Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie

2015-07-15
2015-07-15
48 min.

Uwieeeeeeeeeeeelbiam tę książeczkę!
Jest tak genialna, że przeczytałam ją podczas zajęć z przedszkolakami.
Prawie każdy z nas lubi czekoladę, ale Maks ją kooooochał. Tak bardzo, że będąc na Czekoladowej Wyspie całymi dniami od rana do wieczora jadł tylko czekoladę, mył zęby czekoladową pastą, brał kąpiel w wannie pełnej gorącej czekolady, mieszkał w domku z czekoladowych herbatników i pił zupę czekoladową - tzw. czekoladnicę 😉 Tam nawet deszcz był czekoladowy. Przez to wszystko był najmniejszym i najsłabszym krokodylem świata, mniejszym od psa, kota, czy nawet świnki morskiej. Nie mógł bawić się z innymi krokodylami, był za lekki na puszczanie latawców, za słaby na robienie baniek mydlanych i za drobny na granie w piłkę i strzelanie golów. Po kilku dniach Maksa bardzo rozbolał brzuch, nie chciał już więcej czekolady. Kiedy wyzdrowiał pojawiła się tęcza, kolorowa i piękna - tak jak warzywa, owoce i cała zdrowa żywność -od tego czasu krokodylek jadł zdrowo, szybko urósł i mógł m.in. strzelać gole.
Dzieciom podobała się książeczka i zgodnie uznały, że też lubią czekoladę, ale z umiarem, w stosownych proporcjach, na deser. Wiedzą, że należy jeść zdrowo.

P.S. Pamiętajcie dzieci - nie myjcie zębów pastą z czekolady 🙂 😃 😉

Uwieeeeeeeeeeeelbiam tę książeczkę!
Jest tak genialna, że przeczytałam ją podczas zajęć z przedszkolakami.

Krokodyl Maks był kiedyś najmniejszym krokodylem świata. Z bardzo prostej przyczyny ponieważ nie jadał nic innego z wyjątkiem czekolady. Przez to nie mógł bawić się z innymi krokodylami bo był albo za lekki albo za słaby i mały. Kiedy wujek, zabrał go na czekoladową wyspę wszystko z początku było wspaniale. Jednak po dłuższym czasie Maks zachorował a na wyspie nawet lekarstwo było czekoladowe. Gdy na wyspie spadł deszcz pojawiła się tęcza a tęczowy krasnoludek zabrał Maksa do tęczowej krainy tam znajdowały się przysmaki w kolorach tęczy. Maks został w tęczowej krainie i zajadał się kolorowymi warzywami i owocami a kiedy wrócił mógł już bawić się innymi krokodylami bo był tak duży jak one.
Dzieci wraz z Krokodylem Maksem nauczą się kolorków i co ważne dowiedzą się dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie.

Krokodyl Maks był kiedyś najmniejszym zwierzakiem świata, ponieważ jadł tylko czekoladę. Wybrał się na Czekoladową Wyspę, gdzie nawet deszcz był z czekolady. Zwierzaka w końcu bardzo rozbolał od nadmiaru słodkości i nie mógł już więcej na nie patrzeć. Zaczął jeść warzywa, owoce oraz inne dania we wszystkich kolorach tęczy i wreszcie zaczął rosnąć.Podczas lektury prostej historyjki dzieci uczą się nazw kolorów oraz zasad zdrowego odżywiania.

Książki z serii "Krokodyl Maks" polecam dzieciom w wieku 3-4 lata. Przy okazji lektury poćwiczymy z nimi liczenie, nazywanie kolorów, produktów spożywczych oraz pytanie dziecka o wiek oraz wytłumaczymy maluchowi, dlaczego nie można przesadzać z jedzeniem słodyczy. Mojemu synkowi (wiek 3,5) przypadły do gustu i chętnie bawił się z krokodylkiem Maksem podczas lektury.

Zachwycająca książka dla dzieci. Córka ma 5 lat i bardzo jej się podobała. Lubiła wymyślać warzywa i owoce danego koloru, które krokodyl jadł.

• Czytam Noemi
  • Dla szkrabów
  • Zuzia przeczytała samodzielnie
  • Przeczytane rok 2021
  • 4a) 2019
  • Czytanie dzieciom
  • Z biblioteki miejskiej: filia dla dzieci

Dodaj cytat z książki Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie