Perły kina : leksykon filmowy na XXI wiek. T. 3, Komedie, przygody i animacje

Seria: Biblioteka "Latarnika"
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

W tym tomie omawiamy filmy, które kochają wszyscy: dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie. Filmy do wspólnego oglądania! W tym wybitnie rozrywkowym repertuarze zdarzają się perełki o których warto pamietać dobierając repertuar domowego kina. Napisaliśmy tą książkę, abyście nie oglądali filmów w samotności. Sprawdźcie sami ich magiczną siłę zacieśniania więzi: rodzinnych, przyjacielskich, ludzkich. - Tomasz Raczek. Do książki dołożona jest gratis płyta DVD z filmem Eryk wiking.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Jakub Skowron | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Kupując książki z serii Perły Kina byłem pewien jednego – że obejrzę wszystkie zrecenzowane w nich filmy. Tom pierwszy (sensacje i science fiction) i drugi (ekranizacje literatury) przeszły dość gładko. Po trzeci (najgrubszy) sięgnąłem jednak z ociąganiem, przerażony perspektywą udziału w maratonie bajek Disneya oraz serii komedii typu „American Pie” i „To nie jest kolejna komedia dla kretynów” (swoją drogą tytuł oryginału tego filmu to Not Another Teen Movie – więc tłumacz i dystrybutor powinni zostać zamordowani przez nastolatków). Na szczęście zespół Kałużyński & Raczek nie zszedł poniżej pewnego poziomu, a dodatkowo, dzięki dość swobodnemu podejściu do tematu, w książce tej znalazły się nie tylko rasowe komedie, przygody i animacje, lecz również filmy z pogranicza sensacji, science fiction, dramatu, czy też romansu (a więc zapewniono pewne wytchnienie). Pomimo powyższego oraz tego co sugeruje Pan Tomasz, tj. założenia że miał to być także leksykon filmów, które można by śmiało...

Trikster | 2015-11-02
Przeczytana: 31 października 2015

Wypożyczyłam książkę dla tematu animacji i na nim się skupię, chociaż przeczytałam też o np. Rejsie.
Miło się czyta rozmowy panów, widać że mają dużą wiedzę. A rozmowy o filmach są niejednokrotnie ciekawsze od samego filmu. Niemniej, często rozmowa zbaczała z tematu i przyjmowała bardzo subiektywny ton. Może to być plus, ale mnie przeszkadzało. Zwłaszcza, że nie zgadzałam się z wieloma rzeczami: ocenianiem animacji przez pryzmat produkcji dla dzieci czy tego, że równie dobrze mogliby w niej zagrać aktorzy. Ale to tylko moje frustracje. Przyjemnie zabija podróże tramwajem.

| 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, 05. 2014
Przeczytana: 27 maja 2014

Ciekawe spostrzeżenia, wnikliwa analiza animacji i komedii.

domi88 | 2016-05-31
Arek_Szpak | 2016-04-26