Podboje Ameryki. National Geographic

Seria: Kolekcja Historia National Geographic
Wydawnictwo: National Geographic
historia
Booka

Po ekspansji tureckiej oraz utracie Konstantynopola w 1453 roku w Europie rozpoczęła się epoka wypraw w rejon południowego Atlantyku, zwana erą wielkich odkryć geograficznych. Opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei umożliwiło otwarcie szlaków handlowych do Indii, nadeszły czasy słynnych odkryć Kolumba. Spotkanie z plemionami zamieszkującymi Afrykę, Amerykę i Azję doprowadziło do poprawy sytuacji ekonomicznej Europejczyków, rozwoju nauki i głębokich przemian społecznych. Powstanie kolonii, przebiegające niezwykle krwawo, rozpoczęło nową erę w historii świata.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Macoma | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Albumy, Atlasy
Przeczytana: 2016 rok

Ciekawie napisana i pięknie wydana 160 stronicowa pozycja. Stanowi element z 30 tomowej serii historycznych opracowań, które przedstawiają globalną wizję, porządkując ponad 5 000 lat historii, od Starożytności do Współczesności, ze szczególnym naciskiem na wielkie cywilizacje z przeszłości. Jak to w takich publikacjach treści nie jest tu zbyt wiele wartość natomiast podnoszą piękne zdjęcia ,zestawienia chronologiczne, kopie starych dokumentów i map oraz wartościowa bibliografia.
Polecam