Spartan Up! Bądź jak Spartanin

Tłumaczenie: Jakub Małecki
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Spartan Up!: A Take-No-Prisoners Guide to Overcoming Obstacles and Achieving Peak Performance in Life
trening, motywacja, Sparta
sport

Bezkompromisowy przewodnik, jak pokonywać przeszkody i osiągać szczytową formę w życiu. Książka, która z linii startu zabiera cię prosto do mety. 42,195 kilometra już nie wystarczy. Dziś świat szturmem zdobywają biegi z przeszkodami, łączące wydolnościowe wyzwania maratonu z pozornie niewyobrażalnym wysiłkiem potrzebnym do pokonania kolejnych utrudnień. Poznaj Spartan Sprint, Spartan Super,...

Książka, która z linii startu zabiera cię prosto do mety.

42,195 kilometra już nie wystarczy. Dziś świat szturmem zdobywają biegi z przeszkodami, łączące wydolnościowe wyzwania maratonu z pozornie niewyobrażalnym wysiłkiem potrzebnym do pokonania kolejnych utrudnień. Poznaj Spartan Sprint, Spartan Super, morderczy Spartan Beast i… sprawdź się!

Czołganie się pod drutem kolczastym, dźwiganie 18-kilogramowych baniaków wody, wspinaczka po pokrytej tłuszczem ścianie, brak snu, ból, wycieńczenie, rezygnacja… Tym i innym wyzwaniom podołały już setki tysięcy ludzi.

Joe De Sena, twórca i siła napędowa Spartan Race, w Spartan UP! Bądź jak spartanin prezentuje strategię, dzięki której opuścisz strefę komfortu i wkroczysz w strefę bojową. Ta książka, pełna niezwykłych opowieści o spartańskich zawodnikach, pomoże ci w pełni zrealizować swój potencjał – w życiu, biznesie, związku i każdej innej sferze, którą chciałbyś zmienić lub udoskonalić. Bo jeśli poradzisz sobie ze Spartan Race, poradzisz sobie ze wszystkim, co przyniesie ci los.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Andrzej | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-books
Przeczytana: 05 marca 2017

Bardzo budująca książka, pokazująca, że nasze ograniczenia pochodzą tylko i wyłącznie z naszych myśli. Przedstawione historie potrafią zmotywować do natychmiastowego działania. Dodatkowo łatwo można zostać "pochłoniętym" przez opisaną filozofię spartańskiego życia.
Pomimo tego, że czasami treść stron zapełniona jest powtarzanymi wielokrotnie sloganami(głównie końcowa część), uważam ją za bardzo wartościową pozycję, która również we mnie zapoczątkowała pozytywne zmiany i podjęcie nowych wyzwań.

dobrerecenzje | 2016-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Bądź jak Spartanin”- tytuł tej książki to fraza, którą autor wykorzystuje każdego dnia i w różnych sytuacjach. Znaczenie tych trzech słów jest proste: przestań narzekać i weź się do roboty! ”Bądź jak Spartanin”, to nastawienie, charyzma i sposób życia, bo dzięki tym wyzwaniom człowiek staje się twardszy. Porażka bardzo motywuje, więc jeśli ktoś Cię powali na ziemię, to możesz być pewien, że wstaniesz i się podniesiesz.

Młodzi Spartanie w czasach starożytnych poddawani byli obowiązkowemu opuszczeniu domu w wieku 6 lat. Gdy osiągali wiek 12 lat, ich życie zamieniało się w prawdziwą katorgę. W wieku 20 lat byli gotowi do walki, stawali się wojownikami.

Spartan Race to bieg z przeszkodami, ponieważ ludzie tam należący próbują odmienić swoje życie, które jest jakby biegiem z przeszkodami.

Bariery fizyczne, wyzwania zawodowe, kontuzje, choroby czy pech, to życiowe przeszkody. Niektóre przeszkody tkwią także w głowie. Niektórzy ludzie latami tkwią w jednym miejscu, bo boją się...

Agnieszka Pilecka | 2016-06-29

„Spartan Up! Bądź jak Spartanin” to super sprawa, zarówno jeśli chodzi o książkę, ale i o bieg. Książkę już sprawdziłam, nie jest może idealna, ale dla kogoś zainteresowana tematem, może być wystarczająca. Nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejną publikację duetu Joe De Sena, Jeff O’Connell, tym razem podręcznikową. Mam nadzieję, że zostanie stworzona właśnie „podręcznikowo” i będzie wolna od różnego rodzaju niedociągnięć czy potknięć językowych. Liczę na to, że ona nauczy mnie, jak być Spartaninem. Bo z tej pozycji nauczyłam się głównie tego, że muszę zapisać się na bieg, co było nieustannie powtarzane.

Cała recenzja na:

zolwik19991 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Ciekawa pozycja dla osób, które chcą zmian w swoim życiu lub szukają zagubionej motywacji do aktywności fizycznej. Na podstawie opisanych przykładów zawodników zawodów Spartan Race autor pokazuję, że jeśli się czegoś chcę i pracuję się na to prędzej czy później nasz cel zostanie osiągnięty. Autor zachęca do bardzo restrykcyjnego stylu życia, który niekoniecznie spodoba się wszystkim czytelnikom, ale każdy w tej książce znajdzie dla siebie motywacje i przy odrobinie chęci spróbuje zmienić swoje dotychczasowe nastawienie do sportu, zawodów a nawet do codziennego stylu życia.

eldamianesco | 2016-12-01
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka o tym, po co biegam przeszkodówki, dlaczego to tak cholernie wciąga, czemu to coś więcej niż sport i o tym, jak biegi z przeszkodami hartują charakter i kształtują człowieka w pozasportowym życiu. Tysiąc razy w trakcie czytania myślałem "hej, mam (już teraz) tak samo!". Pozycja obowiązkowa dla wszystkich OCR-maniaków, a także tych przed debiutem, patrzących na przeszkodówki "jak Moneypenny na Bonda"! ;)

RealAnia | 2016-07-18

Jak pewnie większość z Was nie miałam pojęcia o tym, że we współczesnych świecie żyją Spartanie. Dbają o swoje ciało, ćwiczą, właściwie się odżywiają, cieszą się życiem i z pozytywnym nastawieniem stawiają czoła codziennym wyzwaniom. O tym podejściu, jakże sprzecznym z wszechobecną wygodą i konsumpcjonizmem, napisał Joe De Sena w fantastycznej lekturze „Spartan Up! Bądź jak Spartanin”.

„Byłem dokładnie w takim stanie, jaki osiągają ludzie zagubieni w dziczy i stwierdzający, że mają już w dupie, czy przeżyją, czy umrą, bo jeśli umrą, to przynajmniej ich cierpienie dobiegnie końca.”

Joe De Sena ukazuje ideę spartańskiego stylu życia. Opowiadając o doświadczeniach własnych i innych Spartan udowadnia sens oraz korzyści płynące z bycia spartaninem. To lektura pełna inspirujących historii o niezwykłych wyczynach ludzi. Niesamowicie motywuje i zachęca do działania! Czytając książkę miałam ochotę, wręcz czułam potrzebę, by wstać z kanapy i zacząć ćwiczyć. Jednocześnie jakaś siła mocno...

Krystian | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Niesamowita książka. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy po drodze z pracy kupić kolejny czteropak i paczkę czipsów, zastanów się... Lepiej odłóż te pieniądze i przeznacz je na zakup tej książki.
Joe De Sena chce Ci powiedzieć, że natychmiast powinieneś zacząć ćwiczyć, żeby każdy kolejny dzień Twojego życia był wypełniony zadowoleniem i stawiał przed Tobą kolejne wymagania.
Nie możesz patrzeć jak oponka na brzuch staje się coraz większa i większa, musisz coś z tym zrobić.
Może niekoniecznie wystartujesz biegu dla Spartan, ale każde kolejne wykonane codziennie burpee będzie cegiełką na drodze do Twojego zwycięstwa.
Dość tłumaczeń, dość odkładania wszystkiego na jutro!!!
Masz zacząć dzisiaj!!!

Maverik010 | 2017-04-09
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Ksiązka ukazję czysty hart ducha, walkę ze słabościami i przeciwnościami losu. Wspomniany hart ducha jest wykupiony poprzez cierpienie, walkę i poświęcenie.

Patryk | 2017-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2017