Podręcznik żeglarza i sternika jachtowego

Wydawnictwo: Wielki Błękit
hobby

Podręcznik jest przeznaczony dla żeglarzy. zawarty w nim materiał odpowiada programom nauczania na stopnie żeglarza i sternika jachtowego. Jednocześnie pomyślany jest jako kompendium wiedzy dla żeglarzy uprawiających jachting morski. Układ podręcznika i jego forma edytorska są przyjazne czytelnikowi. W równoległej do tekstu szpalcie zamieszczone są liczne ilustracje, co ułatwia równoczesne śledzenie rysunku i jego opisu. Wszystkie rysunki są barwne, co ułatwia ich zrozumienie. Logiczny układ treści poparty jest jasnym i przejrzystym tokiem narracji, żółte tło podkreśla najistotniejsze fragmenty tekstu oraz rozdziały i podrozdziały tworzą tzw. żywą paginę górnego marginesu co daje nową jakość tej edycji, nowatorską na rynku podręczników. Tekst jest lapidarny i adekwatny do zawartej tematyki podręcznika. zawiera on następujące działy ujęte w grupy tematyczne: Wiadomości o jachtach żaglowych, Teoria żeglowania, Teoria manewrowania, Przepisy, Locja, Nawigacja, Ratownictwo, Meteorologia, Żeglarskie przedszkole (rozdział dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki w nauce żeglowania) Podręcznikzawiera również szeroko pojęte aspekty dotyczące bezpieczeństwa, ochrony środowiska przyrody oraz etykiety żeglarskiej. Autor podręcznika Franciszek HABER a absolwent Politechniki śląskiej w Gliwicach (1969), studiów podyplomowych o profilu pedagogicznym i Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, jachtowy i motorowy kapitan żeglugi wielkiej. Literat. Legendarny już dzisiaj szef szkoły żeglarstwa akademickiego w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa aAlmatura w Giżycku. Wśród przyjaciół nazywany anajwiększym poetą wśród kapitanów, największym kapitanem wśród poetówa. Jest podróżnikiem i aobywatelem świataa. Pływał w Kanadyjskiej Szkole pod Żaglami przemierzając Pacyfik oraz morza Dalekiego Wschodu, należy do elitarnego Bractwa Kaphornowców, Bractwa zawiszaków, jest jednym z kapitanów harcerskiego żaglowca azawisza Czarnya.

Ingvar | 2016-07-25
Khayman00 | 2013-10-09