Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach

Okładka książki Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach Andrzej G. Kruszewicz
Okładka książki Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach
Andrzej G. Kruszewicz Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO Seria: Opowiada o... flora i fauna
flora i fauna
Opowiada o...
Oficyna Wydawnicza MULTICO
2013-01-01
2013-01-01
zwierzęta zoo biologia natura

Okładka książki Najwięksi w świecie zwierząt Andrzej G. Kruszewicz, Marcin L. Kruszewicz
Najwięksi w św... Andrzej G. Kruszewi...
Okładka książki Sekrety życia seksualnego zwierząt Katarzyna Burda, Andrzej G. Kruszewicz
Sekrety życia ... Katarzyna Burda, An...

Na półkach: , , , , , ,

Dzisiaj kolejna książeczka z serii ,,Autor opowiada.’’
Książka - poradnik obserwacyjny dla całej rodziny. Większy format, twarda oprawa, kredowy papier.
Piękne wydanie z racji na kolorowe fotografie, ilustracje, wyróżnienia w tekście, oznaczenia, żeby łatwiej można było coś znaleźć.

Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach naszych rodzimych krajowych.
Skupił się na 25 gatunkach, które przedstawia nam alfabetycznie w książce.
Zaczyna od borsuka , poprzez fokę, jaszczurki, kreta ,mysz domową ,wilka aż do żubra.

Według pisarza tajemnica obserwatora przyrody oparta jest nie tylko na wiedzy ,ale na spostrzegawczości i czujności. Wszystko to musi współgrać razem, bez względu na to ile czasu poświęcimy na te czynności w terenie.

Wszystko jest bardzo dokładnie scharakteryzowane , wyczerpująco opisane.
Każdy gatunek zwierzęcia ma podaną nazwę łacińską, wysokość, długość ciała, masę i długość życia.
Całość poparta cudownymi fotografiami, obrazkami z odnośnikami.

Na końcu książki umieszczono dodatkowy rozdział o ptasim zegarze, sami przeczytacie co się za tym kryje.

Cudowne wydanie, pisane przystępnym językiem. Strony są bardzo przejrzyste. Bardzo przyjemnie się czyta, gdyż nie są to tylko suche podręcznikowe wiadomości. Autor zachęca do zgłębiania wiedzy. Podaje mnóstwo różnych ciekawostek, własnych wniosków z osobistych obserwacji .
Najważniejsze informacje mieszczą się w kolorowych ramkach.
Lektura jest bardzo inspirująca i mobilizuje do analizowania leśnych tajemnic i nie tylko. Możemy poszerzyć sami to terytorium o spacer nad rzeką, czy jeziorem lub obserwację własnego ogrodu.
Twórca albumu postarał się o to, by jak najpiękniej zaprezentować przyrodę.

Polecam , nie tylko zainteresowanych ssakami, gadami czy płazami. Weźcie książkę w plener , na wyprawę do lasu, na spacer, piknik i wraz z dziećmi spróbujcie podpatrzeć przyrodę. Może przydać się lornetka, lupa, mapa terenu, aparat fotograficzny. Nie zapominajcie też o odpowiednim stroju, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Wszystko zależy od Waszej inwencji. Najważniejsze by być z dziećmi na powietrzu i dobrze spożytkować ten czas wspólnie.

Dzisiaj kolejna książeczka z serii ,,Autor opowiada.’’

Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach naszych rodzimych krajowych.
Skupił się na 25...

Gdyby nie to jedno małe słówko na okładce - „opowiada”. Gdyby nie wcześniejsze spotkania z doktorem Kruszewiczem i zachwyt pełen oraz zasłuchanie w jego opowieści, to pewnikiem nie byłabym taka rozczarowana. Spodziewałam się historii opowiedzianych ze swadą, wiedzy połączonej z ciekawostkami a dostałam garść suchych informacji, które napisane są wyjątkowo niestarannie. Pełno w nich powtórzeń, urwanych myśli, miałam wrażenie, że autor nieopatrznie dał do druku swoje niepoprawione notatki a redaktor wraz z korektorką byli w czasie edycji książki na urlopie. Nie jest tak tragicznie, żeby omijać tę książkę szerokim łukiem, lecz niestety nie należy oczekiwać niczego więcej niż okrojona encyklopedia. A szkoda.

Książka godna polecenia nie tylko dla małych czytelników, ale również dla ich rodziców. Zachwyca przepięknymi ilustracjami, konkretnymi informacjami na temat każdego zwierzęcia usystematyzowanymi w formie tabelki na każdej stronie, anegdotami autora, a przede wszystkim mocą wiadomości o zwierzętach, z którymi spotykamy się na co dzień.

Bardzo ładne fotografie zwierząt polskich lasów, łąk, pól, ogrodu...
Plus za ciekawostki. Polecam dla całej rodziny.

Bardzo ładne fotografie zwierząt polskich lasów, łąk, pól, ogrodu...
Plus za ciekawostki. Polecam dla całej rodziny.

Baardzo ciekawa i przystępna encyklopedia o Polskich zwierzętach. Duuża ilość bardzo ładnych zdjeć i cała masa ciekawej wiedzy. ;)

Ciekawa książka, choć bardziej dla niezbyt zorientowanych w zoologii ludzi. Mnóstwo pięknych fotografii, ciekawostek oraz podstawowych informacji.
Polecam.

Polecam.

Fajna książka. Ładne zdjęcia. Polecam.

Fajna książka. Ładne zdjęcia. Polecam.

• Biblioteka
  • Zwierzęta