9788394196400
komiksy
kendo777

Kontynuacja komiksu Romowe. Zobaczymy w nim bohaterów znanych z pierwszej części. Akcja tym razem będzie się rozgrywać nie w Prusach, lecz na bagnistych terenach Grodów Czerwieńskich. Rycerz Wojmir i mnich Jakusz wyruszają na nową wyprawę - tym razem w towarzystwie zbrojnego oddziału. Podróżują na wschód, gdzie granic potężnego niegdyś państwa króla Chrobrego broniły Grody...

Rycerz Wojmir i mnich Jakusz wyruszają na nową wyprawę - tym razem w towarzystwie zbrojnego oddziału. Podróżują na wschód, gdzie granic potężnego niegdyś państwa króla Chrobrego broniły Grody Czerwieńskie.

Grody są już jednak tylko cieniem dawnej świetności, a ich okolice pogrążają się w mrokach pogańskiej reakcji.

Misją wyprawy Wojmira i Jakusza jest przejęcie podróżującej ze wschodu pięknej księżniczki Dobroniegi, która ma zostać żoną księcia Kazimierza. Celem oddziału jest ochrona księżniczki i jej bezpiecznie doprowadzenie do księcia Kazimierza.

Jednak cel ten wydaje się być nie do zrealizowania: oto poczet Dobroniegi nie pojawia się w umówionym miejscu - w położonym na skraju mokradeł grodzie komesa Fulka, a dziwne wydarzenia sugerują, że poczet księżniczki mógł zostać napadnięty i rozbity. Czy księżniczka ciągle żyje?

Wojmir i Jakusz będą zmuszeni rozwikłać tę zagadkę.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/romowe/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/romowe/2,okladka

nimarha | 2017-07-05

Druga część komiksu Romowe, z przygodami woja Wojmira i mnicha Jakusza. Tym razem bohaterowie mają eskortować księżniczkę Dobroniegę, na jej ślub z księciem Kazimierzem, przez mroczne tereny Grodów Czerwieńskich. Jednak misja nie udaje się, bo Dobroniega zostaje porwana. Komiks wciąga i kończy się w miejscu, w którym czytelnik nie chce żeby się kończył, bo tak długo czeka się na kolejną część. Ale już niedługo, bo w nadchodzącym sierpniu pojawi się 3 część ich przygód :-)

kendo777 | 2015-07-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 20 lipca 2015

Wilcza gontyna jest zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu serii pt. Romowe. To najlepszy polski komiks jaki czytałem od dawna. Na pewno najlepszy polski wydany w tym roku (ciężko będzie mu dorównać) i drugi najlepszy w ogóle po Pasażerach wiatru.
Romowe to były pierwsze koty za płoty. Było widać, że Hubert Czajkowski wcześniej był ilustratorem, do końca nie czuł ruchu, generalnie dopiero próbował zmierzyć się z medium, jakim jest komiks. Miało to jednak swój urok. Scenariusz był dobry, rysunki również, ale miejscami trochę nieporadne. Czasem na kadrach przedstawiających walkę trochę kulała anatomia i ruch. Nie mniej jednak Romowe miało spory potencjał, widać było staranie, a lektura należała do bardzo przyjemnych.

Wiedziałem, że musi być progres i drugi tom serii Lux in tenebris będzie lepszy, ale nie spodziewałem się aż takiego poziomu. Scenariusz jest tym razem nie dobry, nie bardzo dobry, ale wręcz rewelacyjny. Sławomir Zajączkowski miał więcej miejsca, niż w pierwszym tomie,...

ryszpak | 2015-05-07
Przeczytana: 28 lipca 2015

Bardzo dobry drugi tom. Kreska się rozwija, fabuła też bardzo ciekawa. Czekam na więcej.