Krokodyl Maks i urodzinowa zagadka

Muza
2015-07-15
2015-07-15
48 min.

Wspaniała książeczka dla małych czytelników. Publikacja jest zabawna, kolorowa i posiada cudownego głównego bohatera - ślicznego, otwartego i bezpośredniego krokodylka z którym można miło spędzić czas. Jak może wyglądać urodzinowy dzień? Czy jest on możliwy bez urodzinowych świeczek? Mały pochłaniacz książek może z Maksiem policzyć do 3, 5 i 10, może szukać świeczek razem z krokodylkiem, może pośmiać się nad przezabawną rymowanką, może mu nawet pociec ślinka nad tymi wszystkimi pysznościami.
Ilustracje Joanny Szymańskiej - Kotas są przepiękne, energetyzujące - czytelnikowi aż cieszą się oczy i buzia podczas zagłębiania się w lekturze. Tekst Katarzyny Terleckiej jest bezbłędny, mega interesujący i wzbudzający w nas same pozytywne myśli.

Część o czekoladowej wyspie była dużo fajniejsze.

Część o czekoladowej wyspie była dużo fajniejsze.

Maks obchodzi swoje urodziny a jak wiadomo w tym dniu oprócz tortu i prezentów ważnym elementem jest zdmuchnięcie świeczek na torcie. W tym szczególnym dniu tata robi koktajl szpinakowy a życzenia urodzinowe wyjątkowo śmieszne składa papuga wujka pirata. Wyobrażacie sobie urodziny bez zdmuchnięcia świeczek? Maks wraz z siostrą szuka świeczek w całym domu, szuka pod łóżkami, w spiżarni, w łazience a nawet w dżungli. Impreza urodzinowa coraz bliżej i żeby była udana maks musi rozwiązać zagadkę zniknięcia świeczek by uratować swoje święto. Jednak po powrocie do domu czeka go wielka niespodzianka czekają na niego goście i mnóstwo prezentów.
Dzieci razem z Maksem nauczą się liczyć a także dowiedzą jak ważni są przyjaciele.

Krokodyl Maks ma urodziny. Niestety zapodziały mu się gdzieś świeczki na tort i wszędzie ich szuka, żeby uratować swoje święto. Prosta, zabawna historia, posiadająca wartości edukacyjne. Razem z Maksem dzieci nieustannie będę coś liczyć (od 1 do 10),a także dowiedzą się, że nie należy nigdy wątpić w przyjaciół.

Książki z serii "Krokodyl Maks" polecam dzieciom w wieku 3-4 lata. Przy okazji lektury poćwiczymy z nimi liczenie, nazywanie kolorów, produktów spożywczych oraz pytanie dziecka o wiek oraz wytłumaczymy maluchowi, dlaczego nie można przesadzać z jedzeniem słodyczy. Mojemu synkowi (wiek 3,5) przypadły do gustu i chętnie bawił się z krokodylkiem Maksem podczas lektury.

Książki z serii "Krokodyl Maks" polecam dzieciom w wieku 3-4...

• Dla dzieci
  • Dla szkrabów