Wyzwanie czytelnicze LC

Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie

Wydawnictwo: Muza
7 (6 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Chiara

Przesympatyczny krokodyl Maks był kiedyś najmniejszym krokodylem świata. Dlaczego? Bo jadł tylko czekoladę. Jednak po wyprawie na Czekoladową Wyspę, gdzie wszystko było z czekolady, nawet deszcz, nabrał ochoty na inne przysmaki. Zaczął jeść warzywa, owoce i dania we wszystkich kolorach tęczy i… wreszcie urósł tak, że mógł grać w piłkę, puszczać latawce, a nawet podnieść olbrzymiego słonia!

Prosta, zabawna, ale i mądra historia do wspólnego czytania. Razem z Maksem dzieci poznają kolory i dowiedzą się, dlaczego ważne jest zdrowe odżywianie się. Zapraszamy do lektury, nauki i zabawy!

źródło opisu: http://muza.com.pl/

źródło okładki: http://muza.com.pl/

Zakochani-w-słowach | 2015-07-31
Na półkach: Przeczytane, AUTORZY POLSCY

Krokodyl Maks był kiedyś najmniejszym zwierzakiem świata, ponieważ jadł tylko czekoladę. Wybrał się na Czekoladową Wyspę, gdzie nawet deszcz był z czekolady. Zwierzaka w końcu bardzo rozbolał od nadmiaru słodkości i nie mógł już więcej na nie patrzeć. Zaczął jeść warzywa, owoce oraz inne dania we wszystkich kolorach tęczy i wreszcie zaczął rosnąć.Podczas lektury prostej historyjki dzieci uczą się nazw kolorów oraz zasad zdrowego odżywiania.

Książki z serii "Krokodyl Maks" polecam dzieciom w wieku 3-4 lata. Przy okazji lektury poćwiczymy z nimi liczenie, nazywanie kolorów, produktów spożywczych oraz pytanie dziecka o wiek oraz wytłumaczymy maluchowi, dlaczego nie można przesadzać z jedzeniem słodyczy. Mojemu synkowi (wiek 3,5) przypadły do gustu i chętnie bawił się z krokodylkiem Maksem podczas lektury.

Misia-i-Tosia | 2015-08-26

Krokodyl Maks był kiedyś najmniejszym krokodylem świata. Z bardzo prostej przyczyny ponieważ nie jadał nic innego z wyjątkiem czekolady. Przez to nie mógł bawić się z innymi krokodylami bo był albo za lekki albo za słaby i mały. Kiedy wujek, zabrał go na czekoladową wyspę wszystko z początku było wspaniale. Jednak po dłuższym czasie Maks zachorował a na wyspie nawet lekarstwo było czekoladowe. Gdy na wyspie spadł deszcz pojawiła się tęcza a tęczowy krasnoludek zabrał Maksa do tęczowej krainy tam znajdowały się przysmaki w kolorach tęczy. Maks został w tęczowej krainie i zajadał się kolorowymi warzywami i owocami a kiedy wrócił mógł już bawić się innymi krokodylami bo był tak duży jak one.
Dzieci wraz z Krokodylem Maksem nauczą się kolorków i co ważne dowiedzą się dlaczego tak ważne jest zdrowe odżywianie.

makarela | 2017-01-11
Na półkach: Przeczytane, Czytam Noemi
Przeczytana: 11 stycznia 2017

Zachwycająca książka dla dzieci. Córka ma 5 lat i bardzo jej się podobała. Lubiła wymyślać warzywa i owoce danego koloru, które krokodyl jadł.

Basia | 2016-09-26
czubajka | 2016-02-08