Jasienica i inni

Michał

źródło okładki: javascript:this.close();

Zbigniew_Malinowski | 2018-09-04
Przeczytana: 02 września 2018

Audiobook, ponad 5 godzin, czyta Ksawery Jasieński.

Pomyśleć, że kiedyś nie lubiłem historii... Albo to przychodzi z wiekiem, albo na starość mi odbiło. Ale ja lubię jak mi odbija!

Pod pretekstem opowiadania o losie Pawła Jasienicy w roku 1968 i później, snuje Brandys piękne opowieści o Tadeuszu Reytanie i o Jerzym Suchorzewskim, o Zygmuncie Korybutowiczu i innych polskich husytach i wraca do teraźniejszości tekstem o Jerzym Zawieyskim - kolejnej ofierze roku 1968 w Polsce. Czy coś te postacie łączy? Czy są podobni czy absolutnie różni? Czy coś do mnie mówią czy wyniośle milczą?

Świetne. Daje wiedzę i zmusza do myślenia. Czy patriotyzm wiąże się z szaleństwem?