utkanki
literatura piękna
MHDRmlekoo

Inspiracją do napisania tej książki stały się rozmowy przeprowadzone w ramach seminarium "Wspólny pokój", zorganizowanego w 2012 roku przez Instytut Kultury Miejskiej oraz Uniwersytet Gdański. Projekt ten poświęcony był trudnej powojennej historii Gdańska i otrzymał oficjalne wsparcie Guntera Grassa. Wspólnie ze Sławkiem Lipnickim uznaliśmy, że w dyskusji o przeszłości Miasta brakuje wielu tropów prowadzących do miejsc, z których przyszły tu nasze rodziny, to jest Lwowa i Wilna, a my nadal nie czujemy się do końca zakorzenieni w obecnej przestrzeni. Utkanki próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak jest.

źródło opisu: Instytut Kultury Miejskiej, 2014

źródło okładki: http://www.ikm.gda.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!