Sambre

Sambre
8323731934
sambre
komiksy

Niezwykły, historyczno-mistyczny komiks stworzony przez znakomitego francuskiego rysownika i scenarzystę Bernarda Yslaire`a, zdobywcę wielu prestiżowych nagród we Francji, Belgii, Szwajcarii, Hiszpanii i Kanadzie. Autor wprowadza nas w świat epoki rewolucji ludów, a jednocześnie sięga po tematy związane z mistycyzmem początków historii ludzkości. Cykl był entuzjastycznie przyjęty przez czytelników i odniósł wielki sukces na rynku frankofońskim.

Opowieść dotyczy z pozoru zwykłej francuskiej rodziny ziemiańskiej. W czasie rewolucji 1848 roku okazuje się, że jej korzenie sięgają starożytności, czasów, kiedy toczyła się niezwykła religijna wojna. Wyznacznikiem stron tego pradawnego konfliktu był kolor oczu. Ta wojna toczy się do dziś...

Kim są kobiety o oczach czerwonych jak krew? Kim są Sambrowie, którzy z pokolenia na pokolenie piszą dzieło Wojna oczu?

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Arthaniel | 2015-09-12
Przeczytana: 12 września 2015

Kolejna komiksowa wariacja na temat "Romea i Julii". Początek nieco zbyt teatralny i przedramatyzowany, a bohaterowie wydają się jakby żywcem wyjęci z jakiejś egzaltowanej operetki. Ja jednak w stu procentach kupuję taką konwencję, choć zapewne nie wszystkim przypadnie ona do gustu. Zresztą, potem jest już lepiej, a bohaterowie nabierają głębi, zwłaszcza Julia. Trochę szkoda, że pod koniec wątek miłosny został przyćmiony przez wątek historyczny. Koniec końców, czytanie tego komiksu jest jak obcowanie z dziełami Szekspira - niby to lektura szkolna, ale jednak potrafi zaciekawić i zaskoczyć. Ode mnie mocne 7/10.

Mikołaj Ka | 2016-11-26
Merist | 2016-02-11