Wyzwanie czytelnicze LC

Krokodyl Maks i urodzinowa zagadka

Wydawnictwo: Muza
Chiara

Urodziny bez zdmuchiwania świeczek na torcie? To nie są prawdziwe urodziny! Dlatego mały krokodyl Maks szuka świeczek pod łóżkami, w spiżarni, w łazience, a nawet w dżungli! Musi rozwiązać zagadkę, żeby uratować swoje święto. Na szczęście, gdy wraca do domu, czeka go wielka niespodzianka, goście i mnóstwo prezentów! Prosta, zabawna, ale i mądra historia do wspólnego czytania. Razem z Maksem...

Prosta, zabawna, ale i mądra historia do wspólnego czytania. Razem z Maksem dzieci będą liczyć i dowiedzą się, jak ważne jest nigdy nie wątpić w przyjaciół. Zapraszamy do lektury, nauki i zabawy!

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

Zakochani-w-słowach | 2015-07-31
Na półkach: Przeczytane, AUTORZY POLSCY

Krokodyl Maks ma urodziny. Niestety zapodziały mu się gdzieś świeczki na tort i wszędzie ich szuka, żeby uratować swoje święto. Prosta, zabawna historia, posiadająca wartości edukacyjne. Razem z Maksem dzieci nieustannie będę coś liczyć (od 1 do 10), a także dowiedzą się, że nie należy nigdy wątpić w przyjaciół.

Książki z serii "Krokodyl Maks" polecam dzieciom w wieku 3-4 lata. Przy okazji lektury poćwiczymy z nimi liczenie, nazywanie kolorów, produktów spożywczych oraz pytanie dziecka o wiek oraz wytłumaczymy maluchowi, dlaczego nie można przesadzać z jedzeniem słodyczy. Mojemu synkowi (wiek 3,5) przypadły do gustu i chętnie bawił się z krokodylkiem Maksem podczas lektury.

Misia-i-Tosia | 2015-08-26

Maks obchodzi swoje urodziny a jak wiadomo w tym dniu oprócz tortu i prezentów ważnym elementem jest zdmuchnięcie świeczek na torcie. W tym szczególnym dniu tata robi koktajl szpinakowy a życzenia urodzinowe wyjątkowo śmieszne składa papuga wujka pirata. Wyobrażacie sobie urodziny bez zdmuchnięcia świeczek? Maks wraz z siostrą szuka świeczek w całym domu, szuka pod łóżkami, w spiżarni, w łazience a nawet w dżungli. Impreza urodzinowa coraz bliżej i żeby była udana maks musi rozwiązać zagadkę zniknięcia świeczek by uratować swoje święto. Jednak po powrocie do domu czeka go wielka niespodzianka czekają na niego goście i mnóstwo prezentów.
Dzieci razem z Maksem nauczą się liczyć a także dowiedzą jak ważni są przyjaciele.

makarela | 2017-01-11
Na półkach: Przeczytane, Czytam Noemi

Część o czekoladowej wyspie była dużo fajniejsze.

J_85 | 2017-10-11
Przeczytana: 12 października 2017