Mój pierwszy alfabet. Kim będę?

Wydawnictwo: Wilga
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zzyciaksiazek

Muszą się nauczyć łączenia dźwięku z jego zapisem graficznym. Dzięki rymowanym tekstom dzieci szybko uczą się alfabetu, a przy tym ćwiczą pamięć i wymowę oraz wzbogacają słownictwo. Rytmiczne, łatwe do zapamiętania teksty oraz humorystyczne, oryginalne ilustracje.

źródło opisu: www.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl

Zzyciaksiazek | 2015-07-08
Przeczytana: czerwiec 2015

Czytanie dziecku to wspaniała forma spędzania czasu z naszymi pociechami. Pobudza kreatywność, rozbudza ciekawość świata i dostarcza wiedzy o otaczającym świecie. Oprócz wspomnianych, dziecka i rodzica, potrzeba jeszcze odpowiedniej lektury.

Obydwie pozycje autorstwa Krzysztofa Kiełbasińskiego bajkowo wprowadzają w alfabet. Każda litera to zabawna ilustracja i krótka rymowanka. Pierwsza książka prezentuje je na przykładzie dzikich zwierząt, druga zawodów. I tak antylopa, bawół, czapla i pozostałe zwierzęta wprowadzają w kolejną odsłonę języka. Podobnie jak dentysta, elektryk czy fryzjer w wydaniu „Kim będę?”.

Książki „Mój pierwszy alfabet” w ciekawy sposób pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym i dzięki nim nauka pozostaje zabawę.

Źródło: www.zzyciaksiazek.blogspot.com