Zniewolenie

Tłumaczenie: Małgorzata Kołodziej
Wydawnictwo: Harlequin Polska
Spellbound
karollllllla

Max Westin jest ucieleśnieniem seksu. Poczuła to, gdy tylko się zbliżył. Wszystko w nim wydawało się nieco szorstkie i surowe. Przytrzymał jej rękę odrobinę zbyt długo, a jego spojrzenie jasno wyrażało zamiary. Chciał ją mieć. Poskromić. - Victorio. Wypowiedział jej imię tak władczo, że niemal poczuła obrożę na szyi. - Wiem, czego chcesz – wyszeptał. W tej grze wszystko jest iluzją, jednak...

- Victorio.
Wypowiedział jej imię tak władczo, że niemal poczuła obrożę na szyi.
- Wiem, czego chcesz – wyszeptał.
W tej grze wszystko jest iluzją, jednak namiętność staje się rzeczywista.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

szaraczek | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 28 marca 2016

Przyznaję, że jestem zaskoczona. Zamiast typowego romansu dostałam coś z pogranicza erotyki i fantastyki. Przyznaję wprost, nie wiem czy to pierwsza książka tej autorki, która zahacza o fantastykę jednak po tej książce widać, że nie ma ona zbyt dużej wprawy w tym gatunku. Na początku nie wiemy dosłownie nic. Potem zaczynamy pomału dostawać jakieś okrojone informacje chyba tylko po to żeby na sam koniec wzruszyć tylko ramionami. Książka sama w sobie nie jest jakaś wyjątkowo zła, ale i nie zachwyca. Jak dla mnie jest tylko dobra.

Ranech | 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, Erotyk, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Sylvia Day to jedna z moich ulubionych autorek, rzadko czytam opisy jej książek zanim się do nich zabiorę, gdyż nie zdarzyło mi się jeszcze rozczarować. Tym razem było podobnie. Nawet czytając opis nie będziecie wiedzieć o czym jest to opowiadanie, tak opowiadanie nie książka, liczy zaledwie 160 stron, w 1-2 h jesteśmy w stanie ją przeczytać.
Nie jest to romans historyczny, z których słynie Sylvia, jest to erotyk połączony z fantastyką. Podobnie jak seria "Strażnicy Słów", tyle, że strażnicy są powieścią, dużo więcej się dzieje.
"Zniewolenie" złożone jest z 3 krótkich opowiadań. Sam temat fantastyczny jest wyrwany dla mnie z kontekstu, nie ma wstępu, wyjaśnień itp. Natomiast tematyka nie jest zbyt skomplikowana, więc czytelnik szybko nadrabia i przyswaja te szczątkowe informacje.
Co do erotyki, cóż można innego napisać, niż to, że Sylvia jak zwykle daje radę? Jest gorąco i ciekawie!

Opowieść w sam raz na leniwe popołudnie.
Polecam!

Zawiodła mnie ta książka i to strasznie męczyłam się przy niej nie przypadła mi do gustu wcale.

Gdy tylko zobaczyłam Zniewolenie w zapowiedziach, wiedziałam, że muszę mieć ją na swojej półce, ponieważ już nie jedna powieść tej autorki właśnie się tam znajduje. Z góry założyłam, że książka i tak mi się spodoba i będę nią zachwycona - ale czy rzeczywiście tak się stało? Sylvia Day stworzyła już kilka bardzo dobrych powieści erotycznych. Sprawdźmy czy Zniewolenie również będzie do nich należeć. Zapraszam na dalszą część recenzji.

Sylvia Day słynie z namiętnych, gorących i zmysłowych erotycznych doznań, które serwuje czytelnikom. Miałam nadzieję, że Zniewolenie również sprawi, że moje policzki będą zaróżowione i z chęcią odkryję wszystkie tajemnice głównej bohaterki. Niestety - książka na samym wstępie już mnie rozczarowała, ponieważ nie spodziewałam się, że będą w niej również elementy fantastyki. Na szczęście historia nie była długa tak więc nie musiałam aż tak bardzo się z nią męczyć.

Victoria jest chowańcem i od bardzo długiego czasu żyje w samotności, pogrążona w smutku po...

mala5317 | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Kupowałam kiedyś w ciemno książki tej autorki, ale ostatnio trafiają mi się mniej ciekawe jej pozycje. Tą zamówiłam sobie tak automatycznie, bez zastanowienia się. Nie przeczytałam opisu, tylko spontanicznie dodałam ją do koszyka. I szczerze powiedziawszy spodziewałam się czegoś zupełnie innego.

Pierwsze co mi zaświtało, gdy zobaczyłam okładkę, iż jest to gatunek romansu historycznego. Nie przeszło mi przez głowę, że zastanę w niej dwa gatunki literackie: erotykę i fantastykę, które ze starym romansem nie mają nic wspólnego. I muszę przyznać, że był to dla mnie duży szok, oczywiście na plus, gdyż lubię fantastykę. Tym jednak którym nie podoba się taka tematyka, może to opowiadanie nie przypaść do gustu.

Nie bez znaczenia nazwałam tą książkę opowiadaniem, gdyż liczy tylko około 150 stron, a cena za nią jak z kosmosu, 30 zł bez grosza. To już druga książka tej autorki, gdzie wydawnictwo bazuje na obecnej sławie pisarki i wskrzesza do druku stare opowiadania. To, pierwszy raz...

Ania | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Romans, 2016
Przeczytana: 25 lipca 2016

Przyjemna powieść erotyczna,którą czyta się szybko i lekko.

virgo123 | 2016-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2016, Ebooki
Przeczytana: 05 maja 2016

Książka bardzo cienka, bo nie ma nawet 100 stron, a ja ją męczyłam i męczyłam... Za dużo fantastyki, no w sumie sama fantastyka tu jest i wiadomo, co jeszcze :P A ja za fantastyką nie przepadam za bardzo, więc doszło do tego, że nie wiedziałam, o czym czytam :P

Monika Szulc | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Pani Sylvia Day jest popularną i utytułowaną pisarką. W Polsce zasłynęła głównie z erotycznej serii „Dotyk Crossa”, jednak ja zachwyciłam się jej romansami historycznymi. „Zniewolenie” to kolejna odsłona pomysłowości autorki, szczerze powiem, iż z opisu nie wywnioskowałam, że jest to książka z gatunku paranormal romance i okazało się to pozytywnym odkryciem.

Victoria St. John już bardzo długo żyje w samotności, nosi w sobie wiele bólu i złości po stracie ukochanego. Nawet sukcesy zawodowe nie pozwalają jej zapomnieć, co utraciła. Jest świadoma, że moc, którą posiadła zagraża Radzie, dlatego Max Westin, seksowny łowca zostaje wysłany, by ujarzmić potężnego Chowańca, a w przypadku porażki, zgładzić.

„Zniewolenie” to książka, w której Max i Victoria grają pierwsze skrzypce. Śledzimy losy tej pary, inni bohaterowie stanowią tło i nie odgrywają istotnej roli w powieści. Relacje Maxa i Victorii początkowo opierają się na wzajemnym pożądaniu i dobrym seksie, lecz z czasem nabierają...

iza122 | 2015-05-04
Na półkach: Przeczytane, Książki 2015
Przeczytana: 03 maja 2015

Powieści erotyczne w ostatnim czasie przechodzą fazę zainteresowań czytelniczych, dlatego też pisarze coraz częściej prezentują ten gatunek fanom. "Zniewolenie", to krótki utwór erotyczno-fantastyczny, który podzielony jest na trzy części - opowiadania dotyczące dwójki głównych bohaterów Maxa oraz Victorii.

Victoria jest chowańcem obdarzonym magiczną mocą, którą otrzymała od swojego maga. Najwyższa rada pragnie się jej pozbyć, gdyż stwarza zagrożenie. Z tym zadaniem wysyłają najlepszego łowcę, który ma ją zlikwidować. Victoria jest sprytna, ale nie spodziewa się, że Max może ją w pełni zaspokoić, a ona będzie potrafiła się mu podporządkować, natomiast Max po raz pierwszy zaznaje uczucia miłości i zaspokojenia.
Czy dwoje ludzi, którzy powinni być wrogami będą w stanie poświęcić swoje życie i plany...?

"Zniewolenie" tak jak wspominałam wcześniej jest mieszanką dwóch gatunków - erotyka przeplata się z fantastyką. Zacznę od części erotycznej.
Sceny przedstawione w utworze nie są...

książek: 1991
Magda | 2015-05-10
Przeczytana: 09 maja 2015

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.de/

Nowa książka autorki znanej z erotycznego romansu o Crossie, czy wojownikach snów, tym razem w odsłonie zniewolenia, okiełznania, posłuszeństwa i dominacji. Nie do końca wiedziałam, z czym przyjdzie mi się zmierzyć. Nigdzie w opisie nie zawarto informacji, czy będzie to współczesna książka, czy może historyczna. Pierwszym rozczarowaniem, jakie miałam po rozpakowaniu paczki, była objętość lektury. Dałam jej jednak szansę. Czy było warto?

Wydawnictwo Mira, po raz kolejny zresztą, zabłysnęło wypuszczając książkę będącą zbiorem paru opowiadań. Dotąd miałam tak w przypadku romansów, nie spodziewałam się jednak, że popełnią ten błąd przy książce Sylvii Day.

Lektura jest zbiorem trzech króciutkich opowiadań. Odnosiłam wrażenie, że trafiłam na książkę gdzieś w połowie serii, albo też owe opowiadania są wyrwane z kontekstów. Mowa była o Radzie, o przeniesieniu do pewnej krainy, a także o bohaterach pobocznych, znaczących dla danych misji...