Katechizm katolicki

Wydawnictwo: Prohibita
religia
Rafał Kosela

Nauczenie katechizmu ma jednak nie tylko ten cel, żeby oświecać rozum ludzki, lecz także i to przede wszystkim, żeby nakłonić wolę ludzką do urządzenia życia i obyczajów zgodnie z przykazaniami nauki chrześcijańskiej. (Z Przedmowy kard. Gasparriego) Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej, bo tak brzmi pełny tytuł katechizmu, to...

(Z Przedmowy kard. Gasparriego)

Katechizm katolicki dla osób dorosłych, które pragną zdobyć pełniejszą znajomość nauki katolickiej, bo tak brzmi pełny tytuł katechizmu, to dzieło kardynała Piotra Gasparriego (1852-1934). Katechizm ten zawiera wykładnię najważniejszych zasad wiary, moralności i kultu, do których przestrzegania zobowiązani są wierni Kościoła katolickiego. Wszystko, co obejmuje, jest wyrażone systematycznie, porządnie, zwięźle i krótko, aby żaden wyraz, tym bardziej pytanie, nie okazało się zbytecznym i niepotrzebnym. Napisany został w formie pytań i odpowiedzi: jest ona z dawien w Kościele praktykowana i używana, a podzielona na małe ustępy, chroni od zamieszania, ułatwia punkty godniejsze widzenia, a przez to i zapamiętanie rzeczy.

źródło opisu: Wydawnictwo Prohibita

źródło okładki: http://www.prohibita.pl/p146,ksiazka.html#.VVxK4FJ6H7s

Krzyżowiec | 2019-06-19

Wszystko jest jasne. Pytanie i odpowiedź bez filozoficznego bredzenia o niczym i o wszystkim.

Templariusz | 2018-12-29

Zadziwiające jak nasza religia się zmieniła! Niestety na gorsze.

Jakub | 2017-03-30

Skrót wiary katolickiej zawarty w prostych pytaniach i odpowiedziach. Książka zawiera w sobie to co każdy Katolik powinien o swojej wierze wiedzieć. Jako, że jest to katechizm przedsoborowy to wolny jest od błędów modernistycznych i fałszywego ekumenizmu, w związku z czym jest godny polecenia każdemu Katolikowi tradycji, jako obowiązkowa pozycja na półce.

Przepiękne wydanie - człowiek się modli jak tylko weźmie je w ręce. Co do treści - przyzwoity i treściwy skrót wiary katolickiej. Sporo się dowiedziałem, na sporo nurtujących mnie kwestii odpowiedzi nie dostałem, zaś niektóre artykuły musiałem weryfikować, bo wydawały mi się absurdalne i okazywało się, że dany przepis jest już złagodzony (np. post od północy przed eucharystią został zastąpiony godzinnym postem).

Rafał Kosela | 2015-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Po Piśmie Św. najważniejsza lektura dla każdej osoby wierzącej wyznania rzymsko-katolickego. Znakomicie opracowany Katechizm Katolicki dla osób dorosłych autorstwa kardynała Pietro Gasparii, będący zwięzłym wykładem podstawowych prawd wiary. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych.