religia
Jacek

Biografia Ducha Świętego? To niewykonalne. Jak opisać życie Kogoś, kto jest bez początku i bez końca? Jak to zmieścić w książce? Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy Tobie, byś skupił się na Jego działaniu, doświadczył tego, kim On jest i jak może zmienić Twoje życie. Chcę, żebyś spojrzał na Ducha z perspektywy swojej biografii, żebyś Go w niej odnalazł i...

Biografia Ducha Świętego?

Nie taki jest mój cel. Chcę, by Ten, o którym piszę, stał się bliższy Tobie, byś skupił się na Jego działaniu, doświadczył tego, kim On jest i jak może zmienić Twoje życie. Chcę, żebyś spojrzał na Ducha z perspektywy swojej biografii, żebyś Go w niej odnalazł i zaprosił, by pisał ją dalej z Tobą. By ktoś, patrząc na Twoje życie, mógł zawołać: To jest biografia Ducha Świętego!

Maria Miduch - dr judaistyki i hermeneutyki biblijnej, mgr teologii (UPJPII), mgr studiów bliskowschodnich (UJ), wykładowca języka hebrajskiego i Starego Testamentu (Seminarium Salezjanów Kraków). Członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Lider we wspólnocie Głos na Pustyni, zaangażowana w inicjatywę TJCII Polska.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=72517

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=okladka&Id=72517

Soledad | 2018-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Świetna książka napisana nowoczesnym językiem. To przekonujące świadectwo kogoś, kto kocha Kościół, wierzy nie tylko w Boga, ale i Bogu, dla kogo Duch Święty jest Kimś bliskim, upragnionym. Dawno nie czytałam tak bogatej treściowo i lekkiej w przekazie książki religijnej. Polecam!

Myrusia | 2016-07-24
Przeczytana: 13 lipca 2016

W każdym człowieku tkwi Boża iskra, tchnienie, które Pan umieścił stwarzając nas. Bez względu na to, czego byśmy nie zrobili, nie możemy usunąć z duszy i serca tego obrazu, daru, jaki dostaliśmy na starcie. Duch jest w nas obecny i przychodzi, zsyła swoją łaskę, napełnia nas jeśli tylko na to pozwolimy. Miłość, to właśnie nią pragnie nas nasycić Pan. Chce uczucia, które zmieni nasze życie. Jest Oblubieńcem, na którego czekamy, którego przyjścia nie możemy się doczekać, mimo naszej niedoskonałości. Bo miłość uzdalnia, oczyszcza, stwarza na nowo. Autorka podkreśla, że nie ma dla Boga rzeczy niemożliwych. Na przykładzie proroka Ezechiela pokazuje, że może On ożywić kości i znaleźć człowieka nawet w najciemniejszym miejscu, bo nie brakuje Go nigdzie.

Co mnie najbardziej urzekło? To, że Bóg jest jak kobieta, trochę nieprzewidywalny, trochę niezrozumiały. To pocieszające, że ma w sobie coś z mężczyzny i kobiety, a właściwie, że to my mamy coś z Niego. Że nie podchodzi do świata i...

renka | 2018-01-13
Na półkach: 2018, Przeczytane, Religijne
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Bardzo wnikliwe i głębokie przemyślenia na temat działania Ducha Świętego w historii zbawienia świata jak i obecnie w naszym życiu. Chwilami trudna, niemniej cenna pozycja.

Grzegorz Wilczynski | 2017-08-30
Przeczytana: 30 lipca 2017

Autorka posiada niesamowity dar opowiadania w związku z tym książkę czyta się wyśmienicie. To jest wstęp do większej i ważniejszej księgi, która jest źródłem dla "Biografii Ducha Świętego". Wstęp ten wywołuje taki głód Słowa Bożego, że co chwila przerywałem "Biografię ..." żeby zajrzeć do źródła i cieszyć się nim coraz bardziej. Polecam bezapelacyjnie.

amo71 | 2015-08-27

Dla katolików lektura obowiązkowa. Pozycja moim zdaniem wybitna. Wyśmienite, genialne wyczucie pomiędzy świadectwem, a wiedzą, którą autorka ma niewąską.

Mateusz | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Ciekawie napisana książka.Lubię czytać takie pozycje.Na pewno kupię kolejne wydawnictwa tej autorki.

Ela | 2017-06-09

Dla fanów Ducha Świętego - CUDNA