Droga Kontemplacji

Wydawnictwo: WAM
Der kontemplative Weg
religia
Ursa

Pośród gonitwy tego świata wielu ludzi szuka prostej modlitwy i życia wypełnionego wewnętrznym pokojem, właściwych dla drogi kontemplacji. Im bardziej świat przyspiesza, tym bardziej potrzebujemy równowagi i spokoju, którymi obdarza nas modlitwa. Im bardziej złożony staje się świat, tym bardziej potrzebujemy prostoty kontemplacji. W tej krótkiej książeczce Franz Jalics udowadnia, że...

W tej krótkiej książeczce Franz Jalics udowadnia, że doświadczenie obecności Boga jest dostępne wierzącym już w tym życiu. Prowadzi do niego modlitwa kontemplacyjna, proste wpatrywanie się w oblicze Boga, które jest odpowiedzią na najgłębsze pragnienie ludzkiego serca.
W przystępny, lecz precyzyjny sposób Autor opisuje, czym jest kontemplacja i jakie miejsce zajmuje na drodze rozwoju chrześcijańskiej modlitwy. Jej praktykowanie pogłębia i przemienia całe życie człowieka, a większa znajomość mogłaby być drogą odnowy Kościoła w XXI w.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM

źródło okładki: Wydawnictwo WAM

| 2015-08-26
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Bardzo dobre wprowadzenie do kontemplacji. Rzeczowo i zrozumiale. Wartościowa pozycja dla tych, którzy chcą zorientować się na czym polega ta forma modlitwy. Polecam.