Wyzwanie czytelnicze LC

Jak występować i zabłysnąć

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
poradniki

Jak przygotowywać się do wystąpienia przed publicznością lub przed kamerami? Jakie są sposoby radzenia sobie z tremą? Jak uniknąć wpadek i jak wybrnąć z sytuacji, gdy już się przydarzą? Jak postępować w kontaktach z dziennikarzami? – na te i inne pytania odpowiada Maciej Orłoś, jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce. Występowanie przed publicznością można porównać...

Występowanie przed publicznością można porównać do prowadzenia samochodu: w obu przypadkach możliwe jest dojście do wprawy, ale początki są trudne – pisze Maciej Orłoś we wstępie swojej książki. Autor zaczyna od podstaw skutecznego wystąpienia, takich jak pierwsze wrażenie, nawiązanie kontaktu z publicznością oraz warstwa niewerbalna, aby następnie przejść do bardziej szczegółowych zagadnień, takich jak występy na żywo przed kamerą czy udzielanie wywiadów. Wszystkie wskazówki zostały poparte licznymi przykładami.

Książka jest doskonałym merytorycznie poradnikiem dla osób, które na co dzień muszą mierzyć się z szeroko rozumianymi publicznymi występami. Znajdziemy w niej również pełne humoru anegdoty zza kulis świata telewizji i biznesu.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

źródło okładki: http://www.rm.com.pl/

Łukasz Chrzanowski | 2016-01-06

Jedna z najgorszych książek, jakie miałem nieprzyjemność czytać. Wiedza zawarta w książce jest przestarzała, autor z wystąpień publicznych robi niesamowicie zawiłą sztukę. Czytając ją miałem wrażenie, że jeśli popełnię jakikolwiek błąd występując publicznie, to ludzie zlinczują mnie. Jeśli chcesz nauczyć się sztucznie występować to, ta książka pomoże Ci w osiągnięciu celu. Jestem niesamowicie rozczarowany piórem Macieja Orłosia. Te pozycje można ocenić pozytywnie jedynie, wtedy gdy otrzymamy darmowy egzemplarz recenzencki książki.

ksiazkaznadzieja | 2015-06-23

W pierwszej chwili gdy wzięłam ją do ręki przeraziła mnie jej grubość, ale jak zaczęłam czytać literki bardzo szybko przelatywały mi przed oczami.
Dużą zaletą książki jest duża i przejrzysta czcionka, Układ poszczególnych stron także sprzyja czytaniu częste entery czyli opuszczenia tekstu sprawiała, że czytanie jest ogromną przyjemnością.

Jego książka to publikacja napisana z niezwykłą lekkością i swobodą, a nie łatwo jest tak piać o dziedzinie niezwykle trudnej czyli wystąpieniach publicznych.

Bardzo ciekaw jest forma książki, składa się ona z kilku rozdziałów które to posiadają podrozdziały. Mamy więc rozdział o pierwszym wrażeniu, o aurze emocjonalnej, o gestach i obrazach. Jest też rozdział o tak istotnej kwestii jak gestykulacja, dowiemy się od pana Orłosia jak skutecznie pokonywać tremę, co należy robić by nie zanudzić publiczności ?, Dowiemy się dlaczego i jak mówić głośno i wyraźnie. Z książki dowiemy się jak dobrze przemawiać , jak korzystać właściwie z prezentacji...

Joanna | 2018-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2018

"Występowanie przed publicznością można porównać do prowadzenia samochodu: w obu przypadkach możliwe jest dojście do wprawy, ale początki są trudne." To chyba tak naprawdę jedyny wartościowy cytat w tej książce, który można przełożyć na inne aspekty życia jednostki. Książka mnie rozczarowała, ponieważ spodziewałam się praktycznych porad jak skonstruować dobre przemówienie zaś otrzymałam informację o parametrach technicznych mikrofonów. Niestety wiele porad jest już nie aktualnych a szkoda bo po Panu Macieju spodziewałam się większej dawki informacji.

ginewra | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradnik
Przeczytana: 05 listopada 2016

jakoś mnie nie zwaliło z nóg... chociaż napisane bardzo przyjemnie. Dużo ciekawostek, lekko się czyta... no dobra, chodzi o to, że nadal nie błyszczę, kiedy występuję ;)

Ines | 2018-07-28
Na półkach: 2018, Przeczytane