Darkhouse

9780007195374

michall_1985 | 2017-04-21
Przeczytana: kwiecień 2017

Thriller z dobrze zawiązanym rysem psychologicznym postaci przestępcy.

Autor przedstawia akcję w dwóch czaso-przestrzeniach.Współcześnie akcja toczy się w małym miasteczku w Irlandii,gdzie amerykański policjant odpoczywa po akcji w NY,w której nie udało mu się uratowac od śmierci ofiary porwania i jej matki.

Drugi wątek to opowieśc o dwóch chłopcach mieszkających w Teksasie,zafascynowanych sokołami i polowaniami.Duke i Donnie wychowują się w zasadzie sami,matka Duke'a jest znaną w okolicy prostytutką,a w dodatku chcąc miec dobre relacje z władzą "wypożycza" własnego syna miejscowemu szeryfowi.Ojciec Donniego jest alkoholikiem.Początkowo chłopcy przebywają głównie w towarzystwie "wujka Billa",który uczy ich o sokołach i ich zwyczajach.Z czasem fascynacja przeradza się w chorą chęc mordowania w charakterystyczny sposób.

Po latach obaj wkraczają w życie rodziny Lucchesi,najpierw Donnie w NY, a potem Duke w Irlandii.Rozpoczyna się mordercza gra,w której ucierpi wielu.

Napisałem,że...

czerwie_z_cylindra | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Liczyłam na szicik straszliwy a'la thrillerowe "Kraby", dostałam zaś sympatyczne czytadło, acz gnijące coraz bardziej w stronę końca. Przeczucie bonusowe mówi: tłumacz do odstrzału (a okładkowy grafik tym bardziej)!

(2016/1)

Dorian_LC | 2014-03-28