Operacja Człowiek w Czerni

Okładka książki Operacja Człowiek w Czerni
Jørn Lier HorstHans Jørgen Sandnes Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Detektywistyczne nr 2 (tom 2)
Operasjon Mørkemann
Media Rodzina
2015-05-15
2015-05-15
Katarzyna Tunkiel
literatura norweska Katarzyna Tunkiel Hans Jørgen Sandnes opowiadania mali detektywi

Okładka książki Operacja Płatki Śniegu Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Ocena 8,0
Operacja Płatk... Jørn Lier Horst, Ha...
Okładka książki Operacja Jednorożec Jørn Lier Horst, Hans Jørgen Sandnes
Ocena 8,5
Operacja Jedno... Jørn Lier Horst, Ha...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Na półkach: , , , ,

Świetna, godna polecenia seria! Duet młodych detektywów – Tiril i Oliver – rozwiązują kolejne zagadki w iście imponującym stylu. Dzieciaki są sympatyczne i bystre a akcja idealnie dopasowana do niewyrobionego jeszcze czytelnika. Dużym atutem książki są też dość krótkie rozdziały, dzięki czemu lektura nawet dla starszego przedszkolaka nie jest uciążliwa.

W drugiej części opowieści o przygodach Biura Detektywistycznego nr 2 Oliver, jadąc na rowerze, wpada nagle do wykopanego dołu. Zaraz potem dzieci zauważają, że tajemniczych dziur jest znacznie więcej a sprawcą całego zamieszania jest mroczna postać w czarnym kapeluszu.

Chociaż powieść ma lekki element grozy to nie powinna ona przestraszyć nawet małych czytelników. Nie epatuje przemocą a jedynie wprowadza lekki dreszczyk emocji. Bardzo dobrym pomysłem są również zagadki na końcu każdego tomu, które pozwalają jeszcze na chwilę powrócić do przeczytanej treści.

W drugiej części...

Jest to seria, która naprawdę podoba się dzieciakom. Pamiętają bohaterów, czynnie biorą udział w rozwiązywaniu zagadki i z niecierpliwością czekają na zadania do wykonania na końcu książki. Do tego ciekawa narracja, krótkie rozdziały i ilustracje (kolorowe), które dodają charakteru całości.

Druga część absolutnie nie zawodzi. Tiril i Olicer przypadkiem natrafiają na dziwne dziury w ziemi, kiedy jadą rowerami odwiedzić dziadka. Postanawiają sprawdzić, co lub kto się za tym kryje.

Wciąga. Nie jest za długo, nie jest za krótko. Idealnie na dwa, trzy wieczory. Bohaterowie podobają się. Zawsze, kiedy czyta się książkę parce dzieci, fajnie, że bohaterami jest też zarówno chłopiec jak i dziewczynka. No może odrobinę rozczarowujące zakończenie, jednak inaczej wyobrażałam sobie człowieka w czerni. Ale od siebie polecam i na pewno zabiorę się z dzieciakami za kolejne części.

Serię Biuro detektywistyczne nr 2 tworzą dwaj Norwedzy, pisarz, który jest również detektywem, oraz ilustrator. Ten duet wróży dobrą zabawę podczas lektury.

Fabuła, choć nieskomplikowana, pozwala poczuć dreszczyk emocji. Tiril i Oliver, główni bohaterowie serii, mają podczas przejażdżki rowerowej nieprzyjemną przygodę. Chłopiec nie zauważa wielkiej dziury na ścieżce i ląduje na ziemi. Dzieciaki dostrzegają więcej dziur i natychmiast zaczynają zastanawiać się, kto je wykopał i po co. Rozpoczynają śledztwo. W swoim biurze przeprowadzili analizę wszystkich znalezionych śladów. Wprawdzie nie było tego wiele, ale było nad czym główkować. W dodatku na Równinie, gdzie mali detektywi natknęli się na tajemnicze dziury, pojawił się groźnie wyglądający mężczyzna w pelerynie. Z pewnością był to ktoś obcy, spoza miasteczka. I wyraźnie czegoś szukał... Czego?

Prosty język historyjki i duża czcionka wspomogą młodego czytelnika w samodzielnym zapoznaniu się z lekturą. Kolorowe ilustracje, idealnie współgrające z tekstem, pomogą wyobrazić sobie opisywane wydarzenia.

Ostatnie strony książeczki zawierają zadania dla czytelnika-detektywa. Polecam do wspólnej lektury z dzieckiem lub młodszym rodzeństwem albo do samodzielnej lektury dla początkującego czytelnika.

Świetna!

Świetna!

Druga część kryminalnej serii dla dzieci. Bardzo tajemnicza, trzyma w napięciu.
Bardzo polecam całą serię.

Druga część kryminalnej serii dla dzieci. Bardzo tajemnicza, trzyma w napięciu.
Bardzo polecam całą serię.

była naprawde prawde rawde awde fajnnn(:aAa

była naprawde prawde rawde awde fajnnn(:aAa

Właśnie dzięki takim książkom szybko powiększa się grono dorosłych czytelników dobrych kryminałów :-)

Bardzo fajna książka. Szybko się czyta. Polecam.

Bardzo fajna książka. Szybko się czyta. Polecam.

Najlepsza do tej pory seria książek dla dzieci którą czytaliśmy 👏

Najlepsza do tej pory seria książek dla dzieci którą czytaliśmy 👏