Bóg nie umarł

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
God's Not Dead: Evidence for God in an Age of Uncertainty
religia
Ag2S

Bóg nie umarł to pasjonująca książka, która w Ameryce odnotowała rekordy sprzedaży i stała się inspiracją najgłośniejszego filmu religijnego ostatnich lat. Jest obowiązkową pozycją dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć i zadawać pytań, a przy tym czują się wezwani, by podążać przez życie z Bogiem. Niewątpliwą siłą lektury jest zapis przykładów z życia, świadectw nawróceń i gorących,...

Niewątpliwą siłą lektury jest zapis przykładów z życia, świadectw nawróceń i gorących, intelektualnych dyskusji. Każdy kolejny rozdział odkrywa karty fascynującego pojedynku poglądów, elektryzujących zderzeń opinii o potężnym ładunku emocjonalnym.
Autor, amerykański pastor Rice Broocks, pomaga uporządkować i ułożyć w logiczne, przekonujące argumenty wiarę chrześcijan, dając jasne, zwięzłe opisy dowodów na istnienie Boga oraz prawdziwość chrześcijaństwa.
Kto czuł, że Fryderyk Nietzsche mylił się, głosząc śmierć Boga, z pomocą tej książki będzie mógł poprzeć swoje przekonania rzeczowymi argumentami i wzmocnić dowodami ubranymi w spójne, precyzyjne wypowiedzi.
Bóg nie umarł prowadzi poszukujących i przypomina wierzącym, że:
prawdziwa wiara nie jest ślepa – jest poparta dowodami;
życie to nie przypadek – we wszechświecie istnieje cel i znaczenie;
dobro i zło nie są złudzeniem;
Bóg, który istnieje, objawił się w historii w osobie Jezusa Chrystusa.
Wszystkim, którym potrzeba oręża do obrony wiary, książka dostarcza logicznych, popartych dowodami argumentów. Wszystkim, w których rodzą się wątpliwości, pomaga ona dokonać właściwych wyborów. Wszystkim poszukującym wskazuje kierunek do tej najlepszej z dróg. Wszystkim bez wyjątku daje zaś możliwość obcowania z naprawdę mocną literaturą.
Bóg nie umarł to apologetyka na miarę XXI wieku.

źródło opisu: http://rafael.pl/

źródło okładki: http://rafael.pl/

Marcin | 2017-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2017

No całkiem całkiem. W końcu jakieś logiczne argumenty, choć trochę kaznodziejstwa też się wkradło. W dużej mierze to kolejna polemika z Richardem Dawkinsem. Dużo argumentów przemawiających za kreacjonizmem oraz wytykających błędy w myśleniu ewolucjonistycznym i ateistycznym. Zatwardziałych ateistów te wywody oczywiście nie przekonają, a fanatycznym katolom też specjalnie nie są one potrzebne. To rzecz warta przeczytania dla ludzi z otwartym umysłem i poszukujących. Nawrócony może nie jestem ale książka ta zmusiła mnie do zastanowienia się nad paroma rzeczami i pchnęła mnie bardziej z agnostycyzmu w stronę deizmu czy wręcz teizmu.

Ursa | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

„Kiedy człowiek przestaje wierzyć w Boga, może uwierzyć we wszystko”

Żyjemy w świecie, w którym coraz częściej Boga odstawia się na dalszy plan, albo w ogóle się Go pomija. Szerzy się ateizm i inne ruchy, którym są obce wartości chrześcijańskie. Krytyka Kościoła Katolickiego, czy ataki na księży są na porządku dziennym, a samozwańcze „autorytety” na każdym kroku starają się wmówić nam, iż wiara w obecnych czasach nie ma już racji bytu. W 1999 roku poczytny amerykański magazyn „The Economist” opublikował nawet nekrolog Boga. Tymczasem Bóg jest i na przestrzeni wieków wielokrotnie dawał o sobie znać, o czym z wiarą przekonuje amerykański pastor, Rice Broocks w swojej najnowszej książce „Bóg nie umarł”, która jednocześnie stała się inspiracją jednego z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat.

Rice Broocks nie zawsze był głęboko wierzącym chrześcijaninem. Nawrócił się dopiero na studiach i od tamtej pory cały swój czas i energię poświęca na udowadnianie, że Bóg istnieje...

Karolina | 2016-07-30
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka, czy dar zesłany każdemu zapalonemu katolikowi, każdemu nastolatkowi szukającemu swojej drogi w życiu, każdemu ateiście, który szuka kłamstwa w prawdziwych słowach.
Miałam do przygotowania projekt w szkole. O filmie i o książce. Wybrałam właśnie ją. Dlaczego ? Sama do tej pory nie wiem. Może to, że chciałam pokazać całej klasie, że oprócz Harrego Pottera, Igrzysk Śmierci czy Zmierzchu jest też coś innego. Nie uwierzycie jakie były miny moich kolegów i koleżanek kiedy powiedziałam o czym zrobiłam projekt. :)

Książka nie jest łatwa. Przez co rozumiem to, że napisana jest językiem ciężkim do zrozumienia człowiekowi. Wiele razy czytając zastanawiałam się o co chodzi, jak mam podejść do tych słów. Pomagałam sobie internetem, wiadomościami, innymi książkami aż w końcu zrozumiałam. Dlatego czytanie tego zajęło mi aż PÓŁ roku. ale teraz nie żałuję. Czuję jakbym znała każdy aspekt, każde ukryte znaczenie w tej książce. A może Rice Broocks specjalnie to zrobił ? Napisał tak trudny...

Freedom001 | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Uważam, że książka ta jest naprawdę warta uwagi. W sposób prosty przedstawia nam dowody na istnienie Boga. Chrześcijanom daje przykłady, jakimi możemy się posłużyć w obronie słuszności naszej wiary, a niewierzącym otworzyć oczy.
Książka w pewnym stopniu mi pomogła... jestem chrześcijanką, ale ostatnimi czasy miałam pewne zachwianie wiary. Miałam wątpliwości, czy to w co wierzę ma sens. Dopiero książka ukazała mi, że moje pytanie było głupie. W sposób prosty, ale dosadny przekazała mi, że nawet jeżeli przestanę wierzyć, to będę żyła, jakbym wierzyła, ponieważ będę starała się wypełniać przykazania Boże, nawet o tym nie wiedząc (przynajmniej ja to tak zinterpretowałam)
Książka naprawdę dobra. Moim zdaniem ukazuje prawdę, podnosi na duchu, pomaga. Polecam ją serdecznie wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej! I wcale nie musisz być chrześcijaninem. Wystarczy, że masz otwarty umysł ;)

książek: 1910
Aya | 2015-07-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 22 lipca 2015

Hm, no cóż, nie powala, spodziewałam się czegoś lepszego. Niemniej dowody naukowe i nie tylko potwierdzające istnienie Boga rzeczowe i wyczerpujące. Najchętniej jednak czytam o cudach, nawróceniach, przeżyciach podczas śmierci klinicznej i tym podobnych świadectwach, które przemawiają do mnie dużo bardziej niż naukowe wywody. Mimo tego warto przeczytać, szczególnie jeśli chce się wiedzieć, jak odpowiedzieć na niektóre pytania oraz w przypadkach, gdy nie ma się pewności, czy właściwie się wierzy, czy też nie. Ja takich wątpliwości nie miałam, może dlatego nie czytałam z zapartym tchem. :)

neta | 2016-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2016

Doskonale poprowadzony wywód naukowy, będący polemiką z dowodami ateistów na nieistninie Boga. Mnie osobiście najbardziej przekonały świadectwa osób, znanych naukowców, którzy poznali w pewnym momencie Boga.

Jarek | 2015-09-19
Na półkach: Religijne, Przeczytane
Przeczytana: 16 września 2015

Ciekawa... Ogólnie widziałem film, i myślałem że książka będzie odzwierciedleniem filmu. No ale niestety tak nie było. Ale jak już zacząłem czytać to jakoś fajnie się czytało. Dużo faktów. Dużo daje do myślenia.

Sebeq | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Książka dla osób, które dopiero zainteresowały się kreacjonizmem i to dla tych, których nie przeraża typowo amerykański styl ewangelicznych "pastorów". Generalnie chyba lepiej poczytać jakieś materiały Towarzystwa Kreacjonistycznego w Polsce, na pewno będzie tam mniej "nawracania nawróconych" bo wątpię, że taki styl książki przekona osoby niewierzące czy ateistów. Szkoda, liczyłem na coś zupełnie innego.

HankaFiranka | 2017-02-20
Przeczytana: 20 lutego 2017

Pozycja ewangelicka.

Masa naukowych faktów przemawiająca za istnieniem Boga. Druga połowa książki, według mnie, mniej udana. Autor obniża poziom "przełączając się" na kaznodziejstwo. Mocno "amerykańskie" świadectwa nawróconych ateistów.

katherine1st | 2017-03-21
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2017

Film obejrzałam z zainteresowaniem, książka mnie zmęczyła i znudziła. Rzadko się tak zdarza, ale tym razem właśnie tak było.