Spartan Up! Bądź jak Spartanin

Tłumaczenie: Jakub Małecki
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Spartan Up!: A Take-No-Prisoners Guide to Overcoming Obstacles and Achieving Peak Performance in Life
trening, motywacja, Sparta
sport

Bezkompromisowy przewodnik, jak pokonywać przeszkody i osiągać szczytową formę w życiu. Książka, która z linii startu zabiera cię prosto do mety. 42,195 kilometra już nie wystarczy. Dziś świat szturmem zdobywają biegi z przeszkodami, łączące wydolnościowe wyzwania maratonu z pozornie niewyobrażalnym wysiłkiem potrzebnym do pokonania kolejnych utrudnień. Poznaj Spartan Sprint, Spartan Super,...

Książka, która z linii startu zabiera cię prosto do mety.

42,195 kilometra już nie wystarczy. Dziś świat szturmem zdobywają biegi z przeszkodami, łączące wydolnościowe wyzwania maratonu z pozornie niewyobrażalnym wysiłkiem potrzebnym do pokonania kolejnych utrudnień. Poznaj Spartan Sprint, Spartan Super, morderczy Spartan Beast i… sprawdź się!

Czołganie się pod drutem kolczastym, dźwiganie 18-kilogramowych baniaków wody, wspinaczka po pokrytej tłuszczem ścianie, brak snu, ból, wycieńczenie, rezygnacja… Tym i innym wyzwaniom podołały już setki tysięcy ludzi.

Joe De Sena, twórca i siła napędowa Spartan Race, w Spartan UP! Bądź jak spartanin prezentuje strategię, dzięki której opuścisz strefę komfortu i wkroczysz w strefę bojową. Ta książka, pełna niezwykłych opowieści o spartańskich zawodnikach, pomoże ci w pełni zrealizować swój potencjał – w życiu, biznesie, związku i każdej innej sferze, którą chciałbyś zmienić lub udoskonalić. Bo jeśli poradzisz sobie ze Spartan Race, poradzisz sobie ze wszystkim, co przyniesie ci los.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Kaska333i | 2019-04-08
Przeczytana: 28 marca 2019

Motywacja.

Piotrek | 2018-03-04

Budująca, zmieniająca postrzeganie świata, bólu i cierpienia. Do przeczytania nie tylko dla sportowców, ale dla każdego zmagającego się z jakimikolwiek trudnościami na swojej drodze. Jest to jedna z tych książek, które zostają z nami na dłużej, tworząc w nas ogromne pokłady motywacji!

Adrian Stec | 2018-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Super książka. Dzięki niej można naprawdę zmienić swoje życie, jest pełna inspiracji i daje motywacyjnego Kopa do wzięcia się za siebie i uprawianie jakiegokolwiek sportu. Niektóre przykłady w ksiazce brzmią zbyt pięknie by były prawdziwe, wiec tylko autor wie czy wszystko opisane jest prawda czy dodał tam trochę kolorów od siebie. Tak czy siak, warto przeczytać tą książkę, polecam ludziom zwàtpionym i znudzonym dotychczasowym życiem. :)

Kornel Tymcio | 2017-10-04
Przeczytana: 02 października 2017

Pozycja warta przeczytania.
Dużo przytoczonych opowieści o tym jak ludzie postanowili się zmienić i jak spartan im w tym pomógł. To akurat najmniej ciekawa część książki.
Twórca tej świetnie rozwijającej się imprezy ma na swoim koncie wiele osiągnięć, a jego sposób spojrzenia na świat jest rzeczywiście godny podziwu.
Bardzo fajnie poczytać to z czym mu się przyszło zmagać w życiu i to w jaki sposób przygody z piekła rodem stworzyły bieg jakim jest.
W dobie narastającej popularności w imprezach biegowych z przeszkodami, każdy szuka czegoś dla siebie.
Uważam, że warto poświęcić kilka godzin na tę lekturę.

herodot83 | 2017-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2017

Niezwykła publikacja, pozwala spojrzeć z dużym dystansem na otaczający nas świat przez pryzmat samego siebie, własnych dążeń, pragnień i słabości. Jesteśmy zbyt wygodni by żyć jak ludzie. Nie każdy świadomie wybierze przebudzenie ze snu. Stawka jak zawsze, jest bardzo wysoka. Życie.

Szymon | 2017-04-09
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Ksiązka ukazję czysty hart ducha, walkę ze słabościami i przeciwnościami losu. Wspomniany hart ducha jest wykupiony poprzez cierpienie, walkę i poświęcenie.

Andrzej | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-books
Przeczytana: 05 marca 2017

Bardzo budująca książka, pokazująca, że nasze ograniczenia pochodzą tylko i wyłącznie z naszych myśli. Przedstawione historie potrafią zmotywować do natychmiastowego działania. Dodatkowo łatwo można zostać "pochłoniętym" przez opisaną filozofię spartańskiego życia.
Pomimo tego, że czasami treść stron zapełniona jest powtarzanymi wielokrotnie sloganami(głównie końcowa część), uważam ją za bardzo wartościową pozycję, która również we mnie zapoczątkowała pozytywne zmiany i podjęcie nowych wyzwań.

zolwik19991 | 2017-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2017

Ciekawa pozycja dla osób, które chcą zmian w swoim życiu lub szukają zagubionej motywacji do aktywności fizycznej. Na podstawie opisanych przykładów zawodników zawodów Spartan Race autor pokazuję, że jeśli się czegoś chcę i pracuję się na to prędzej czy później nasz cel zostanie osiągnięty. Autor zachęca do bardzo restrykcyjnego stylu życia, który niekoniecznie spodoba się wszystkim czytelnikom, ale każdy w tej książce znajdzie dla siebie motywacje i przy odrobinie chęci spróbuje zmienić swoje dotychczasowe nastawienie do sportu, zawodów a nawet do codziennego stylu życia.

eldamianesco | 2016-12-01
Przeczytana: 29 listopada 2016

Książka o tym, po co biegam przeszkodówki, dlaczego to tak cholernie wciąga, czemu to coś więcej niż sport i o tym, jak biegi z przeszkodami hartują charakter i kształtują człowieka w pozasportowym życiu. Tysiąc razy w trakcie czytania myślałem "hej, mam (już teraz) tak samo!". Pozycja obowiązkowa dla wszystkich OCR-maniaków, a także tych przed debiutem, patrzących na przeszkodówki "jak Moneypenny na Bonda"! ;)

Krystian | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Niesamowita książka. Jeśli jeszcze zastanawiasz się czy po drodze z pracy kupić kolejny czteropak i paczkę czipsów, zastanów się... Lepiej odłóż te pieniądze i przeznacz je na zakup tej książki.
Joe De Sena chce Ci powiedzieć, że natychmiast powinieneś zacząć ćwiczyć, żeby każdy kolejny dzień Twojego życia był wypełniony zadowoleniem i stawiał przed Tobą kolejne wymagania.
Nie możesz patrzeć jak oponka na brzuch staje się coraz większa i większa, musisz coś z tym zrobić.
Może niekoniecznie wystartujesz biegu dla Spartan, ale każde kolejne wykonane codziennie burpee będzie cegiełką na drodze do Twojego zwycięstwa.
Dość tłumaczeń, dość odkładania wszystkiego na jutro!!!
Masz zacząć dzisiaj!!!