rozwiń zwiń

W kraju niewiernych

Okładka książki W kraju niewiernych
Jacek Dukaj Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie fantasy, science fiction
528 str. 8 godz. 48 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Tytuł oryginału:
W kraju niewiernych
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2008-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2000-01-01
Liczba stron:
528
Czas czytania
8 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308041826
Tagi:
clerical SF fantastyka religijna cyberpunk wirtualna rzeczywistość światy alternatywne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania, nr 4 (61) sierpień 2023 Izabella Adamczewska, Marek Bieńczyk, Serge Bloch, Katarzyna Boni, Frédéric Boyer, Biserka Ćejović, Piotr Cieśliński, Jacek Dukaj, Jon Fosse, Jerzy Jarniewicz, Ignacy Karpowicz, Andrzej Leder, Renata Lis, Michał Nogaś, Wojciech Orliński, Piotr Paziński, Redakcja magazynu Książki, Maciej Robert, Salman Rushdie, Przemysław Sadura, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Michał Sowiński, Magdalena Środa, Przemysław Staroń, Karolina Sulej, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Joanna Tokarska-Bakir, Tomasz Ulanowski, Katarzyna Wężyk, Dorota Wodecka, Olga Wróbel
Ocena 7,5
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Znak nr 812 / (1 / 2023) Miłosz Biedrzycki, Grzegorz Bogdał, Nick Bostrom, Roberto Calasso, Diana Dąbrowska, Jacek Dukaj, Kamil Fejfer, Julia Fiedorczuk, Jerzy Franczak, Olga Gitkiewicz, Stefan Klemczak, Dominika Kozłowska, Angelika Kuźniak, Anna Mateja, Klaudia Muca, Janusz Poniewierski, Zbigniew Rokita, Agata Sikora, Filip Springer, Adrian Stachowski, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 8,2
Znak nr 812 / ... Miłosz Biedrzycki,&...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,2
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
1211 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
399
36

Na półkach: ,

Bardzo dobry zbiór opowiadań. Wszystkie pochodzą z lat 90., wiec jest to „młody Dukaj”. Lektura ich nie wymaga wiec jeszcze tyle wysiłku co niektóre późniejsze publikacje, więc myślę ze zbiór nadaje się do zapoznania z twórczością Dukaja. Na zbiór składa się 8 opowiadań, a tematem przewodnim większości z nich (choć nie wszystkich) jest szeroko pojęta mistyka i religia.
Ruch Generała – mix fantasy (krasnoludy, magia, dżiny), steampunku (kolej żelazna, poziom rozwoju społecznego) i s-f (podróże kosmiczne, sposób przedstawienia magii). Dobra fabuła. Główny bohater – Żelazny Generał, budzący skojarzenie z tytułowym bohaterem Xavrasa Wyżryna. Na minus można zaliczyć jak na Dukaja mało rozbudowany świat.
IACTE – Indiański szaman-tropiciel z XVIII wieku „przeniesiony w przyszłość”, wampir i planeta spełniająca życzenia – brzmi banalnie i groteskowo? U Dukaja wcale nie. Mimo wszystko chyba najsłabsze opowiadanie w zbiorze. Nie jest samo sobie w złe, rzekłbym że bardzo nierówne, czasami trzyma poziom, momentami niestety nie.
Irrehaare – Ludzie zamknięci w grze MMO przyszłości na skutek awarii systemu. Niektórzy nazywają to opowiadanie polskim Matrixem. I niewątpliwie skojarzenia budzi (choć bardziej przypomina mi pewien motyw z mniej znanego serialu Caprica), przy czym Dukaj z tym pomysłem wyprzedził braci Wachowskich o kilka lat (Caprice tym bardziej). Opowiadanie napisane w wieku 19 lat i objawia pewną młodzieńczość pisarską.
Muchobójca – opowieść o tajemniczym facecie zwanym Muchobójcą wynajętym do „przeprowadzenia egzorcyzmów” przez pewną korporację na należącej do niej planecie. Świetny klimat i wykreowany świat, troszkę kuleje zakończenie. Mimo wszystko moje ulubione opowiadanie w zbiorze.
Ziemia Chrystusa – W przyszłości ludzkość odkrywa technologię umożliwiającą przenoszenie się w alternatywne rzeczywistości, gdzie historia potoczyła się innym torem (teoria multiwszechświatów). Porządne opowiadanie, fabularnie ma kilka luk, ale zmusza do refleksji.
Katedra – opowiadanie na podstawie którego powstał genialny, nominowany do Oskara obraz Bagińskiego pod tym samym tytułem. Opowiadanie od którego oczekiwałem najwięcej w tym zbiorze. I się zawiodłem. Nie jest samo w sobie złe, jest to porządne, niezłe opowiadanie, ale nie wybija się ponad poziom zbioru.
Medjugorje – Sporo osób uważa za najgorsze z opowiadań w zbiorze, głównie z powodu enigmatycznego zakończenia. Kilkoro ludzi wynajętych przez pewną korporację zostaje wysłana do Afryki w celu zarejestrowania objawienia obliczonego przez pewien algorytm. Jest to niezłe opowiadanie, zakończenie faktycznie jest dość ciężkie do interpretacji, do tego stopnia że sam Dukaj na swojej stronie umieścił wyjaśnienie. Jeżeli ktoś nie jest pewny czy zrozumiał o co chodzi może tam zajrzeć, choć należy pamiętać i być gotowym na to, ze może zepsuć sobie własna wizję wydarzeń (jak np. w moim przypadku).
In partibus infidelium – Tytułowe opowiadanie. Jest to kilka obrazów przedstawiających możliwy rozwój kościoła i jego doktryny przy spotkaniu z obcymi cywilizacjami. Zmusza do przemyśleń.

Bardzo dobry zbiór opowiadań. Wszystkie pochodzą z lat 90., wiec jest to „młody Dukaj”. Lektura ich nie wymaga wiec jeszcze tyle wysiłku co niektóre późniejsze publikacje, więc myślę ze zbiór nadaje się do zapoznania z twórczością Dukaja. Na zbiór składa się 8 opowiadań, a tematem przewodnim większości z nich (choć nie wszystkich) jest szeroko pojęta mistyka i religia.
Ruch...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 610
  • Chcę przeczytać
    1 354
  • Posiadam
    640
  • Ulubione
    79
  • Teraz czytam
    75
  • Fantastyka
    67
  • Chcę w prezencie
    21
  • Science Fiction
    18
  • 2018
    12
  • Fantasy
    10

Cytaty

Więcej
Jacek Dukaj W kraju niewiernych Zobacz więcej
Jacek Dukaj W kraju niewiernych Zobacz więcej
Jacek Dukaj W kraju niewiernych Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także