Błąd

Okładka książki Błąd Elle Kennedy
Okładka książki Błąd
Elle Kennedy Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Off-Campus (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Off-Campus (tom 2)
The Mistake
Zysk i S-ka
2016-07-04
2016-07-04
Anna Mackiewicz
chłopak dziewczyna literatura amerykańska literatura dla młodzieży miłość randka relacje damsko-męskie romans spotkanie uczucie zdrada

Bo o miłość trzeba zawalczyć!

Nie ma ludzi idealnych. Nawet Ci, którzy starają się postępować tak, jak należy, popełniają błędy. Niektóre jednak są mniejsze, a inne większe. Konsekwencje jednych nie są zbyt poważne, a za inne płaci się wysoką cenę. Błąd bowiem błędowi nierówny. Niektóre mogą okazać się nieodwracalne, zaś inne da się naprawić, choć nie zawsze przychodzi to szybko i łatwo. Czasami najpierw trzeba nabrać świadomości i wydorośleć, a następnie natrudzić się i wykazać cierpliwością, aby naprawić swój błąd. Zwłaszcza, gdy na szali leży Twoja przyszłość u boku osoby, która znaczy dla Ciebie więcej niż Ci się początkowo wydawało.
Elle Kennedy doczekała się wznowienia swojej kolejnej, wydanej w Polsce już kilka lat temu powieści. Tym razem graficzne odświeżenie przeszedł ,,Błąd”, który obecnie nazywa się ,,The Mistake. Błąd”. Jest to drugi tom serii Off-Campus i powieść New Adult z motywem hokeja, studiów, good girl x bad boy oraz drugiej szansy.
Główną bohaterką oraz jednym z dwojga narratorów omawianej książki, jest Grace Ivers. W momencie, kiedy ją poznajemy, ma prawie dziewiętnaście lat i jest na pierwszym roku studiów. To typowa, nieco naiwna i podatna na wpływy good girl, fanka klasycznych filmów akcji i delikatna dziewczyna, która papla, kiedy się denerwuje i ma zerowe doświadczenie w sferze s*ksu. Zaczynała studia z zamiarem skupienia się wyłącznie na nauce, a nie na zaliczaniu przygodnych romansów, ale już na pierwszym roku coś poszło nie tak, ponieważ wystarczyło, że na horyzoncie pojawił się lokalny podrywacz, a ochoczo i szybko mu uległa, co okazało się błędem…
John Logan, kiedy go poznajemy, ma dwadzieścia jeden lat, gra w uniwersyteckiej drużynie hokejowej i ma reputację playboya. Z pozoru mógłby mieć każdą dziewczynę, poza tą jedną, której, jak mu się wydaje, pragnie, a która jest całkowicie poza jego zasięgiem. Pewny siebie i uśmiechnięty John na pierwszy rzut sprawia wrażenie wyluzowanego i beztroskiego studenta, który śmiało korzysta z życia. Prawda jest jednak taka, że nawet jego najbliżsi przyjaciele nie wiedzą, jak wygląda jego życie poza campusem, jaka presja na nim ciąży, na jakie poświęcenie się zdobywa, jakie ma lęki i plany na przyszłość. Ten młody mężczyzna posiada nie tylko umiejetność ukrywania prawdy, ale też skłonność do popełniania błędów, takich jak ten, którego dopuścił się w kontekście Grace, dziewczyny, która kiedy kilka miesięcy później ponownie się spotkają, może już nie być nim tak oczarowana jak kiedyś i nie pozwoli sobie łatwo mu wybaczyć. Jeśli będzie chciał ją odzyskać, będzie się musiał więc po raz pierwszy w życiu solidnie postarać…
Nie zawsze dawanie książce drugiej szansy się opłaca. Czasami zupełnie nic to nie zmienia w naszym sposobie jej postrzegania, a już na pewno nie zmieniło drastycznie mojej opinii na temat ,,The Mistake”. Ponowna lektura może i nie była błędem, którego mogłabym teraz gorzko żałować, ale wciąż jestem daleka od zachwytów nad tą pozycją. Wciąż widzę jej wady, również te dotyczące polskiego tłumaczenia - które we wznowieniu pozostało bez zmian - które momentami mnie żenowało i kłuło w oczy. Jeśli chodzi o powieść samą w sobie, uważam, że jest najbardziej płytką częścią ze wszystkich wchodzących w skład serii Off-Campus, zwłaszcza jej pierwsza połowa. I nawet temat, którym dotknięta została rodzina Logana, powód, dla którego chłopak nie może budować przyszłości takiej, jakiej naprawdę pragnie i spełniać własnych marzeń, nie dodały jej głębi. Głęboką nie nazwałabym też relacji łączącej postacie wiodące, ani samej chemii ich łączącej. Poza tym niektóre myśli Grace - tej jej wersji przed przemianą w studentkę drugiego roku - zwłaszcza te w kontekście głównego bohatera, te jej podniety jak u czternastolatki, sprawiały, że miałam ochotę non stop walić się otwartą dłonią w czoło.
Pierwsza połowa ,,The Mistake” wzbudzała we mnie głównie negatywne emocje. Mierziła mnie. Irytowało mnie między innymi zachowanie postaci drugoplanowych, które wyraźnie zlatywało egoizmem. Odczuwałam też złość na Grace w związku z tym, że fatalnie dobiera sobie znajomych i na Logana, że nie miał odwagi, aby się postawić, powiedzieć głośno, czego dla siebie chce.
Druga połowa książki już trochę bardziej mi się podobała. Dostrzegłam w niej mniej wad, a nawet i odnotowałam zalety. Fajny w tej książce jest wątek męskiej przyjaźni. Na plus wyszły zmiany, które w toku akcji zaszły w głównych bohaterach. Doceniam również wątek dokonywania ważnych życiowych wyborów i starania Logana o ponowne wkupienie się w łaski Grace. Facet robił naprawdę absurdalne rzeczy, aby naprawić błąd i dostać drugą szansę. A to w sumie całkiem słodkie. Pozytywne wrażenie zrobiło na mnie też to, że w drugiej połowie książki bywało zabawnie i uroczo. Ale żeby nie było tak różowo, wiało tu też chwilami nudą...
Nie powiem, że z trudem doczytałam ,,The Mistake” do końca, ponieważ jakoś tak po połowie ta książka zaczęła się stawać lepsza, ale tak jak kilka lat temu, tak i teraz uważam, że ten ten tom psuje całą serię Off-Campus, choć ocenę wystawiłam mu tym razem nieco wyższą niż pierwotnie. Przykre jest to, że ta jedna książka jest mimo wszystko wyraźnie słabsza. Ani fabuła, ani kreacja postaci, na które w pierwszej jej części tak często przewracałam oczami, że bałam się, iż w końcu wylecą mi z orbit, nie sprawiły, że mogłabym pokochać dzieło Elle Kennedy całym sercem. Aczkolwiek nie nienawidzę go. Obecnie moje wrażenia po lekturze wyceniam na pięć i pół w dziesięciostopniowej skali. Szału nie ma, ale tragedii jak widać też tym razem nie. Teraz czekam na wznowienie mojego ulubionego - przynajmniej kiedyś - tomu serii, czyli ,,Podboju”.

Drugą część bardzo popularnej serii ,,Off-campus”, którą uwielbiają miliony! ❤️
Byłam bardzo zaintrygowana tą częścią, niesamowita chemia między bohaterami, dodajmy jeszcze problemy rodzinne, i mamy przepis na romantyczny rollercoaster!🎢
Wciągnęła mnie od samego początku, te ich drobne potyczki słowne, a ta lista?! 😂
Rozbawiła mnie okropnie 😂
Podobało mi się napięcie jakie rosło pomiędzy Grace i Johnem, to jak on musiał się o nią starać 😌
Jednak już później miałam wrażenie, że fabuła opadła troszkę, większość opierająca się na zbliżeniach fizycznych, i ten ich trywialny język nie przypadł mi do gustu, no bo ile razy można powtarzać słowo ,,seksować”?
Lekki i przyjemny romans, który można przeczytać w wolnej chwili 😌

Drugą część bardzo popularnej serii ,,Off-campus”, którą uwielbiają miliony! ❤️
Rozbawiła mnie okropnie 😂
Podobało mi się napięcie...

Seria Off-Campus i Briar U są dwoma seriami, do których mam absurdalnie dużo miłości i wszystkie książki podobają mi się nawet za bardzo. Nie powiem nic złego, bo to dla mnie książki na poprawę humoru do przeczytania w jeden wieczór. Robię kolejny reread całych serii, więc dla wszystkich fanów sportowych romansów te pozycje są idealne.
Moje absolutnie ukochane zachwyty.

Moje absolutnie ukochane zachwyty.

Polecam !

Polecam !

Cykl Off-Campus to czytelniczy strzal w dziesiatke!
Nie sposob nie polubic bohaterow, puscic ich perypetii w niepamiec.
Czarujaca, subtelna, rozczulajaca, chwytajaca za serce seria, pelna milosci, humoru i ciepla.
Zarowno "Uklad", jak i "Blad" pozostana mi w pamieci. Chetne siegne po kolejne ksiazki pisarki.
Polecam!

Cykl Off-Campus to czytelniczy strzal w dziesiatke!
Nie sposob nie polubic bohaterow, puscic ich perypetii w niepamiec.
Polecam!

Pierwsza część serii zrobiła na mnie lepsze wrażenie, relacja bohaterów była chyba lepiej wyważona, a tutaj nie wszystko mi zagrało. Ale dobrze, że to nie jest ta sama historia opowiedziana z innymi imionami. Zachowanie Logana błagającego o drugą/kolejną szansę? Gdyby nie był przystojnym hokeistą, byłby po prostu natrętem, którego trudno spławić. Niemniej Grace, szczególnie w pierwszej połowie książki, jest absolutnie wspaniałą bohaterką. Potem ta iskra niestety trochę gaśnie, ale jej pewność siebie i zdrowy rozsądek po prostu mnie ujął.
Minusem jest moim zdaniem język (tłumaczenie?) scen erotycznych. Nie wiem, dlaczego po polsku to prawie zawsze brzmi tak żenująco. Dzięki takim książkom poznaję nowe słowa i nowe znaczenia starych (pączek?!🥴).

Przyjemna książka, ale miałam wrażenie, że bohaterowie są wykreowani bardzo podobnie do pary z poprzedniej części.

Historia Johna Logana i Grace Ivers, pary która zaczyna swoją przygodę w nie najlepszym czasie. John psuje to co między nimi kiełkuje. Mimo to chłopak próbuje wynagrodzić swoje przewinienia i odkupuje swoje winy wykonując serię zadań, które nakazuje mu Grace. Ich wypełnienie gwarantuje mu możliwość zabrania jej na randkę. A później miłość i związek kwitną, z małymi komplikacjami ale bez większych dram.

Książka jest napisana dość prosto, nie ukrywam, że liczyłam na więcej… pierwsza część serii Off-Campus zrobiła na mnie większe wrażenie. Mam też wrażenie, że zakończenie było szybkie i mogło być lepsze.

Ma fajnych bohaterów z poprzedniej części w tle, główna para jednak narysowane jest już trochę od niechcenia. O ile Logan Ma jeszcze mocno osadzone tło i swoje sprawy do rozwiązania, do Grace jest tylko i aż jego zbawczynią we wszystkim.

Bardzo łatwa i przyjemna książka.
Fakt że pierwsza część "Układ" serii An Off Campus bardziej mi się podobała, ale już wtedy polubiłam Logana, więc z przyjemnością odkrywałam jego dalsze losy.
Uwielbiam poczucie humoru Elle Kennedy...
Przy nie których dialogach bohaterów wręcz wyłam ze śmiechu 😂
Podczas czytania choć przedstawiona historia mnie wciągnęła, miałam wrażenie, że wzbudza we mnie za mało emocji, a cała fabuła jest delikatna i trochę nijaka...
Jednak te myśli wyparowały przy końcówce hih
Nie będę za dużo zdradzać ale: Logan, radio, wyznanie uczuć...
Płakałam i się śmiałam!

Bardzo łatwa i przyjemna książka.
Uwielbiam poczucie humoru Elle Kennedy...
Przy nie których dialogach bohaterów wręcz wyłam ze śmiechu 😂

• Romans