Listy Franciszka Bujaka i Ewy Kramsztyk 1902-1909

Samhain

Korespondencja Franciszka Bujaka i Ewy Kramsztyk jest jednym z niewielu zachowanych do dziś autobiograficznych dokumentów życia jednego z ważniejszych historyków polskich XX w. Liczne archiwalia, prace naukowe i wspomnienia utrwalają obraz Bujaka – historyka. Prezentowana korespondencja uzupełnia ten wizerunek, jest doskonałym źródłem do poznania codziennego życia uczonego i jego rodziny na początku XX w. Zawiera sporo informacji o tym, czym żyli wówczas małżonkowie, jak dzielili trudy dnia codziennego, jakie były ich wzajemne relacje.

źródło opisu: www.antykwariat.tezeusz.pl

źródło okładki: www.antykwariat.tezeusz.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!