Wyzwanie czytelnicze LC

Latarnia mroku

Wydawnictwo: Rebis
Darkhouse

Na dalekiej prowincji północnego Teksasu dwaj nastoletni chłopcy zawierają pakt, który połączy ich na zawsze nicią mrocznej, niezdrowej lojalności. Po kilkunastu latach jeden z nich ginie. Będzie pomszczony. Detektyw Joe Lucchesi z nowojorskiej policji przenosi się z żoną i synem do zacisznej wioski na wybrzeżu Irlandii. Gdy jej mieszkańcy mobilizują się, by odnaleźć zaginioną dziewczynę, nowojorczyk wszczyna własne śledztwo i trafia na złowrogi trop łączący jego rodzinę z mordercą zza Antlantyku. Wkrótce przeżyją koszmar gorszy niż ten, od którego niedawno uciekli.

filozof | 2018-07-05

Okładka
Fajna

Skąd
biblioteka

Fabuła

Akcja toczy się w Teksasie,Irlandii.Mamy zabójcę kobiet.Policjanta,co wyjeżdża z USA.,

Moja Opinia

Średnia,czasem nudnawa.
Monotona,mało wielkich zwrotów akcji.
Zbyt papierowi ludzie.

| 2017-04-21
Przeczytana: kwiecień 2017

Thriller z dobrze zawiązanym rysem psychologicznym postaci przestępcy.

Autor przedstawia akcję w dwóch czaso-przestrzeniach.Współcześnie akcja toczy się w małym miasteczku w Irlandii,gdzie amerykański policjant odpoczywa po akcji w NY,w której nie udało mu się uratowac od śmierci ofiary porwania i jej matki.

Drugi wątek to opowieśc o dwóch chłopcach mieszkających w Teksasie,zafascynowanych sokołami i polowaniami.Duke i Donnie wychowują się w zasadzie sami,matka Duke'a jest znaną w okolicy prostytutką,a w dodatku chcąc miec dobre relacje z władzą "wypożycza" własnego syna miejscowemu szeryfowi.Ojciec Donniego jest alkoholikiem.Początkowo chłopcy przebywają głównie w towarzystwie "wujka Billa",który uczy ich o sokołach i ich zwyczajach.Z czasem fascynacja przeradza się w chorą chęc mordowania w charakterystyczny sposób.

Po latach obaj wkraczają w życie rodziny Lucchesi,najpierw Donnie w NY, a potem Duke w Irlandii.Rozpoczyna się mordercza gra,w której ucierpi wielu.

Napisałem,że...

Hefajstosek | 2018-12-06
Przeczytana: kwiecień 2017

Thriller z dobrze zawiązanym rysem psychologicznym postaci przestępcy.

Napisałem,że...

czerwie_z_cylindra | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Liczyłam na szicik straszliwy a'la thrillerowe "Kraby", dostałam zaś sympatyczne czytadło, acz gnijące coraz bardziej w stronę końca. Przeczucie bonusowe mówi: tłumacz do odstrzału (a okładkowy grafik tym bardziej)!

(2016/1)

Dorian_LC | 2014-03-28