Historia Carrie

Seria: czerwona seria
Wydawnictwo: Czarna Owca
Carrie's story
joly_fh

Są rzeczy, których miejsce jest tylko w wyobraźni. Jest rozkosz, której istnienie jedynie przeczuwamy… Carrie ma słabość do klasyki literatury erotycznej. Nie wie, dlaczego na okrągło chce zaczytywać się w tych niecenzuralnych książkach, ale jest pewna, że kryje się w nich coś ważnego. Przeżyje szok, gdy przypadkowo zetknie się z rzeczywistością bardziej perwersyjną od fikcji… Świat...

Carrie ma słabość do klasyki literatury erotycznej. Nie wie, dlaczego na okrągło chce zaczytywać się w tych niecenzuralnych książkach, ale jest pewna, że kryje się w nich coś ważnego. Przeżyje szok, gdy przypadkowo zetknie się z rzeczywistością bardziej perwersyjną od fikcji… Świat niekonwencjonalnych rozkoszy znajduje się tuż obok.

Wyobraź sobie związek, który jest zaprzeczeniem romantycznego zakochania. W którym wszystko jest ściśle zaplanowane i określone sztywnym regulaminem. W którym nie ma miejsca na czułość i spontaniczność, gdyż zostały skrępowane ciasnym gorsetem, skórzanym pasem i metalowym łańcuchem.
Wyobraź sobie iskrę uczucia, która mimo wszystko wciąż tli się pod krępującymi więzami zasad...

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

książek: 1947
Aniutka90 | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Wstrząsająca. Na pewno nie dla osób wrażliwych, nie które opisy, sytuacje mnie przerażały. Raz miałam ochotę cisnąć nią w kąt lecz... nie mogłam. Chciałam wiedzieć jak to się skończy. I wierzcie mi, nie ma tu szczęśliwego zakończenia, nie ma namiętności i miłości. Ta książka pokazuje inną stronę seksu i nie wiem czy chcemy ją znać. Namyślcie się czy na prawdę chcecie ją wziąć w ręce.

Grzegorz Ryld | 2017-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2017

Bardzo fajna książką. Oryginalna tematyka, kontrowersyjne sceny i bardzoooo dużo kontrowersyjnych scen i sytuacji. Pozycja o bardzo dużym potencjale większym niż 6 gwiazdek. Autorka przedstawia historię Carie, która przechodzi szkolenie na niewolnice seksualną. Jest dużo "dobrowolnego przymusu", bicia i tresury. Seksu w sumie też jest dużo jednak bez szczegółowych opisach (np. całość spłaszczona do stwierdzenia "obciągnęłam mu" lub "wyruchał mnie w dupę" etc. ) I to jest powód dla takiej a nie innej oceny. Jeżeli autorka bardziej rozwinęłaby doznania bohaterki oraz opisy to ocena byłaby wyższa. Niemniej książka ciekawa, napisana dobrym językiem, ze spójną fabułą. Jest dość wciągająca. Fajna końcówka (pokazująca potencjał autorki) i początek (potrafi budować napięcie - jak na tego typu literatury ;)) w trakcie czytania czasem było monotonie ale obszerność historii nie przytłacza (jest to też dość liniowa fabułą) Polecam książkę i chętnie przeczytam o dalszych "przygodach"...

agatrzes | 2013-07-16

Czerwona Seria odkrywa przed czytelniczkami różne oblicza pożądania i seksualnych doznań. Każda powieść z tej serii jest wycieczką w inne rejony zmysłowego świata. W dzisiejszych czasach, kiedy sex przestał być tematem tabu, a alkowa utraciła aurę tajemniczości, wydawać by się mogło, że w literaturze erotycznej niewiele odbiorcę może zaskoczyć. Większość z nas słyszała o sadomasochizmie, skórzanych strojach, pejczach i ostatnio głośnym BDSM, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi i czy rzeczywiście takie zabawy mogą być podniecające ?

„Byłam niewolnicą Jonathana już prawie rok, kiedy oznajmił, że zamierza sprzedać mnie na aukcji”- tak zaczyna się historia Carrie, młodej, inteligentnej dziewczyny zaczytującej się w powieściach erotycznych, która dostrzega swoje pragnienia, ale nie bardzo umie je nazwać i odpowiednio ukierunkować. Wszystko ulega zmianie, kiedy na jej drodze staje Jonathan i zaprasza ją do swojej gry, która odbywa się...

Stebbins | 2014-12-07

"Ból bierze się tylko stąd, że mam ochotę go zadać". (s. 68)

Z góry przepraszam za słownictwo, poniżej mogą znaleźć się zwroty których raczej nie używa się oficjalnie, a już tym bardziej w opinii o książce.
Nie da się jednak opisać tej powieści nie używając ich, zresztą każdy jeden taki zwrot w tej lekturze występuje.
No ale do rzeczy...

"Byłam niewolnicą Jonathana już prawie rok, kiedy oznajmił, że zamierza mnie sprzedać na aukcji. Nie mogłam nic na to odpowiedzieć, bo akurat bardzo starannie wylizywałam mu jaja".

Dokładnie tymi słowami rozpoczyna sie "Historia Carrie", książka odważna, ostra i kontrowersyjna; książka która momentami szokowała nawet mnie a uwierzcie że nie łatwo mnie zaszokować.
Tytułowa Carrie to dwudziestokilkuletnia studentka,a zarazem kurier rowerowy.
Miła, fajna, skromna dziewczyna.
Ta właśnie miła, fajna i skromna dziewczyna pewnego razu trafia na wystawną kolację gdzie odtworzony zostaje film sado - maso.
Jak nie trudno sie domyśleć film ten przypadł...

kasandra_85 | 2013-08-25
Przeczytana: sierpień 2013

Pistacia_Vera | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 grudnia 2016

studentka zafascynowana bdsm zgadza się na układ pan-niewolnica ze starszym od niej mężczyzną. przez rok pan szkoli ją na "wykwalifikowaną" seksualną niewolnice po czym wystawia na aukcji i odsprzedaje. bohaterka opowiada jak była szkolona i przygotowywana do aukcji. szczególnie dziwnie czytało się o jej pobycie w stajni. młoda kobieta była traktowana jak klacz, miała uprząż, ciągnęła pana w taczce, ciągnęła pług. dosyć dziwaczne.

Dominika Rygiel | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Do książki tej podchodziłam kilkakrotnie. Na szczęście nie należę do osób,które porzucają niedoczytane pozycje. Dlatego też wróciłam do niej ponownie. I nie żałuję. "Historia Carrie" z jednej strony jest brutalna, mroczna i przygnębiająca (np. Farma Kucyków), z drugiej odrobinę baśniowa (Ogród). Między wierszami ukazuje jednak motywy jakimi kierują się osoby wybierające ścieżkę swego erotycznego życia w roli niewolnika. Całość napisana jest zgrabnie, bez zbędnego słodzenia, niesztampowo. Zdecydowanie dobra lektura dla osób o mocnych nerwach, lubiących dobre językowo i narracyjnie powieści.

figlarna24 | 2013-07-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 13 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka tylko dla dorosłych!!!!!!!! Recenzja także!!!!!!

Może się wydawać, że w literaturze erotycznej wydarzyło się już wszystko. Były już trójkąty, wielokąty, szkoły uległości, zdrady, ukradkowe spojrzenia i pocałunki. Ale jeszcze nie było takiej książki, jak Historia Carrie.

Carrie, dziewczyna zafascynowana BDSM ( skrótowiec pochodzący od słów "związanie" i "dyscyplina") pojawia się na imprezie, gdzie gospodarze wyświetlili seks taśmę, ze swoimi "niegrzecznymi" igraszkami. Dziewczyna czuje się zażenowana, ale jednocześnie zaintrygowana. Jej zmieszanie całą tą sytuacją zauważa Jonathan- przystojniak po trzydziestce. Po zdawkowej rozmowie z Carrie bez ogródek proponuje jej układ pan-niewolnica.
Z początku Carrie odrzuca taki styl uprawiania seksu z kompletnie z obcym facetem, ale pożądanie bierze górę. Przyjmuje zaproszenie Jonathana i już na pierwszym spotkaniu dochodzi do "pieprzenia".
W ruch idą typowe przyrządy i pozy dla BDSM- łańcuchy, metalowe obroże, bicze, poniżanie,...

Opis książki zapowiadał się bardzo ciekawie... Jednak po przeczytaniu słowa wstępnego od autorki, zaczynałam mieć wątpliwości.
Ok, tak łatwo się nie poddaję - i zaczęłam czytać.
Jeden rozdział był ok, ale pozostała całość jest bardzo mierną kopią "Historii O", a ten napis na okładce: "UWAGA ostre sceny erotyczne", jest chyba baardzo naciągnięty. Owszem, kogoś może bulwersować wers: "wsadził mi *** w du**", ale nic poza tym.
Niektóre strony przewijałam np. te o tresurze bohaterki w kobyłkę...
I niby jaką tam mamy miłość? Tak samo żenującą jak w "Historii O", czyli zero uczucia, w sumie to nawet zero "prawdziwego" BDSM (już Grey miał więcej ciekawszych momentów).
Podsumowując = słabiutka, dziwna książka.
Ale chętnie ją wymienię/sprzedam - może komuś spodoba się bardziej, niż mi. :)

Monik | 2014-01-08

Przeczytałam za namową koleżanki... Cóż powiedzieć - bardzo dużo seksu, bicia, uległości, niewolnictwo. W sumie miła odskocznia od moich kryminałów :D