać.

romeo | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Trzeci tom sagi o kotołaku, najlepszy z dotychczas przeze mnie przeczytanych przyniósł wreszcie fantasy na poziomie, którego oczekiwałem od pisarza równie błyskotliwego co Konrad T. Lewandowski. Tak, to już jest fantasy o jakości godnej autora Czarnej Psychozy uhonorowanej przeze mnie 9 gwiazdkami( a rzadko się zdarza, bym tak wysoko oceniał utwory literatury popularnej) i przyznam, że lektura Ksina sobowtóra wciągnęła mnie mocno i dostarczyła znakomitej zabawy. Barwna, dynamiczna akcja pełna nietuzinkowych rozwiązań fabularnych gwarantuje czytelniczą satysfakcję. Misja, której Ksin podejmuje się wykonać w równoległym świecie okazuje się najeżona niespotykanymi dotąd niebezpieczeństwami, choć kotołak nigdy nie miał lekko. Oryginalne pomysły magiczne, urozmaicone opisy walk, niebanalni, wyraziści bohaterowie, to wszystko składa się na fantastykę krajową prima sorte, zdecydowanie przewyższającą masową produkcję z Zachodu. Szkoda, że autor ostatnio mniej udziela się na niwie...

Yevoni | 2019-02-11
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, 2019
Przeczytana: 11 lutego 2019

Raaany, jakie to jest słabe!
Przepraszam, ale takiej beznadziejnej treści dawno nie czytałam.
Ksin, nasz naczelny Merysujek (lub Gary Sue - jak kto woli) już bardziej idealnie nie mógł mieć.

/Ta opinia roić będzie się od spoilerów\

Jak zwykle Pan Lewandowski polega na "wątku miłosnym". Praktycznie w każdym rozdziale musi odbyć się stosunek - dodajmy, że jest on wyjątkowo wulgarny i wyuzdany. Czuje się zniesmaczona.
Miłość do koczowniczki Amarylis też jest jakaś nierealna. Przez pierwsze tomy Hanti jest jego prawdziwą miłością a tu nagle pojawia się młoda siksodziewica i już Ksin ją kocha (dodajmy, że dziewczyna jest kompletnie bez charakteru, chyba wstawiona po to, żeby kotołak też sobie poużywał) i czuje, że to uczucie do Hanti było wymuszone i bez jego woli. W sumie to on kocha je obie i żeby nie wyszło, że zdradził swoją żonę to rozdziela się magicznie na dwoje i z tamtą też bierze ślub! Pod koniec już łapałam się za głowę i pytałam "co ja czytam?!".

Wszystkie...

Aniabka | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Im dalej w las z kolejnymi przygodami Ksina, tym rychłe pożegnanie bardziej doskwiera. I jest w tym duża doza prawdy, że to "kultowa" saga. I czemuż ach czemuż nie doczekała się takiego rozgłosu jak ta, co wyszła spod pióra Sapkowskiego?

książek: 2019
Efemeryda | 2017-07-15

Klątwa i poświęcenie, zdrada i miłość. Ksin. Lektura obowiązkowa.

Robert Michałek | 2017-03-18
Przeczytana: 16 marca 2017

Kolejny Tom przygód kotołaka ksina. Trzyma poziom w tej akurat części więcej erotyzmu niż w poprzednich. W tej części kotołak ma pokonać maga o stu ciałach czy mu się uda? Zobacz.

Magdat | 2017-03-13

Bardzo dobra polska fantastyka. Gorąco polecam

deskath | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

W trzecim tomie przygód kotołaka Ksina cofamy się trochę w czasie akcji w porównaniu do poprzedniego tomu. Dowiadujemy się jakie bohater miał przygody w równoległych światach. Ale od początku. W świecie Ksina dochodzi do rozwarstwienia się światów, co może mieć kolosalnie złe skutki dla jego krainy. Kotołak zostaje więc wysłany, przez nadwornego maga, by załatwić problem. Trafia do Pierwszego świata, który jest podstawową matrycą dla innych światów. Napotyka tam wizualizację magów z równoległych światów, którzy proszą Ksina o pomoc w ściągnięciu kilku zabłąkanych w różnych krainach ludzi.
Autor po raz kolejny stanął na wysokości zadanie, tworząc ciekawą i często zabawną książkę. Podróże kotołaka po różnych krainach potrafią wciągnąć i zapewnić dobrą zabawę. Drużyna, którą kompletuje sobie Ksin do wykonania zadania, dodaje kolorytu całej powieści. Jego kompani są często ciekawszymi postaciami niż kotołak. Mam nadzieję, że kolejne części będą trzymały podobny poziom. Polecam.

czytamcałyczas | 2016-12-27

Tom trzeci o wiele lepszy,niż tom drugi.Ksin,przemierza różne światy poznając co i raz różne istoty,z pograniczna magii i czaru.
Najważniejsza z to Bertia.Strzyga,a przy okazji bardzo kochliwa kobieta.

Tom trzeci nie zawiódł mnie wcale.Polubiłem kotołaka.

Dowiedziałem,się z tomu trzeciego.Jak zrobić pstrąga,z dodatkiem cebulek i pomidorów.

Wiem,jak sobie poradzić z trollem.Bramkarzem w barze.
Świetna książka.

macrac1068 | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

O tak! Pan Lewandowski z tomu na tom coraz lepszy. Osiągnąłem poziom, w którym nie mogłem się oderwać od lektury. Wreszcie fajne opisy, w pełni wciągająca akcja i Ksin, który nam wywinął niezły numer na końcu (zupełnie nowatorskie). Widać .że autor lubi też krwawe i erotyczne opisy, co mnie nie przeszkadza, bo oceniam ten zamysł za celowe ukierunkowanie do dojrzałego czytelnika. Naprawdę godna polecenia pozycja. Postacie są tutaj już w pełni ukształtowane i wyraziste. Duży plus dla autora za awanturnika/najemnika/kusznika.