„Słowiańska krew” cz.I

Okładka książki „Słowiańska krew” cz.I Paweł Kulpiński
Okładka książki „Słowiańska krew” cz.I
Paweł Kulpiński Wydawnictwo: Psychoskok literatura piękna
180 str. 3 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Psychoskok
Data wydania:
2015-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-10-01
Liczba stron:
180
Czas czytania
3 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379004287
Średnia ocen

5,5 5,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,5 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
32
4

Na półkach:

Ta książka z pewnością nie jest dla każdego, bo zawiera wiele kontrowersyjnych i szokujących przemyśleń autora na temat chrześcijaństwa, historii naszego kraju i wierzeń naszych przodków. Jednym wywrócą one światopogląd do góry nogami i pozwolą spojrzeć na życie inaczej, a w innych wywołają srogi gniew. Autor powinien z tyłu książki umieścić o tym jakieś ostrzeżenie ;) Te wszystkie nowatorskie przemyślenia wplątane są w dość ciekawą fabułę i wartką akcję. Ogólnie książkę czyta się dość dobrze, choć czasami da się odczuć, że to chyba debiut autora ;) Ale mimo to zdecydowanie mogę ją polecić, zwłaszcza ludziom o otwartych umysłach i wielbicielom logicznych i sensownych „teorii spiskowych”. Odradzam natomiast zatwardziałym katolikom, wielbicielom fantazy (zawiodą się, bo to nie jest fantazy, a raczej krwawy i brutalny dramat historyczny),wielbicielom mitologii (bo podejście do mitologii w tej książce też jest ZUPEŁNIE INNE!) oraz fanatycznym historykom, bo czytając ją ciśnienie może im niebezpiecznie skoczyć ;) Pozdrawiam

Ta książka z pewnością nie jest dla każdego, bo zawiera wiele kontrowersyjnych i szokujących przemyśleń autora na temat chrześcijaństwa, historii naszego kraju i wierzeń naszych przodków. Jednym wywrócą one światopogląd do góry nogami i pozwolą spojrzeć na życie inaczej, a w innych wywołają srogi gniew. Autor powinien z tyłu książki umieścić o tym jakieś ostrzeżenie ;) Te...

więcej Pokaż mimo to

avatar
87
1

Na półkach:

Wydaje się jakby była napisana na szybko, na kolanie, byle tylko ją wydać. Bardzo ubogie opisy, przez co ciężko się było "przenieść" do wykreowanego świata, a co za tym idzie brak klimatu. Słaba kreacja bohaterów, którzy są albo czarni albo biali. Nie ma tajemnic, niedopowiedzeń, niewyjaśnionych wątków; wszystko podane jest na tacy, zazwyczaj jako "wykład" Bogowida czy innego starego Słowianina. Brak napięcia i jednostajna akcja.
Jednak najgorsze były błędy interpunkcyjne, które tak zaburzały czytanie, że miałem ochotę wydłubać sobie oczy już od pierwszych stron.
Na szczęście książka nie była ani długa, ani droga, dlatego jakoś udało mi się ją skończyć. To była męczarnia.
Podsumowując, książka dała mi raka. Nie polecam.

Wydaje się jakby była napisana na szybko, na kolanie, byle tylko ją wydać. Bardzo ubogie opisy, przez co ciężko się było "przenieść" do wykreowanego świata, a co za tym idzie brak klimatu. Słaba kreacja bohaterów, którzy są albo czarni albo biali. Nie ma tajemnic, niedopowiedzeń, niewyjaśnionych wątków; wszystko podane jest na tacy, zazwyczaj jako "wykład" Bogowida czy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
900
698

Na półkach:

Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce świadkami renesansu zainteresowania kulturą słowiańską. W księgarniach jest sporo wydawnictw, opisujących słowiańską mitologię i historię. Powstają organizacje i stowarzyszenia, kultywujące słowiańską, pogańską tradycję. Pojawia się też coraz więcej powieści osadzonych w czasach, kiedy Słowianie nie zostali jeszcze zmuszeni do przyjęcia chrześcijaństwa. Jedną z nich jest wydana przez wydawnictwo „Psychoskok” powieść Pawła Kulpińskiego „Słowiańska krew”. Jej akcja toczy się w czasach, gdy książę Mieszko I, po przyjęciu chrześcijaństwa, przyłącza na wschodzie kolejne ziemie do tworzonego państwa. Czyni to w sposób krwawy i barbarzyński.
Paweł Kulpiński swoją historię snuje wokół życia dwóch braci: starszego Radomira i młodszego Sambora. Pewnego dnia, ludzie Mieszka zabijają ich rodziców i prawdopodobnie najmłodszego brata. Jest to kara za udzielaną przez nich pomoc buntującym się przeciw władzy Mieszka Mazowszanom. Chłopców ratuje wołchw Bogowid i bezpiecznie doprowadza do dziadków z wolnego jeszcze plemienia Dregowiczy. Chłopcy w osadzie dziadków dorastają, stając się świetnymi wojami i szlachetnymi ludźmi. Wkrótce jednak spokój ostatnich wolnych plemion zostanie zagrożony. Od strony wschodniej przez Włodzimierza Rurykowicza, od zachodniej przez Mieszka I. Radomir i Sambor wkroczą na drogę naznaczoną wojną i krwią. Czy będzie to także droga zemsty za morderstwo rodziców?
Powieść Pawła Kulpińskiego, mimo wielu krwawych scen, jest obrazem piękna życia wolnych Słowian, zniszczonego przez wprowadzane mieczem chrześcijaństwo i chciwość władzy sąsiednich państw.
Setki lat temu, bratnie, słowiańskie szczepy tworzyły wspólnotę, którą przyrównać można do wielkiego księstwa. Jednakże w przeciwieństwie do niego, o losie tego związku, nie decydował włodarz, lecz wiece, na które zjeżdżali wysłannicy wszystkich plemion. Dzięki temu, swą wolę mogli wyrazić wszyscy, których dotyczyły podejmowane decyzje. Ponadto owe szczepy, silnie ze sobą współpracowały i pomagały sobie wzajemnie. Wiedziały one bowiem, że tylko takie życie, zapewni im szczęście i dobrobyt.
- Więc czemu już tak nie jest? Gdzie się podziała ta ogromna wspólnota?
- Zniszczyli ją Piasty, Rurykowicze i inne, chciwe rody. Choć winę ponosi również sam lud, który nie był dość czujny i pozwolił im się zniewolić. Zapewne teraz dostrzegają już swą nierozwagę, lecz wieloletnie rządy książąt pozbawiły ich siły i wiary w to, że są w stanie ich obalić i ponownie władać sobą, poprzez sprawiedliwy wiec. Jednakże my, jako ostatnie, wolne plemiona, mamy zamiar dodać im tej siły i rozpalić w nich ogień wiary.
Pytanie, czy im to się uda, byłoby pytaniem czysto retorycznym, ponieważ historia pokazała, że nie, jednak autor nie stawia sprawy tak jednoznacznie:
Przecież ta bitwa jest z góry przegrana!
- Może i tak, lecz śmierci nie należy się lękać - odparł starzec. - Pamiętajcie, że dotyka ona jeno naszego ciała, bowiem duch, którym prawdziwie jesteśmy, jest wieczny i nieśmiertelny. Dziś już nie ma dla nas nadziei, lecz wedle wizji Miłorada, pojawi się ona za tysiąc lat.
- Za tysiąc lat?! Jakże to?! - zdumieli się bardzo.
- Ujrzał on bowiem także, że ci, którzy oddali życie w obronie wolności, odrodzą się za tysiąc lat, aby ową wolność ponownie wywalczyć.
Czy ten czas właśnie nadchodzi?
Z całego serca polecam „Słowiańską krew” Pawła Kulipińskiego.

Od pewnego czasu jesteśmy w Polsce świadkami renesansu zainteresowania kulturą słowiańską. W księgarniach jest sporo wydawnictw, opisujących słowiańską mitologię i historię. Powstają organizacje i stowarzyszenia, kultywujące słowiańską, pogańską tradycję. Pojawia się też coraz więcej powieści osadzonych w czasach, kiedy Słowianie nie zostali jeszcze zmuszeni do przyjęcia...

więcej Pokaż mimo to

avatar
128
5

Na półkach: ,

Styl pisania bardzo prosty. Miłym zaskoczeniem dla mnie było opisanie w ciekawy sposób religii / poglądów dawnych Słowian. Bardzo ciekawa fabuła, która w inny sposób przedstawia jednocześnie przez Mieszka innych szczepów. Na pewno kupię kolejny tom.

Styl pisania bardzo prosty. Miłym zaskoczeniem dla mnie było opisanie w ciekawy sposób religii / poglądów dawnych Słowian. Bardzo ciekawa fabuła, która w inny sposób przedstawia jednocześnie przez Mieszka innych szczepów. Na pewno kupię kolejny tom.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    36
  • Przeczytane
    13
  • Posiadam
    4
  • Chcę w prezencie
    1
  • 📌 Inne
    1
  • Średniowiecze
    1
  • 2016
    1
  • 🎥 Biograficzne, historyczne, na faktach, reportaż
    1
  • Słowiańszczyzna
    1
  • Slavic/Pagan
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki „Słowiańska krew” cz.I


Podobne książki

Przeczytaj także