Wzgórze Apolla #1

Tłumaczenie: Agnieszka Opałko
Cykl: Wzgórze Apolla (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
坂道のアポロン (Sakamichi no Apollon)
komiksy

Ze względu na pracę ojca Kaoru Nishimi po raz kolejny zmienia miejsce zamieszkania. Chłopak nigdy nie miał dobrych kontaktów z innymi i to nie tylko z powodu częstych przeprowadzek, ale głównie przez swój charakter. Z początku nic nie zapowiada jakiegokolwiek przełomu, jednakże pewnego dnia Kaoru przypadkiem wpada na owianego złą sławą Sentaro Kawabuchiego i przy okazji poznaje jego przyjaciółkę z dzieciństwa, Ritsuko Mukae. Oboje przyjmują chłopaka bardzo ciepło i wygląda na to, że w końcu uda mu się odnaleźć w nowym miejscu. Tym bardziej, że czeka na niego nowa pasja, której na imię jazz. A wszystko to zaczęło się na Kiusiu w roku 1966.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Bukku-recenzje | 2017-11-17
Przeczytana: 16 listopada 2017

Wyobraźcie sobie lata 60'te. Młodzi ludzie, ktorzy poszukują swojego miejsca. Muzyka jazzowa, która łączy kilkoro ludzi, tak różnych, tak odmiennych, że sami momentami zastanawiają się jaką moc posiada muzyka.

Manga przenosi nas w rok 1966. Japonia. Nastoletni chłopak, uzdolniony muzycznie, ponownie przenosi się do nowej szkoły. Jego tata pracuje na statku, więc nie ma kompletnie czasu na wychowanie syna. Kaoru zamieszkuje u wujostwa, którzy chłopaka wyłącznie tolerują. W nowej szkole, poznaje przesymopatyczną dziewczynę, która jest przewodniczącą klasy, oraz największego chuligana w szkole. Co z tego wyniknie? Czy muzyka, ktora gra im w sercach, połączy ich i staną się najlepszymi przyjaciółmi? Jakie problemy młodzieńcze mieli uczniowie w latach 60tych?

To moja pierwsza manga, gdzie akcja rozgrywa się tak daleko w czasie. Nie będę ukrywać, że na początku byłam sceptycznie nastawiona. Jednak przepraszam za takie myślenie i chylę czoło za pomysłowość i przepiękną historę....

Rege | 2017-04-26

Nie tylko dla młodzieży...

Wspaniała historia z motywem jazzu w tle. Naprawdę warta polecenia.

ramik200 | 2016-12-10
Na półkach: Przeczytane, 2016, Manga, Posiadam
Przeczytana: 26 września 2016

Miłość, przyjaźń i jazz.
Tak w skrócie można nazwać tą historię która mnie urzekła.

Najpierw zaliczyłem anime(które również gorąco polecam) , a po pewnym czasie postanowiłem sięgnąć po mangę. Głównie dlatego, że podobno nie wszystkie części tej historii zostały zawarte w serialu.

Mangi z gatunku "okruchy życia" mają to do siebie, że są bardzo życiowe. Pod tym względem "Wzgórz Apolla" wchłonęło mnie bez reszty.

Polecam tą pozycję nie tylko fanom japońskich komiksów.

Dorcia | 2016-02-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 lutego 2016

Ja i manga? Tak myślałam, a jednak... przeczytałam. Podobała mi się, fajnie poprowadzona historia i taka normalna. I już wiem, że nie mogę z góry zakładać, że coś jest nie dla mnie. Jak się już przyzwyczaiłam do czytania od końca :) to było ciekawe doświadczenie.

Gosia | 2015-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2015, 2018
Przeczytana: 28 lipca 2015

-> 04.07.2018

pierzyna | 2015-07-15

Porządne wydanie i tłumaczenie. Czyta się z przyjemnością.

Agene | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

JPF się postarał! Wyjątkowo nie tłumaczy pan Dybała, tylko pani Agnieszka Opałko, ale mangę czyta się genialnie. Nie znam oryginału i nie chce mi się niczego porównywać – zarejestrowałam tylko, że wydawnictwo wrzuciło pierwotną wersję na Facebooka, która nie spodobała się fanom, więc JPF przełożyło premierę, przesunęło też kilka innych terminów, ale…

To prawdopodobnie najlepsze tłumaczenie mangi na naszym rynku.