literatura piękna
Stanisława

W twórczości Pastuszka (ur. 1948) przypominają się wątki "współczesnościowe", a także Hłasko i Grochowiak. Pisarz, który na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych zrobił burzliwą karierę. Zaczynał bodaj od scenariuszy filmowych, co wyraźnie wpłynęło na jego prozę. Duże zainteresowanie zyskała powieść "Dobranoc" (1980), przedstawiająca alkoholową końcówkę pisarza Andrzeja...

Duże zainteresowanie zyskała powieść "Dobranoc" (1980), przedstawiająca alkoholową końcówkę pisarza Andrzeja Kortedali. Książka nie jest uporządkowana, fragmentaryczna, rozłożona na liczne rozmowy, zwidy, przeskoki czasowe i naturalnie ma szersze, odnoszące się do bezsensownego życia i śwata przesłanie.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/aid,11201,nazwisko,Andrzej-Pa...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kotokrvk | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018

Książka bardzo dobra i bardzo niedoceniona. W kategorii literatury tzw. pijackiej -- bezbłędna, zdecydowanie lepsza od "Pod mocnym aniołem" Jerzego Pilcha. Niełatwa w lekturze, chaotyczna. Dla biografów czy też znawców literatury polskiej powieść ciekawa poprzez wątki nawiązujące do alkoholowych losów Stanisława Grochowiaka.