Poradnik szczęśliwej singielki

poradniki
Flow books
2017-07-05
2017-07-05

Wydaje mi się, że tytuł książki brzmieć jednak powinien ,,Poradnik (nie)szczęśliwej singielki''.
Odnoszę wrażenie, że większość książki opiera się na tym, jak znaleźć mężczyznę życia, jaka być, a jaką nie być, by imponować innym, co w sobie zmienić, aby być lepszą, co robić, aby być..ale czy na pewno sobą?
Czy szczęśliwa singielka, lub też po prostu prawdziwie szczęśliwa kobieta, szuka wciąż sposobu zapchanie wewnętrznych braków poprzez dopasowywanie się do innych, próby zaimponowania innym, itd.? Czy ta zawzięta chęć, aby inni patrzyli na nią z blaskiem w oczach nie potrafi sprawić, że ona sama przestanie z tymże blaskiem spoglądać na siebie?
Od czasu również miałam poczucie, że autorka uwypukla różnego rodzaju, według mnie krzywdzące, stereotypy związane z kobietami oraz mężczyznami.
Trochę zawiodłam się na tej lekturze. Znając wcześniej Klaudię Klarę, jako twórczynię videoblogów na YT, spodziewałam się czegoś innego i czegoś więcej.
Były ciekawsze i śmieszniejsze momenty, ale to trochę dla mnie za mało. Jako zapychacz czasu w trakcie chociażby jazdy autobusem, książka w miarę spełniła swoją rolę.

Czy szczęśliwa singielka, lub też po prostu prawdziwie szczęśliwa...

W kontekście Poradnika szczęśliwej singielki chciałabym Wam polecić stronę https://www.randkovnia.pl/- tam znajdziecie wiele ogłoszeń towarzyskich i ludzi, którzy szukają miłości. Dla singielek, które chcą poznać kogoś na niezobowiązujące randki, jest opcja seks randek. To świetna okazja, żeby spotkać się z ciekawymi ludźmi i spędzić miło czas bez zobowiązań.

Nie miałam zamiaru czytać tej książki, zdecydowałam się na to dopiero, kiedy wpadła mi w ręce po raz drugi i przeczytałam jakiś jej fragmencik - pomyślałam, że może będzie zabawnie. Nie znam zupełnie jej autorki, dopiero z lektury dowiedziałam się, że jest jakąś tam vlogerką i to ponoć nawet z sukcesami na koncie.

Książeczka rzeczywiście jest bardzo lekka i zabawna, ale nie tak, żeby śmiać się w głos. Czyta się bardzo szybko. Bardzo dużo treści autobiograficznych. Nie ma w niej nic odkrywczego, ot, taki sobie poradniczek. Sporo treści przypominało mi to, co pisze Katarzyna Miller, oczywiście podane w dużo prostszej formie. Ale w jednym rozdzialiku to autorka sobie popłynęła - tam, gdzie pisze coś o historii męskości i kobiecości, naturze związków oraz o tym, żeby do faceta podchodzić jak do koleżanki. To było naiwne.
Widzę pewną sprzeczność w samym tytule: na co komuś szczęśliwemu poradnik? Poza tym ten tytuł zasugerował mi, że to będzie o życiu singielki, a jest o tym, jak faceta złapać i ewentualnie jak wytrwać do tego momentu.

Jeśli czyjś problem nie jest głęboki, to może sobie z takiego poradniczka coś wyciągnie, sama autorka w wielu miejscach podkreśla, że pochodzi z dobrego, kochającego domu oraz że zawsze była dużo bardziej odważna niż inne dziewczyny. Ale jeśli ktoś takiego zaplecza nie posiada, to takie porady można o kant hmm-hmm potłuc.

Książeczka rzeczywiście jest bardzo lekka i zabawna, ale...

Książka według mnie przypomina trochę vademecum relacji kobiet z mężczyznami. Dzięki niej dowiedziałam się co robić i jakich błędów unikać, żeby szczęśliwie, z wzajemnością się zakochać i utrzymać związek. Lektura jest momentami zabawna. Klaudia Klara (autorka) ma również założony kanał na YouTube, o którym wcześniej nie miałam pojęcia. Autorka jest bardzo energiczna i wesoła, podaje przykłady ze swojego życia i z życia swoich przyjaciółek co robić, żeby zdobyć faceta.

Książkę dostałam na prezent... i z początkowego zażenowania tytułem z każdym rozdziałem przekonywałam się do tej książki ;) Jest w niej sporo mądrych rad, a przede wszystkim jest napisana bardzo humorystycznie i aż kipi z niej pozytywne nastawienie do życia :D Do tego łatwo i przyjemnie się ją czyta. Szczerze autorki wcześniej nie znałam, ale po tej książce na pewno zajrzę na jej kanał. Polecam ;)

Hm... książka zwróciła moją uwagę stojąc samotnie na półce w bibliotece... Widząc autorkę skojarzyłam ją z You Tube i postanowiłam sama się przekonać i wyrobić opinię. I jedyne co mogę powiedzieć to to ,że nie mogłam się rozczarować bo większość poradników dla mnie jest taka sama, ten wyróżnił się napewno dość ciętym językiem, co do rad autorki to nie jestem przekonana, ale wiem że w stolicy życie jest nieco "inne". :) napewno książka uczy dystansu

"Wspaniała, piękna i mądra Singielko! Jesteś cudownym człowiekiem!
(...)
Dziewczyno! Uśmiechnij się! Jesteś super, jesteś idealna, masz siłę i moc. Zapomniałaś o tym wszystkim?
(...)
Dobra, ogarnij emocje i nie użalaj się nad sobą. Świat jest duży, daje mnóstwo możliwości, wyciągnij rękę po swoje. Zawalcz o własne szczęście."

Czym różni się szczęśliwa, ale samotna singielka od szczęśliwej singielki z dzieckiem? Wydaje mi się, że ta druga jest bardziej szczęśliwa - sądząc po moim przypadku. Książka jest zdecydowanie dla singielek bez dzieci, takie jest przynajmniej moje odczucie. Na wiele kwestii się zgadzam, na wiele widzę sprzeczności jeśli chodzi o moje życie, ale czy właśnie nie o to chodzi? Aby odnaleźć część siebie i coś zmienić w swoim życiu, żeby poczuć się lepiej? Zacznijmy od małych rzeczy!
Uważam, że każda dziewczyna niezależnie od wieku, która nie ma partnera powinna zmierzyć się z tą książką i zmienić swoje nastawienie, bo jak pisze Klaudia: bez dobrego nastawienia nic nie osiągniemy. Dlatego dziewczyny, ruszmy dupy z kanap, pomalujmy paznokcie, ubierzmy sukienki i róbmy co każe autorka, a wtedy osiągniemy sukces! I nie chodzi tu całkowicie aby od razu z kimś być, ale aby zaakceptować samą siebie i zobaczyć jakie jesteśmy naprawdę fajne!

Więcej na: https://writeandread-lennie.blogspot.com :)

"Wspaniała, piękna i mądra Singielko! Jesteś cudownym człowiekiem!
(...)

Czym różni się szczęśliwa, ale samotna...

Naprawdę dobra. Poza osobistą sympatią do autorki, muszę przyznać, że:
1. Książka jest pisana od serca i to czuć, jak się ją czyta.
2. Zero porad, których nie da się zastosować, w stylu "nie kochaj go, bo będzie mógł cię zranić", których pełno w poradnikach...
3. Zero żałosnych porad w stylu "wsuń donata na jego przyrodzenie i obgryź".
4. Dobre refleksje międzypokoleniowe. Faktycznie, nasze matki mniej się starały, by zatrzymać faceta, niż my, a jednak związki były trwalsze. Rozwiązaniem więc nie może być staranie się BARDZIEJ.
Z kolei, nasze babki znosiły zdecydowanie zbyt wiele, by zatrzymać przy sobie mężczyznę.
5. Plus za wypunktowanie, że należy wymagać od mężczyzny, by o siebie dbał. Dlaczego my mamy ćwiczyć z Chodakowską, a oni żreć chipsy i pić piwsko?
6. Dobór partnera pod to jakim będzie ojcem i jak zachowa się w kluczowych momentach (poród, połóg, nocne wstawanie do dziecka) to wcale nie taka głupia sprawa. "Kokoloczek" sobie z tym nie poradzi.
7. Odpowiedzi na pytanie "dlaczego jeszcze nie masz męża?" są genialne.
8. Doskonale opisany strach mężatek przed utratą męża, który wyładowują na singielkach, które są wolne od tych zmartwień.
9. Problem damskiej solidarności. A raczej jej braku. Naprawdę, za porady w stylu "przecież powiedział, że te nagie zdjęcia to przypadkiem mu się ściągnęły na komputer, jakieś złośliwe oprogramowanie, co sie go czepiasz?" niektóre dziewczyny będą miały specjalne miejsce w piekle.
10. Bardzo słusznie zauważone, że faceci, którzy lubią ciche, potulne, ułożone dziewczyny mogą mieć skłonność do agresji.
11. Fragment o Misiu i Pani Misiowej, która przestała go interesować kiedy na zawsze stała się jego - genialny. Każdy zna taki przypadek z życia, niestety.
12. Podoba mi się, że autorka dzieli się własnymi przeżyciami w nieudanych związkach - im więcej o tym się mówi, tym łatwiej odejść od takiego drania, który wlepia oczy w tyłek każdej kelnerki.
13. Nie jest to kolejny poradnik z serii "wmów sobie, że to fajne, że nie masz faceta" albo "jak udawać, że wcale nie chcesz szczęśliwego małżeństwa".
14. Autorka właśnie szczęśliwie wyszła za mąż, więc chyba wie, co mówi :)

Fragment o tym, że należy założyć sukienkę jest trochę słabszy, przecież nie każda kobieta musi wyrażać kobiecość przez sukienkę akurat. Ale to tylko jeden malutki negatyw, ktory potrafię zauważyć w morzu pozytywów :)

Książka to miód na moje uszy. Mogłaby też być zatytułowana "Jak nie wyjść za drania, który zrujnuje cię psychicznie", albo "Jak wyjść z toksycznego związku" albo "Jak nie przejmować się zbytnio tym, że jeszcze nie znalazło się męża". Spełnia wiele funkcji. Zdecydowanie polecam.

A że nie jest to literatura z wyższej półki... To jest poradnik, a nie kandydat na literacką nagrodę Nobla. I spełnia swoją funkcję znakomicie!

Naprawdę dobra. Poza osobistą sympatią do autorki, muszę przyznać, że:
1. Książka jest pisana od serca i to czuć, jak się ją czyta.
3. Zero żałosnych porad w stylu "wsuń donata na jego przyrodzenie i obgryź".
4. Dobre refleksje międzypokoleniowe....

Dostałam tę książkę na urodziny od koleżanki. Wcześniej nie znałam Klaudii Klary, bo nie lubię oglądać vlogów. "Poradnik szczęśliwej singielki" to lektura lekka, humorystyczna i dodająca kopa. Co prawda, autorka bardziej skupiła się na tym, jak znaleźć faceta niż być szczęśliwą singielką, jednakże mi, jako singielce (ha ha),to nie przeszkadzało. Było kilka rzeczy w tej książce, które mi się nie podobały (np. częste odwołanie do Boga),ale ostatecznie lekturę oceniam na plus.

Takie tam czytadło. Nic szczególnego, ale parę rad było ciekawych.

Takie tam czytadło. Nic szczególnego, ale parę rad było ciekawych.

• Poradnik
  • Przeczytane w 2018
  • Do kupienia
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Poradnik szczęśliwej singielki