My, Swingersi

Wydawnictwo: Novae Res
literatura piękna
Beatrycze

„My, swingersi” to pamiętnik małżeństwa polskich swingersów. Swinging to seks grupowy, któremu wspólnie oddają się małżonkowie. Zawsze razem i bez żadnych „skoków w bok”. Bez zazdrości, chociaż są dla siebie najważniejsi. Wedle różnych szacunków swinguje od 1 do 4 procent par. W tej książce prawdziwi swingersi spisali swoje doświadczenia, przygody i dylematy. Opowieść snują na przemian Ona i...

„My, swingersi” to pamiętnik małżeństwa polskich swingersów.

W tej książce prawdziwi swingersi spisali swoje doświadczenia, przygody i dylematy. Opowieść snują na przemian Ona i On, opisując własne odczuwanie seksu.

Książka pokazuje, że można o seksie rozmawiać bogatszym językiem niż wulgaryzmy i beznamiętne określenia medyczne.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=my_swingersi,druk

źródło okładki: http://zaczytani.pl/okladka/nr/978-83-7942-762-8.jpg

Marek Es | 2019-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2019

Przeczytałem. Sceny erotyczne, niekiedy żywcem wyjęte z pornosa, wydały mi się lekkostrawne. Pewnie za sprawą języka (nie chodzi mi o organ, który dość często w książce się pojawia jako narzędzie rozkoszy) opisy ostrego seksu nie były tak wulgarne. Nie bardzo rozumiem filozofii swingowania, ale to pewnie dlatego, że jestem tradycjonalistą.

Dominiqua | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Książka bardzo ciekawa, coś nowego, przeczytałam jednym tchem. Nie mogłam tylko znieść sposobu nazywania miejsc intymnych. Może te zdrobnienia miały być pieszczotliwe, w moim odczuciu są infantylne.

Jańcio | 2016-08-15

Lekko napisana, obnażająca kompleksy ludzi oraz ich marzenia nierealizowane poprzez brak odwagi.
Ot taka ciekawostka do szybkiego przeczytania.

grzanka77 | 2016-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2016

Napisana ze smakiem. Czyta się dobrze. Otwiera czasem oczy na niektóre kwestie:)

Ania Kostorz | 2016-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 maja 2016

„My, swingersi” to opowieść, która jest niebanalna, romantyczna (na swój sposób) i bardzo lekka w lekturze. Opowiada o losach polskich swingersów, czyli ludzi, którzy uprawiają seks grupowy. Bez zazdrości, bez wyrzutów i fochów, a z miłością i oddaniem.

Poznajemy życie Pussy i Dicka od tej strony, od której znają je tylko oni. Powieść toczy się na zmianę – raz opowiada Pussy, a raz Dick. Jest to swego rodzaju pamiętnik, dzięki któremu możemy poznać sferę intymną, której dotąd nie znaliśmy, albo mieliśmy o niej jedynie mgliste wyobrażenia.

Książka jest napisana bardzo dosłownie, autorzy nie próbują w żaden sposób zrobić z seksu tematu tabu, ale także opowiadają o nim nie wulgarnie i z czułością. W niektórych momentach ma się wrażenie, że książka jest pisana pół żartem, pół serio. A jednak są to prawdziwe przeżycia ludzi, którzy po prostu lubią seks i nie lubią w nim rutyny.

Bohaterzy nie są pierwszej młodości, co mnie nieco zaskoczyło. Zazwyczaj tematy seksu są ubierane w...

AnnaSikorska | 2015-12-30

"W ogóle nie lubię, kiedy ktoś opowiada, że się nudzi, bo znaczy to, że nie ma żadnych pasji. Nie tylko seksem człowiek żyje, nie tylko pracą, nie tylko rodziną. Nie wyobrażam sobie, jak można się nudzić, bo my mamy zawsze za mało czasu na wszystko. Tyle koncertów na nas czeka, tyle książek leży jeszcze nieprzeczytanych...

Do tego mamy swój erotyczny świat. Jeśli mamy wolny wieczór, to nie pytamy, czy możemy się dołączyć, bo nie doprowadzi to do spotkania (poza wyjątkami)”.

Jakie jest życie swingującej pary? To poza codziennymi obowiązkami szukanie uciech seksualnych w większym gronie. Raz to się udaje, innym razem kończy się na wspólnym spacerze przez miasto, co para potrafi wynagrodzić sobie namiętną nocą w domowym zaciszu. O swoich romansach mówią ciepło i z sentymentem. Po takim życiu jest co wspominać na stare lata. Pewnie spytacie się: gdzie tu miejsce na miłość?

„Zdarza się, że ludzie pytają nas (w e-mailach, na spotkaniach), czy skoro lubimy seks w większym gronie, to...

anitus | 2015-11-02
Przeczytana: 01 listopada 2015

Książka jest rodzajem pamiętnika pary polskich swingersów opisujących swoje przygody, "problemy", w poszukiwaniu równie wyzwolonych par oraz przemyśleń dotyczących ważnej sfery życia, jakim jest niewątpliwie seks i miłość dwojga partnerów. Pomimo, że swingowanie jest mi zupełnie obce i nie leży w sferze moich fantazji, czytałam książkę z dużym zainteresowaniem. Duży plus dla autorów za sposób opisywania scen miłosnych, które pomimo wyuzdania i dla większości z nas niecodzienności, są opisywane bez niepotrzebnych wulgaryzmów. Okazuje się, że jednak można w literaturze intymne części naszego ciała nazywać w ładny sposób, wręcz pieszczotliwie :)

magika78 | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Nawet udało się autorom napisać w miarę ciekawą książkę o polskim świecie swingowania. Jednak już w połowie książki, opisy scen erotycznych czy tego co się działo na kolejnych spotkaniach były łatwe do przewidzenia. Na plus jak dla mnie to, że książka pobudza erotycznie tysiąc razy bardziej niż osławiony Grey.

Aga | 2015-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Nie jestem pruderyjną osobą, ludzka seksualność nie stanowi dla mnie tabu. Dlatego też z ogromnym zainteresowaniem śledziłam zapiski Dicka i Pussy. Fabuła wręcz ocieka seksem, ale jednocześnie między wierszami można odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań dotyczących swingersów i swingowania...
Osobiście nie widzę w swingowaniu zbyt wielu zalet. Na pewno na początku jest fajnie i ekscytująco, ale obawiam się, że po pewnym czasie takie eksperymenty mogą nie wyjść nikomu na dobre. Poczytałam trochę na ten temat i zdaniem seksuologów ''swingersi uzależniają się od intensywności bodźców, seks i partnerzy zaczynają być traktowani instrumentalnie''.

''To zrozumienie, że 'druga połówka' nie jest absolutną własnością nawet partnera w sakramentalnym związku, że ma prawo do marzeń, że niezbędna jest tolerancja, zrozumienie pragnień i marzeń drugiej istoty''.

Mogłabym pisać o tej książce bez końca, ponieważ jej kontrowersyjna tematyka wywołała w mojej głowie burzę...

KateBernadette Fox | 2015-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Zaintrygowała mnie ta pozycja. Szczerze.
Zdecydowanie nie jest to powieść... to reportaż pisany w formie urywków z pamiętników małżeństwa, którzy lubią wychodzić poza ' małżeńskie łoże".
W książce jest dużo, naprawdę dużo seksu ale ... są też naprawdę warte uwagi rozważania na temat seksualności nas ludzi, zwłaszcza nas Polaków. Cenne uwagi na temat tego, że nie potrafimy rozmawiać o seksie, nie potrafimy wprost mówić partnerowi o swoich pragnieniach, fascynacjach...zamykamy się w szklaną kulę i żyjemy często w frustracji seksualnej zamiast się w niej zatracać i realizować. Nie jest to jak już we wstępie wspomniałam powieść, nie jest to literatura wysokich progów ale ... cieszę się, że ją przeczytałam.
Byłam też bardzo ciekawa relacji między małżonkami, którzy ze obopólną zgodą uprawiają seks z innymi ludźmi...i robią to na swoich oczach.
Czyta się szybko. W sam raz na wakacyjny weekend.