Allegro - kampania grudzień kat. współczesna

Living with Regret

Cykl: Rain (tom 3)
Wydawnictwo: Self Publishing
angielski

I had my whole life mapped out. Perfect guy. Perfect friends. Everything was exactly the way I wanted it. That was until that night--the one I can’t remember. It’s all my fault, and now the memories are all I have left of him. Of us. My guilt drowns me until Sam Shea steps back into my life and helps me to the surface. He slowly opens my heart and crawls deep inside before I even realize...

My guilt drowns me until Sam Shea steps back into my life and helps me to the surface. He slowly opens my heart and crawls deep inside before I even realize what’s happening. I know I don’t deserve him.

While I’m trying to get used to my new life, pieces of that night slowly start to come back to me. Lies and secrets shatter everything I thought I knew.

Maybe I’m not the only one living with regret.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/18808092-living-with-regret

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/18808092-living-with-regret

mclena | 2016-07-14
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Life is like a sealed cardboard box. Some are full of wanted treasures, but others are just empty. That’s mine."

Nie mam już co ukrywać, że Lisa De Jong stała się jedną z moich ulubionych autorek. Pasuje mi jej styl. Potrafi banalną historię, którą czytało się nie raz, przekształcić tak, że staje się wyjątkowa. Zmiany które wprowadza, sposób w jaki to robi, sprawia, że książka mimo tandety, przewidywalności, nadal potrafi zaskoczyć.
Historia opowiada o Rachel - kolejnej koleżanki Kate z Collage'u o której wspomina w "After the rain". Tam Rachel jest w wieloletnim związku z Cory'm. Tutaj zaś sytuacja przedstawia się już zupełnie inaczej. Rachel budzi się w szpitalu. Okazuje się że miała wypadek samochodowy prowadząc pod wpływem alkoholu, w którym ginie Cory. Dziewczyna nie dość, że musi pogodzić się z tym, że zabiła ukochanego chłopaka, z którym planowała przyszłość, to na dodatek musi sobie poradzić z amnezją, przez którą nie pamięta ostatnich 24 godzin sprzed wypadku. Pogodzić...

katala | 2018-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Dobra autorka, całkiem dobra seria, i w sumie niezła książka.
Jednak tutaj, trochę inaczej niż w pozostałych, miałam poczucie przesytu i zmęczenia. Choć poprzednie części czytałam już jakiś czas temu, nagle wydało mi się to bardzo znajome. Tak, wiem, inny temat, ale jednak to jak to jabłko które pada niedaleko jabłoni. I nie, to nic złego, bo całość nadal trzyma poziom, ale tak jak powiedziałam, poczułam się zmęczona. Może też wiecznymi kłopotami młodych ludzi, które bardziej pasują do dorosłych, którzy przynajmniej teoretycznie powinni umieć sobie radzić z nimi trochę lepiej. Dla mnie niewątpliwą wisienkę tej historii jest Sam. Po dwóch pierwszych częściach można było być pewnym, że coś się stało, że wypadek miał jakieś głębsze podłoże, więc końcówka nie była zaskoczeniem. Podejrzewam, że nie tylko dla mnie, choć kilka spraw, rzeczy mnie zaskoczyło i to uznaję za duży plus. Ale Sam… To imię niesie za sobą tak wiele miłości, cierpliwości, ofiarności, bezinteresowności. Zresztą,...

Kasiek | 2017-02-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 13 lutego 2017

Kolejna część serii „Rain”, podobnie jak dwie poprzednie, porusza trudne kwestie natury emocjonalnej. Tym razem główna bohaterka musi poradzić sobie ze stratą ukochanej osoby. Jest jej o tyle trudniej, że czuje się winna śmierci swojego chłopaka. Nie tylko żałoba jej doskwiera, ale i ogromne wyrzuty sumienia. Do tego nie radzi sobie dobrze w relacjach z rodzicami, zwłaszcza z ojcem. No i w tym momencie pojawia się niezastąpiony Sam, wieloletni przyjaciel, powiernik i pocieszyciel, który przez długi czas był nieobecny w jej życiu. Ma on pozytywny wpływ na Rachel. Ponownie staje się jej bliski, choć jak to zazwyczaj bywa ma też coś do ukrycia.
Książka całkiem dobra. Niemniej jednak uważam, że wraz z każdym kolejnym tomem cyklu, jest on coraz słabszy. Fabuła jest dość przewidywalna, a zakończenie nie zaskakuje. Jednak ogrom emocji i problemów wewnętrznych głównych bohaterów, które przewijają się przez całą lekturę, sprawiają, że czyta się z ją zainteresowaniem.

Mystery | 2017-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Jedno słowo: REWELACJA! :)

Zdecydowanie najlepsza część serii "Rain".
Zawiera wszystko to, co uwielbiam w książkach:
dramat, łzy, żal, smutek, miłość, pożądanie, sekrety, zwroty akcji, zaskakujące informacje, happy end :D

Polecam :)
Zatraciłam się bez reszty w losach Rachel i Sama, pochłonęłam książkę w kilka dni.

Piękne cytaty:

" Łatwo zapomnieć o cudzie normalności, ponieważ człowiek przyzwyczaja się do życia w niej."

"Życie można porównać do kartonowego pudełka. Jedno jest pełne skarbów, a inne po prostu puste."

"Życie to podróż, w której niewielu czeka droga bez zakrętów i wybojów."

"Ci, którzy mówią,że piękno nie istnieje, nie wierzą w nie wystarczająco, by za nim podążać."

"Najtrudniejsze rzeczy do zrobienia w życiu powinny być najbardziej satysfakcjonujące."

<333

Kocham te serię ♥️♥️♥️. Rachel żyje w swoim na pozór szczęśliwym, idealnym związku z Corym. Niestety wszystko wali się jak domek z kart, gdy pewnej nocy chłopak ginie w wypadku samochodowym. Dziewczyna spędza długi czas w szpitalu na oddziale intensywnej terapii w śpiączce, a gdy otwiera oczy niczego kompletnie nie pamięta. Mówią, że czas leczy rany, ale czy w tym wypadku też tak będzie? Czy przypomni sobie wszystko? Jak zareaguje? Jak potoczy się cała historia? Osobiście powiem jedno - Polecam!!!♥️ I już teraz po cichu proszę św. Mikołaja o całą serię w prezencie, bym mogła je mieć tylko dla siebie i wracać do nich kiedy tylko zechcę z przyjemnością.

"Ludzie nie muszą robić wielu rzeczy, ale ci którzy robią to mimo wszystko, są coś warci"

Trzeci tom wspaniałego cyklu "Rain". Uwielbiam książki tej autorki. Na żadnej się nie zawiodłam i chociaż ta pozycja podobała mi się trochę mniej od poprzednich tomów, to i tak na długo pozostanie w moim sercu. Lisa De Jong potrafi w taki sposób wykreować bohaterów, że nie da się ich nie polubić lub o nich zapomnieć.

Od początku historii wiedziałam, że polubię Rachel (chociaż ma takie okropne imię). Jest naprawdę przesympatyczną osobą, która znalazła się w bardzo nieciekawej sytuacji. Nikt z nas nie chciałby stracić swojej najbliższej osoby, a właśnie to przytrafiło się głównej bohaterce. Dziewczyna nie umie sobie z tym poradzić. Chodziła z Cory'm przez pięć lat i nie wyobrażała sobie życia bez niego. Wtedy do szpitalnej sali wkracza jej najlepszy przyjaciel z dzieciństwa Sam.

Sam od zawsze kochał Rachel, lecz nigdy nie wyznał jej swoich uczuć. Chciał, żeby była szczęśliwa, dlatego nie...

Natalia | 2018-09-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 21 września 2018

Biorąc pod uwagę, to jakie emocje budziły we mnie dwa poprzednie tomy tejże serii, to czytając tę nie czułam prawie nic. Poza rosnącym rozczarowaniem.
Główna bohaterka, Rachel, znana mi była z poprzedniej części i wyobrażałam ją sobie inaczej. Myślałam, że jest bardziej charakterna, wyrazista,a jej postać wypada słabo, naiwnie. Męska postać, to Sam, który jest postacią "oklepaną". Szczerze powiedziawszy, to na nim jakoś autorka się nie skupiła.
Nie było momentu w, którym ta historia, by mnie rozbawiła czy wzruszyła. Od początku zabrakło elementu zaskoczenia. Wszystko działo się tak jak myślałam, że będzie. Najsłabsza z wszystkich części jak do tej pory.

mania_kch | 2017-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2017

Rachel, w wyniku wypadku traci ukochaną osobę. Jej dotychczas poukładany świat rozpada się. Jedyną osobą, która chce pomóc dziewczynie uporać się z tym dramatem jest Sam. Chłopak, który kiedyś był dla Rachel najlepszym przyjacielem, lecz ich drogi w wyniku błędnych decyzji rozeszły się.

To już trzecie spotkanie z serią Rain a drugie, które wypada dość słabo. Niestety w moich oczach trudno autorce powtórzyć sukces pierwszej części. Zabrakło głębi i emocji a sama historia niczym nie zaskakuje.

Beata90 | 2018-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2018

"Czasami, gdy naoglądamy się brzydoty w życiu, ciężko jest uwierzyć, że piękno nadal istnieje. A jeśli żyjemy zbyt długo w tej brzydocie, zaczyna nam się wydawać, że piękno nigdy nie istniało. Życie w mroku płata figle umysłowi, wysysa duszę, więc kiedy ponownie światło przesącza się przez tę ciemność, potrzeba trochę czasu, by drzewa znów się zazieleniły, a kwiaty urosły. Mrok jest dla światła tym samym, czym zima dla wiosny."

Magda | 2017-08-05
Na półkach: E-booki, Przeczytane, 2017
Przeczytana: lipiec 2017

Zdecydowanie najlepsza jest pierwsza część cyklu. Al;e i tym razem fabuła mnie wciągnęła. Los kpi z młodej dziewczyny. Pewna, że jej miłość będzie trwać już wiecznie, budzi się nagle w szpitalu i nie pamięta, co się wydarzyło. Okazuje się, że w wypadku zginął jej ukochany, a ona prowadziła auto. Żal jest więc podwójny - utrata chłopca i świadomość, że przyczyniła się do jego śmierci. Dziewczyna musi stawić czoła przeciwnościom. Z pomocą przychodzi jej przyjaciel z dawnych lat. Rachel zaczyna sobie powoli przypominać, co stało się tego strasznego wieczora. I gdy dociera do niej, co było powodem wypadku, załamuje się. Uporanie się z ogromem emocji nie jest łatwe. Czy bohaterka odnajdzie w sobie siłę, by wrócić do zwyczajnego życia?
Zakończenie jest przewidywalne, choć w kilku miejscach akcja książki mnie nieco zaskoczyła. Cóż, okazuje się, że nie zawsze wszystko jest takie idealne, jak nam się wydaje...