Spełnione marzenia. Ella i Micha

Okładka książki Spełnione marzenia. Ella i Micha Jessica Sorensen
Okładka książki Spełnione marzenia. Ella i Micha
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: The Secret (tom 4) literatura obyczajowa, romans
The Secret (tom 4)
Zysk i S-ka
2018-07-23
2018-07-23
2013-12-03
Ewa Helińska

Trochę mnie dziwi, że zrobiono z tej historii kolejna książkę, jak dla mnie powinno to być w tomie II. Trochę się męczyłam czytając to.

Książka bardzo przeciętna... Według mnie całą jej treść można by zawrzeć w kilku stronach i umieścić w poprzednim tomie w ramach epilogu. A tak powstała kolejna, łudząco podobna fabułą do poprzednich tomów książka, która po prostu nie porywa. Chociaż i tak myślę, że "Spełnione marzenia" wypadło lepiej, niż poprzednie "Na zawsze razem". Chociaż tyle z pozytywów.

Dzień, na który czekała Ella, jest tuz, tuż. Poślubi Michę, miłość jej życia i światło, które ją wyprowadziło z mroku. Zapowiada się doskonałe Boże Narodzenie. Lecz niespodziewanie przychodzi pewna przesyłka, przypominając brutalnie o przeszłości Elli. Nagle dziewczyna traci pewność, z którą spoglądała w przyszłość. Czy rzeczywiście będą " żyli długo i szczęśliwie", skoro nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziała?
Micha będzie stał u boku Elli bez względu na to, co dzieje się w jej głowie, choć przepełnia go strach, że narzeczona znów ucieknie mu sprzed ołtarza. gdy otrzymuje życiową szansę, by ruszyć w trzymiesięczną trasę koncertową ze swoimi ulubionymi zespołami, wie, że nie może zostawić Elli samej. Ale czy będzie w stanie prosić ją, by rzuciła wszystko i dołączyła do niego...

Zakończenie.całe szczęście nie płakałam....

Zakończenie.całe szczęście nie płakałam....

I kolejna taka sama książka, serio? Ile można czytać jedno i to samo. Historia Elli i Michy bardzo nieudana, czuję się rozczarowana. Nie mogłam się doczekać końca, niby książka nie jest długa a czytając ją myślałam, że nigdy się nie skończy.
Ella niby pracuje nad sobą ale ciągle wraca do punktu wyjścia, jeden krok w przód, dwa w tył. Jej postać jest bardzo nudna, zamiast czuć współczucie do jej sytuacji życiowej to czuje się tylko irytację czytając jej infantylne zapętlające się monologi. Czyli idealnie to samo co pisałam w opiniach poprzednich części, więc nie będę się już rozpisywać bo szkoda powtarzać to samo. Dodam tylko, że seria nie jest godna uwagi. Jeśli ktoś czytający tą opinię ma w planie przeczytać serię The Secret to zdecydowanie bardziej polecam The Concidence.
Przede mną jeszcze historia Lili i Ethana, może ona podratuje zszarganą opinię tej serii.

Nic specjalnego...

Nic specjalnego...

Seria The Secret Jessiki Sorensen podbiła moje czytelnicze serce. Uwielbiam każdy tom, a na Spełnione marzenia czekałam bardzo niecierpliwie. Historia Elli i Michy stała się moją historią, nie raz czułam się jak niemy bohater, który gdzieś z boku przygląda się poczynaniom bohaterów. To opowieść o pięknej i czystej jak łza miłości, która powinna spotkać każdego z nas…

Jeżeli znacie poprzednie tomy tej serii, to wiecie, że życie Elli nie było usłane różami. Dziewczyna była zagubiona, czuła się niekochana i cały czas zmagała się z demonami przeszłości. Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce lata temu odbiły się na jej psychice i dziewczyna nie potrafiła sobie poradzić z własnym życiem. Tylko przy boku Michy czuła się tak naprawdę bezpieczna i tylko dla niego chciała być szczęśliwa. Jednak nawet chłopak nie był w stanie uchronić jej przed wspomnieniami. Ella uważała się za gorszą i cały czas myślała, że będzie taka sama jak jej matka. Bała się, że zostając z Michą, zniszczy mu życie, a tego bardzo nie chciała. Jednak starała się być dobrą dziewczyną, a godząc się na ślub, myślała, że podejmuje najlepszą decyzję w swoim życiu. Jednak niespodziewana tajemnicza przesyłka kolejny raz wywróciła jej życie do góry nogami i zmusiła do konfrontacji ze smutną i bolesną przeszłością. Czy tej dwójce zagubionych młodych ludzi będzie dane stworzyć udany i szczęśliwy związek? Czy Ella wymówi sakramentalne TAK? Czy wreszcie będzie happy end? Tego oczywiście Wam nie zdradzę.

Pokochałam tę historię i pokochałam jej bohaterów. Jessica Sorensen za każdym razem dostarcza mi niesamowitych emocji oraz wrażeń, a historie, które opisuje w swoich książkach, trafiają wprost do mojego serca. Cała ta seria jest bardzo emocjonująca, a ja raz dwa zżyłam się bohaterami. Śmiałam się razem z nimi, płakałam razem z nimi i razem z nimi przeżywałam ich wzloty oraz upadki.

W tej części Ella rozliczy się ze swoją przeszłością, dowie się więcej o swojej matce i poprawią się także jej napięte relacje z ojcem oraz bratem. Zrozumie, że nie jest kopią swojej matki, że może być szczęśliwa i że u boku ukochanego ma szansę rozpocząć nowe i szczęśliwe życie.

Głównych bohaterów nie sposób nie polubić i choć Ella czasami potrafiła mnie zirytować, to i tak w takich momentach moja sympatia do niej nie malała. Współczułam jej ogromnie, bo żadne dziecko nie zasługuje na traumatyczne przeżycia oraz na brak miłości, zrozumienia i akceptacji. Jeżeli chodzi o Michę, to taki chłopak to skarb. On kochał Ellę całym sobą, chronił ją w każdy możliwy sposób i zrobiłby dla niej naprawdę wszystko. Nie mógł pogodzić się z tym, że dziewczynę tak męczyła przeszłość, ale w tym akurat nie mógł jej pomóc. Poza tym obawiał się, że przyjdzie taki dzień, że Ella z niego zrezygnuje i odejdzie na zawsze.

Narracja została poprowadzona naprzemiennie, czyli tak jak lubię najbardziej. Dzięki niej można poznać myśli obojga bohaterów, co w dużej mierze ułatwia nam zrozumienie ich wyborów oraz postępowań. W ich głowach dzieje się bardzo wiele, bo boje mają swoje lęki, obawy i boją się niepewnej przyszłości.

„Ella i Micha. Spełnione marzenia” to powieść New Adult w najlepszym wydaniu. Jessica Sorensen kolejny raz mnie oczarowała i wciągnęła w głąb fabuły. To przepiękna historia o dwójce młodych ludzi, którzy bardzo szybko musieli dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Przyjaźń, miłość oraz namiętność, są esencją tej pięknej opowieści. Cudowna, wciągająca i dająca do myślenia, taka właśnie jest ta powieść. Polecam ją z całego serca i jestem pewna, że nawet na chwilę się od niej nie oderwiecie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zysk i Ska.

Jessica Sorensen jest autorką, której książki miałam okazję czytać już parokrotnie. Znana jest ona głównie z powieści dla młodzieży, gdzie zazwyczaj młodzi ludzie zakochują się w sobie, ale szybko dopada ich bezwzględność i szarość otaczającego ich świata. Powieść Spełnione marzenia Ella i Micha to już czwarty tom z cyklu The Secret, książki można jednak czytać bez najmniejszego problemu oddzielnie. Fabuła w dużym stopniu nawiązuje do poprzednich zdarzeń, co pozwana nam szybko zorientować się i poznać przeszłość głównych bohaterów.

Ella i Micha mają niedługo stanąć na ślubnym kobiercu. W Boże Narodzenie mają sobie powiedzieć sakramentalne "tak", wszystko zapowiada się dobrze, ta sielanka jednak nie trwa wiecznie. Pewnego dnia Ella dostaje tajemniczą przesyłkę, która przypomina jej o bolesnej przeszłości, o której dziewczyna dawno chciała zapomnieć. Ella chce rzucić wszystko i odejść, ale mężczyzna nie chce nawet o tym słyszeć i zrobi wszystko aby ją odzyskać. Czy mu się to uda i zostaną małżeństwem? Jaka zmora z przeszłości zburzyła spokój i szczęście kobiety? Czy razem to przezwyciężą?

siążka jest idealna na długie jesienne wieczory pod kocem i z kubkiem gorącej czekolady. Cudowna historia miłości pełna zwrotów akcji, dramatów, śmiesznych dialogów, ale z pięknym zakończeniem, które wzrusza i daje wiarę w miłość.

Polecam!

Moja ocena : 8,5

ZARYS FABUŁY
Przekonani o wyjątkowości łączącego ich uczucia, Ella i Micha decydują się na ślub. Przecież nie wyobrażają sobie już przyszłości, przez którą mieliby kroczyć nie u swojego boku. Nic nie wskazuje na to, że nastąpią jakieś zmiany. Tymczasem w ręce dziewczyny trafia pewna przesyłka, która budzi demony przeszłości i to, co dotąd wdawało się oczywiste, nagle przeobraża się w niepewność.

Kiedy Micha otrzymuje propozycję wyruszenia w trasę koncertową zdaje sobie sprawę z tego, że wielka szansa może okazać się jednocześnie zagrożeniem dla jego związku.

Czy pomimo zawahań, lęków i strachu zdecydują się na przysięgę złożoną przed ołtarzem? Czy mają szansę na swój własny happy end?

ELLA I MICHA, RAZEM POŚRÓD LĘKÓW
Naprzemiennie przejmowana przez dwóch bohaterów tej powieści, pierwszoosobowa narracja, pozawala w równym stopniu zbliżyć się zarówno do Elli, jak i Michy. A każde z nich, niosąc bagaż własnych obaw, wiele ma do opowiedzenia. Elli daleko do roztrzepanej, beztroskiej, młodej dziewczyny. Wręcz przeciwnie. Przed najważniejszym wyborem bohaterka staje jako analizująca każdy krok, rozchwiana emocjonalnie osoba. Nic dziwnego. W przeszłości przecież przeszła niełatwą drogę. Z jednej strony twarda, harda, potrafiąca wymierzyć cios. Z drugiej krucha i wrażliwa. Dobrze, że ma u swojego boku Michę, który zrobi wszystko, byleby tylko wesprzeć ukochaną. Długie rozmowy, czułość, podobała mi się taka wersja niezłomnego rycerza, który mimo twardej zbroi ma swoje słabe punkty.

AKCJA UTKANA Z NIEPEWNOŚCI
Książka w dużej mierze skupia się na dialogach. Od punktu kulminacyjnego, otrzymanej przesyłki, przez morze obaw dotyczących przeszłości i przede wszystkim przyszłości. Szczere wyznania, pragnienia, skrywane marzenia i przygotowania do tego wielkiego dnia – ślubu, który stoi pod wielkim znakiem zapytania. Podczas gdy Micha chciałby żyć teraźniejszością, Ella cały czas wybiega do tego, co będzie, budując obraz kolejnych dni posiłkowanymi smutnymi doświadczeniami. Oliwy do ognia dolewa też pewien dziennik. Tak jak w wielu powieściach miłość niczym rażące światło jest w stanie odegnać wszystkie demony, tutaj sprawa nie wygląda tak prosto, potrzeba czasu, kompromisów i wsparcia, by móc osiągnąć szczęście. Czyż taki scenariusz nie wydaje się bardziej życiowy? Dla mnie tak. Akcja oczywiście nie gna do przodu jak szalona i nie ma też wielkich, zaskakujących zwrotów. Jednak połączenie stylu autorki i bardzo dobrej kreacji bohaterów sprawiają, że całość wypada dobrze.

FINAŁ
Są i przeplatające się na drugim planie losy Ethana i Lili, których czytelnicy mieli już okazję poznać dzięki pozostałym tomom tego cyklu. Jest pewna bójka, sprawy rodzinne, jest przyjaźń i są namiętności. Myślę, że autorka nie zawiodła, czyniąc z tej książki może nie spektakularny finał, ale zakończenie budowane z wyczuciem smaku, na miarę losów bohaterów tak, by wierni fani nie byli rozczarowani.

ZARYS FABUŁY

Opinia z bloga weronikarecenzuje.blogspot.com

Rzadko kiedy sięgam po serie opowiadające o tej samej parze, bo trudno jest znaleźć coś, co nie jest jedynie powtarzającą się, nudnawą historią. Kiedy już za coś się biorę, muszę mieć pewność, że nie będę miała ochoty rzucić książkami o ścianę. Tutaj na ratunek przychodzi Jessica Sorensen, królowa emocjonalnych książek, po które sięgam zawsze wiedząc, że czeka mnie genialna lektura.

Seria o Elli i Michy to jedne z pierwszych książek, jakie przeczytałam, nie tylko spod pióra autorki (wcześniej były tylko książki o Callie i Kaydenie),ale ogólnie. Jest to prawdopodobnie moja ulubiona historia typu "od przyjaciół do kochanków", bo niesie za sobą nie tylko wiele wspomnień, ale również emocji. Przyznam się, że dwa pierwsze tomy czytałam naprawdę bardzo dawno temu, bo minęło już dobre kilka lat, więc obawiałam się, że nie będę pamiętała ważnych szczegółów. I rzeczywiście były momenty, kiedy dość intensywnie poszukiwałam informacji w zakątkach mojego czytelniczego umysłu, bo niestety nie miałam czasu, aby odświeżyć sobie pamięć przed lekturą tomu trzeciego. Ale z czasem wszystko zaczęło układać się w całość, a te najważniejsze sytuacje sobie przypominałam.

Książka zaczyna się tego samego dnia, w którym kończy się "Lila i Ethan. Nie kuś mnie", pierwsza książka poświęcona ich przyjaciołom, a zarazem trzecia z kolei w całej serii. Jeśli ją czytaliście, to wiecie, że Ella i Micha szykują się do ślubu. Po tylu latach wzlotów i upadków, ta dwójka wreszcie przygotowuje się, aby już na zawsze złączyć się wiązłem małżeńskim. I chociaż miłości pomiędzy nimi nie brakuje, w ich życiu ponownie pojawiają się komplikacje, które w skutkach mogą nie doprowadzić do tego jednego, najbardziej wyczekiwanego dnia. Jessica Sorensen ma zdolność do tworzenia problematycznych bohaterów. Nie oszczędza im na cierpieniu i nie ułatwia im życia. W dwóch poprzednich tomach o Elli i Michy bohaterowie przeszli przez piekło, ale na koniec wydawało się, że wreszcie odnaleźli razem względny spokój i szczęście. Ale autorka jeszcze raz zabiera nas w szaloną podróż, która być może zakończy się weselnymi dzwonami.

Nie znam bohaterów książkowych tak wymęczonych przez los, jak bohaterowie tworzeni przez Sorensen. Ale tutaj wreszcie dostajemy Ellę i Michę, którzy zwalczyli swoje demony i zaufali swojej miłości. Mieszkają razem w domku w Kalifornii, spełniają swoje marzenia i jedyne, czego brakuje, to pewności, że będą ze sobą już na zawsze. Jestem bardzo dumna z Elli, bo przez trzy książki obserwowałam jej drogę do uzdrowienia i zwalczenia poczucia winy, depresji i uzależnienia i wreszcie jej się to udało. Wiadomo, nie zawsze wszystko jest w jak najlepszym porządku, ale dzięki miłości Michy świetnie daje sobie radę. Natomiast Micha to nadal ten kochany, czuły mężczyzna, którego pokochałam już na samym początku. Jego miłość się nie wyczerpuje i dla swojej ukochanej gotowy jest zrobić wszystko. Ze świecą szukać takiego chłopaka.

Ta książka, w porównaniu z "Nie pozwól mi odejść" i "Na zawsze razem" była o wiele mniej dramatyczna i frustrująca. Ella i Micha znaleźli się w miejscu, kiedy są dla siebie ostoją, problemy rozwiązują razem i nie ma miejsca na sekrety. Pojawia się kilka przeciwności, ale ten tom czyta się o wiele lżej. Jessica Sorensen nadal pisze bardzo emocjonalnie, ale koniec końców idealnie zwieńcza ich historię miłosną. Ella i Micha wreszcie dostają swoje dobrze zasłużone szczęśliwe zakończenie, a ja nie mogłabym być bardziej zadowolona. Już nie mogę się doczekać następnych tomów o Lili i Ethanie, które pewnie również zmiażdżą moje serce.

Opinia z bloga weronikarecenzuje.blogspot.com

• Jessica Sorensen