Rzeczpospolita nie doceniona

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
832110312X
Łukasz Kuć

"Rzeczpospolita nie doceniona" już samym tytułem świadomie stara się poruszyć wyobraźnię, podrażnić ciekawość. Nie doceniona? Przez kogo? Czy to samo, co nie dowartościowana? Książka pragnie przypomnieć bądź wydobyć polityczno-moralne i intelektualne wyróżniki polskiej kultury, które zadecydowały o jej szlachetności. Każde przedstawienie historii służy wyrażeniu stosunku do współczesności, byle nie posługiwało się argumentami a priori, do których naginano by fakty. Autor uznał, iż teraźniejszości polskiej warto zaproponować ukazanie z dziejów przedrozbiorowych przede wszystkim chlubnych kart historii, że zamiast "szargania świętości" lepiej odwołać się do dumy narodowej. Czy - tak ujmując problemy - przekonał o swych racjach, osądzą Czytelnicy.

źródło opisu: Instytut Wydawniczy PAX, 1982

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!