Mit kalorii. Jak jeść więcej, ćwiczyć mniej, tracić na wadze i żyć lżej

Okładka książki Mit kalorii. Jak jeść więcej, ćwiczyć mniej, tracić na wadze i żyć lżej Jonathan Bailor
Jonathan Bailor Wydawnictwo: Vivante poradniki
poradniki
The Calorie Myth: How to Eat More and Exercise Less, Lose Weight, and Live Better
Vivante
2015-09-01
2015-09-01
Anna Rogulska
Anna Rogulska dieta odżywianie jedzenie kalorie

Cieszę się, że trafiłam na tą książkę.
Zaczęłam odżywiać się, słuchając jej rad i schudłam już 2 kg po około 4 tygodniach. Może nie najszybciej to idzie, ale dla zdrowia i siebie samej warto.

Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia, wystarczy, że się spędzi 20 minut tygodniowo na konkretnych ćwiczeniach.
Nie jest to dużo a działa, sama widzę efekty.

Znikły wzdęcia, mój brzuch staje się płaski, a waga zmniejsza się z każdym dniem. Najważniejsze jest dla mnie jednak zdrowie.

Wiem, czego unikać, aby nie mieć problemów żołądkowych. Czuję się lepiej, mam więcej energii a to tego to naprawdę działa!

Cieszę się, że trafiłam na tą książkę.

Nie jest to dużo a działa, sama widzę efekty.

Znikły wzdęcia, mój brzuch...

Jesli chcesz dowiedzieć się dlaczego organizm najpierw spala mięśnie a potem tłuszcz, to znajdziesz odpowiedź w tej książce. Znajdziesz też masę innych odpowiedzi na pytania, których pewnie sobie nie zadajesz, bo wystarczy Ci, gdy przeczytasz, że warzywa są ok, a słodycze nie do końca. Jeśli natomiast interesują Cię kwestie dlaczego jest tak a nie inaczej z naszym metabolizmem, to ta książka świetnie zbiera te wszystkie informacje. Czy jest odkrywcza? A w życiu. Czy jest "obaleniem mitu"? Jeśli nie chciało ci się wcześniej sprawdzić innych publikacji to pewnie tak.
Mimo, że nie jest w żaden sposób odkrywcza, to i tak polecam się z nią zapoznać, bo jest ciekawym streszczeniem tego, jak powinniśmy się odżywiać, aby i schudnąć i żyć zdrowo już zawsze a nie tylko podczas "diety cud".
Nie podoba mi się kilka doktryn autora, jak ta, aby każdy jadł 120g białka (nie mięsa, białka!) dziennie, bo organizm wtedy podwyższa metabolizm oraz to, że każdy chleb jest be, nawet ten pełnoziarnisty (bo skrobia). Natomiast wszystkie inne informacje są jak najbardziej bardzo cenne, dla każdego.

Jak wiele książek o dietach i odchudzaniu, warto znać różne poglądy na te sprawy.

• Zdrowie
  • Pożyczone