Undertaker - 1 - Pożeracz złota

Wydawnictwo: Taurus Media
Undertaker: Le Mangeur d'or
komiksy
mario44

Seria westernowa duetu Dorison / Meyer (znanego ze znakomicie przyjętej dwualbumowej serii Asgard).

Grabarz Jonas Crow zostaje wezwany aby pochować byłego górnika. Sam pogrzeb powinien być spokojny i nie sprawiać żadnych trudności... jednak okazuje się, że nieboszczyk przed śmiercią połknął złoto aby zabrać swój majątek ze sobą.

źródło opisu: tylna okładka

źródło okładki: http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/underta...»

Endriux | 2016-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2016

Komiksowy western to nie było dla mnie nigdy zbyt dobre połączenie, choć lubię zarówno komiksy jak i westerny. Niemniej , po wdocierających do mnie wielce entuzjastycznych recenzjach, dałem się skusić na zkup i nie żałuje. Album przypadł mi do gusty i to bardzo. Sympatycznie antypatyczny bohater jak i wcele nie głupia historia, oraz przyjemna dla oka kreska. Troszkę mnie jednak denerwuje, że nowe serie nie są rozpoczynane historiami zamkniętymi w jednym albumie.

Sarassani | 2016-01-11

Mimo mojego braku zainteresowania 'westernem' dałam się namówić na zakup Undertakera. I nie pożałowałam!! Świetna kreska, genialnie nakreślone postaci - każda ma jakąś historię, którą (zapewne) powoli będzie odsłaniać. Plot również nietuzinkowy, zaskakujący i wołający o kolejną część. Polecam!

Ireksamb | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Świetnie zapowiadająca się seria.

PolishPopkulturę | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Naprawdę niezłe, choć wydawałoby się, że western to kompletnie nie moje klimaty

giera | 2015-08-02

(...) Komiksy Dorisona charakteryzują się wielką erudycją, która prowadzi do wykreowania rzeczywistości bardzo prawdopodobnej i wiarygodnej. Akcja zwykle skupia się na wyrazistym głównym bohaterze, którego postawa moralna może być odbierana ambiwalentnie. I nie inaczej jest w nowej serii, która rozgrywa się na Dzikim Zachodzie. Głównym bohaterem jest niejaki Jonas Crow – koleś o cynicznym poczuciu humoru, z uwielbieniem cytujący Biblię (szczególnie upodobał sobie listy Św. Paweł do Kalifornijczyków), noszący cylinder, czarny pałasz i obfity zarost. Właściciel kontuzjowanego sępa, którego karmi stekami prosto z talerza.

Zresztą sam Crow prowadzi ze sobą żywy monolog, w którym wyprowadza ciekawą analogię między ptakiem a sobą – „Ludzie nas nie lubią”, mówi do ptaka. W końcu obaj zajmują się trupami… Crow prowadzi jednoosobową firmę świadczącą usługi pogrzebowe. Niestety, wbrew pozorom, klientów ma niewielu. Dlatego, niczym sęp, rzuca się na pierwsze z brzegu zlecenie, które...

kendo777 | 2015-06-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 04 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Podoba mi się pomysł, że główny bohater jest grabarzem (fajne ubranie i cylinder), a jego zwierzakiem jest sęp. Podoba mi się też, że pokazali na kilku kadrach jak przygotowuje zwłoki do pogrzebu. Uwielbiam takie stawki, im więcej spokoju, a mniej akcji z polsatowego mega hitu, tym komiks bliższy wysokiej oceny. Oczywiście grabarz Jonas Crow jest dobrym draniem z tajemniczą przeszłością - ograne.
Dobre (miejscami bardzo dobre) dialogi, gęsta atmosfera i mroczny klimat (ktoś napisał, że jak film Bez przebaczenia - zgadzam się). Na razie trochę słabo wykorzystali tego sępa. Myślałem, że w jakimś momencie się wykaże. Pewnie Dorison szykuje to na drugi tom. W pierwszym sęp robi za grabarską maskotkę. Rysunki na przyzwoitym poziomie, takie typowe frankofońskie plecy konia jak setka innych rysowników we Francji (żadna tam rewelacja typu Hermann, czy Moebius). Bardzo fajna okładka. Nie podoba mi się cena. 45 zł na okładce za pojedynczy tom w formacie frankofońskim, to masakra. No, ale...