Listy z pokutnej trasy

Wydawnictwo: Bernardinum
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia, listy, pustelnicy
Renax

Czytelnicy chętnie sięgną do pozycji prezentujących wspomnienia, kroniki, zapisy z podróży. I oto mamy niezwykle ciekawy zapis wspomnień w formie listów, które ukazują wiele doświadczeń i wydarzeń, jakie miały miejsce na pielgrzymim szlaku Wędrowca – Pustelnika głoszącego pokutę. Ów Pielgrzym wędrował po całej Polsce, w poście i modlitwie, w niecodziennym stroju. Ubrany był bowiem w wór z...

Ów Pielgrzym wędrował po całej Polsce, w poście i modlitwie, w niecodziennym stroju. Ubrany był bowiem w wór z napisem: „czyńcie pokutę”. Ten szczególny Podróżnik, w tym właśnie worze pokutnym, stawał się znakiem, który jednych śmieszył, innych oburzał, ale wielu jeszcze innym dawał wiele do myślenia. Często spotkanie z tym Wędrowcem stawało się dla spotykających się z nim początkiem zmiany ich myślenia i życia (…)

źródło opisu: http://bratbogumil.pl/czytelnia/listy-z-pokutnej-trasy/

źródło okładki: http://bratbogumil.pl/czytelnia/listy-z-pokutnej-trasy/

Renax | 2015-05-26
Przeczytana: 25 maja 2015

Jest to zbiór listów pisanych z trasy pokutnej po Polsce w latach 1963 i 1965. Autor, brat Bogumił Marian Adamczyk jest pustelnikiem.
Oceniłam listy wysoko, bo zachwycił mnie autentyzm i odwaga brata Bogumiła. Na zdjęciach z obu stron okładki widzimy uśmiechniętego brodacza w worze pokutnym, niczym starotestamentowy prorok. Przypomnę, ze był to rok 1963.