Perły kina : leksykon filmowy na XXI wiek. T. 5, Rarytasy, niewypały i kurioza

Seria: Biblioteka "Latarnika"
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Latarnik

Praktyczny przewodnik dla kinomanów w ich codziennej przygodzie z kinem. W ostatnim tomie Leksykonu na XXI wiek, poświęconym najlepszym, najgorszym i najdziwniejszym filmom, jakie wyprodukowano, argumenty Raczka i Kałużyńskiego wymieszały się szczególnie efektownie. W ich rozmowach iskry sypią się niemal dosłownie bo z jednej strony skrajne oceny zawierają w sobie największą dawkę subiektywizmu, a z drugiej - jakże ciekawie jest przekonywać partnera, że ulubiony film to arcydzieło. Przed takim zadaniem staje prawie każdy prawdziwy kinoman, dlatego ten tom może się okazać dla niego praktycznym niezbędnikiem.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

SanaeAiko | 2012-04-28
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Wspaniały przewodnik po filmach, składający się z rozmów między dwoma wybitnymi krytykami filmowymi - Kałużyńskim a Raczkiem o danych filmach oraz z wnikliwych recenzji tych dwóch panów. Filmy ponadto są ocenione w skali pięciogwiazdkowej. W tym tomie przedstawione zostały filmy oryginalne, bardzo udane lub mniej. Dzięki temu można poznać tytuły filmów o fabułach nietuzinkowych, zaskakujących i godnych obejrzenia przez najbardziej wymagających kinomanów. Książka bardzo mi sie podobała, bo recenzje jak i rozmowy czyta się bardzo przyjemnie i przewe wszystkim można wzbogacić swoją listę "filmów do obejrzenia" o nowe, ciekawe pozycje.

| 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, 06. 2014
Przeczytana: 10 czerwca 2014

Ostatnia część, w której znalazło się kilka tytułów z poprzednich egzemplarzy.

JuliaBond | 2016-09-05
annaroza | 2016-05-30