Bóg nie umarł

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
God's Not Dead: Evidence for God in an Age of Uncertainty
religia
Ag2S

Bóg nie umarł to pasjonująca książka, która w Ameryce odnotowała rekordy sprzedaży i stała się inspiracją najgłośniejszego filmu religijnego ostatnich lat. Jest obowiązkową pozycją dla wszystkich, którzy nie boją się myśleć i zadawać pytań, a przy tym czują się wezwani, by podążać przez życie z Bogiem. Niewątpliwą siłą lektury jest zapis przykładów z życia, świadectw nawróceń i gorących,...

Niewątpliwą siłą lektury jest zapis przykładów z życia, świadectw nawróceń i gorących, intelektualnych dyskusji. Każdy kolejny rozdział odkrywa karty fascynującego pojedynku poglądów, elektryzujących zderzeń opinii o potężnym ładunku emocjonalnym.
Autor, amerykański pastor Rice Broocks, pomaga uporządkować i ułożyć w logiczne, przekonujące argumenty wiarę chrześcijan, dając jasne, zwięzłe opisy dowodów na istnienie Boga oraz prawdziwość chrześcijaństwa.
Kto czuł, że Fryderyk Nietzsche mylił się, głosząc śmierć Boga, z pomocą tej książki będzie mógł poprzeć swoje przekonania rzeczowymi argumentami i wzmocnić dowodami ubranymi w spójne, precyzyjne wypowiedzi.
Bóg nie umarł prowadzi poszukujących i przypomina wierzącym, że:
prawdziwa wiara nie jest ślepa – jest poparta dowodami;
życie to nie przypadek – we wszechświecie istnieje cel i znaczenie;
dobro i zło nie są złudzeniem;
Bóg, który istnieje, objawił się w historii w osobie Jezusa Chrystusa.
Wszystkim, którym potrzeba oręża do obrony wiary, książka dostarcza logicznych, popartych dowodami argumentów. Wszystkim, w których rodzą się wątpliwości, pomaga ona dokonać właściwych wyborów. Wszystkim poszukującym wskazuje kierunek do tej najlepszej z dróg. Wszystkim bez wyjątku daje zaś możliwość obcowania z naprawdę mocną literaturą.
Bóg nie umarł to apologetyka na miarę XXI wieku.

źródło opisu: http://rafael.pl/

źródło okładki: http://rafael.pl/

Eleckra | 2018-06-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Po książkę Rice'a Broocksa sięgnęłam w trakcie czytania "Boga urojonego" Richarda Dawkinsa i w wielkim stopniu zmieniło to mój jej odbiór. Nie było to działanie zamierzone, książki po prostu przypadkowo trafiły w moje ręce w tym samym czasie, ale z efektów jestem bardzo zadowolona. W jakim sensie? Ano w takim, że bez możliwości skakania z jednej argumentacji na drugą nie skończyłabym zapewne ani wynurzeń Broocksa, ani Dawkinsa. A tak jak mnie zdenerwował jeden to czytałam drugiego. Było to nawet zabawne, Autorom zdarzało się przywoływać te same teorie i wypowiedzi tych samych osób dla poparcia skrajnie różnych tez. Takie czytanie pozwala również spojrzeć z dużo szerszej perspektywy.

Porzucając teorie ateistów, co ma czytelnikom do zaoferowania "Bóg nie umarł"? Dziewięć różnej wartości argumentów mających potwierdzić istnienie Boga. Bardzo różnej wartości. Niektóre są wręcz absurdalne, inne czysto subiektywne, ale Autorowi zdarza się napisać coś sensownego i wartego dłuższego...

Marcin | 2017-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2017

No całkiem całkiem. W końcu jakieś logiczne argumenty, choć trochę kaznodziejstwa też się wkradło. W dużej mierze to kolejna polemika z Richardem Dawkinsem. Dużo argumentów przemawiających za kreacjonizmem oraz wytykających błędy w myśleniu ewolucjonistycznym i ateistycznym. Zatwardziałych ateistów te wywody oczywiście nie przekonają, a fanatycznym katolom też specjalnie nie są one potrzebne. To rzecz warta przeczytania dla ludzi z otwartym umysłem i poszukujących. Nawrócony może nie jestem ale książka ta zmusiła mnie do zastanowienia się nad paroma rzeczami i pchnęła mnie bardziej z agnostycyzmu w stronę deizmu czy wręcz teizmu.

Ursa | 2015-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2015

„Kiedy człowiek przestaje wierzyć w Boga, może uwierzyć we wszystko”

Żyjemy w świecie, w którym coraz częściej Boga odstawia się na dalszy plan, albo w ogóle się Go pomija. Szerzy się ateizm i inne ruchy, którym są obce wartości chrześcijańskie. Krytyka Kościoła Katolickiego, czy ataki na księży są na porządku dziennym, a samozwańcze „autorytety” na każdym kroku starają się wmówić nam, iż wiara w obecnych czasach nie ma już racji bytu. W 1999 roku poczytny amerykański magazyn „The Economist” opublikował nawet nekrolog Boga. Tymczasem Bóg jest i na przestrzeni wieków wielokrotnie dawał o sobie znać, o czym z wiarą przekonuje amerykański pastor, Rice Broocks w swojej najnowszej książce „Bóg nie umarł”, która jednocześnie stała się inspiracją jednego z najgłośniejszych filmów religijnych ostatnich lat.

Rice Broocks nie zawsze był głęboko wierzącym chrześcijaninem. Nawrócił się dopiero na studiach i od tamtej pory cały swój czas i energię poświęca na udowadnianie, że Bóg istnieje...

nellanna | 2018-02-06

Wiara nie potrzebuje dowodów, tym bardziej naukowych, chyba, że nie jest wiarą.

Freedom001 | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Uważam, że książka ta jest naprawdę warta uwagi. W sposób prosty przedstawia nam dowody na istnienie Boga. Chrześcijanom daje przykłady, jakimi możemy się posłużyć w obronie słuszności naszej wiary, a niewierzącym otworzyć oczy.
Książka w pewnym stopniu mi pomogła... jestem chrześcijanką, ale ostatnimi czasy miałam pewne zachwianie wiary. Miałam wątpliwości, czy to w co wierzę ma sens. Dopiero książka ukazała mi, że moje pytanie było głupie. W sposób prosty, ale dosadny przekazała mi, że nawet jeżeli przestanę wierzyć, to będę żyła, jakbym wierzyła, ponieważ będę starała się wypełniać przykazania Boże, nawet o tym nie wiedząc (przynajmniej ja to tak zinterpretowałam)
Książka naprawdę dobra. Moim zdaniem ukazuje prawdę, podnosi na duchu, pomaga. Polecam ją serdecznie wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się więcej! I wcale nie musisz być chrześcijaninem. Wystarczy, że masz otwarty umysł ;)

Grabarz666 | 2018-04-04

Książkę otrzymałem w prezencie na święta bożego narodzenia od swojego wujka, gorliwego katolika, który nie może pogodzić się z faktem, że jestem ateistą i usilnie próbuje nakłonić mnie do swojej wiary (czego ja absolutnie nie robię wobec niego). Jak przystało na ateistę, nie wypowiadam się na tematy, na które nie posiadam chociażby szczątkowej wiedzy, więc książkę przeczytałem i na tej podstawie piszę poniższą recenzję.

Karolina | 2016-07-30

Książka, czy dar zesłany każdemu zapalonemu katolikowi, każdemu nastolatkowi szukającemu swojej drogi w życiu, każdemu ateiście, który szuka kłamstwa w prawdziwych słowach.
Miałam do przygotowania projekt w szkole. O filmie i o książce. Wybrałam właśnie ją. Dlaczego ? Sama do tej pory nie wiem. Może to, że chciałam pokazać całej klasie, że oprócz Harrego Pottera, Igrzysk Śmierci czy Zmierzchu jest też coś innego. Nie uwierzycie jakie były miny moich kolegów i koleżanek kiedy powiedziałam o czym zrobiłam projekt. :)

Książka nie jest łatwa. Przez co rozumiem to, że napisana jest językiem ciężkim do zrozumienia człowiekowi. Wiele razy czytając zastanawiałam się o co chodzi, jak mam podejść do tych słów. Pomagałam sobie internetem, wiadomościami, innymi książkami aż w końcu zrozumiałam. Dlatego czytanie tego zajęło mi aż PÓŁ roku. ale teraz nie żałuję. Czuję jakbym znała każdy aspekt, każde ukryte znaczenie w tej książce. A może Rice Broocks specjalnie to zrobił ? Napisał tak trudny...

Grabarz666 | 2018-04-04

Książkę otrzymałem w prezencie na święta bożego od swojego wujka, gorliwego katolika, który nie może pogodzić się z faktem, że jestem ateistą i usilnie próbuje nakłonić mnie do swojej wiary (czego ja absolutnie nie robię wobec niego). Jak przystało na ateistę, nie wypowiadam się na tematy, na które nie posiadam chociażby szczątkowej wiedzy, więc książkę przeczytałem i na tej podstawie piszę poniższą recenzję.
Po samym już tytule można było spodziewać się, co można znaleźć w treści tej pozycji, i nie zostałem w tej kwestii zaskoczony. Jest to książka, która za wszelką cenę próbuje udowodnić istnienie boga, jako swój główny wątek, opierając się na nieracjonalnych (świadectwa, nawrócenia, cuda etc.), a przede wszystkim, nienaukowych argumentach, podważając, chociażby, teorię ewolucji (która jest naukowo udowodnionym faktem, choć nie odpowiada na wszystkie pytania odnośnie powstania życia na Ziemi). Kompletnie nie pojmuję natomiast gdzie osoby (najpewniej wierzące), które przeczytały...

książek: 2071
Aya | 2015-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 lipca 2015

Hm, no cóż, nie powala, spodziewałam się czegoś lepszego. Niemniej dowody naukowe i nie tylko potwierdzające istnienie Boga rzeczowe i wyczerpujące. Najchętniej jednak czytam o cudach, nawróceniach, przeżyciach podczas śmierci klinicznej i tym podobnych świadectwach, które przemawiają do mnie dużo bardziej niż naukowe wywody. Mimo tego warto przeczytać, szczególnie jeśli chce się wiedzieć, jak odpowiedzieć na niektóre pytania oraz w przypadkach, gdy nie ma się pewności, czy właściwie się wierzy, czy też nie. Ja takich wątpliwości nie miałam, może dlatego nie czytałam z zapartym tchem. :)

Jarek | 2015-09-19
Na półkach: Przeczytane, Religijne
Przeczytana: 16 września 2015

Ciekawa... Ogólnie widziałem film, i myślałem że książka będzie odzwierciedleniem filmu. No ale niestety tak nie było. Ale jak już zacząłem czytać to jakoś fajnie się czytało. Dużo faktów. Dużo daje do myślenia.