Wyzwanie czytelnicze LC

Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia

Wydawnictwo: Egmont Polska
bajki
Meggie

Masz ochotę bawić się z Maszą w szkołę, wyręczyć świętego Mikołaja albo poznać dalekiego kuzyna Niedźwiedzia? Przeczytaj zabawne opowieści o tej niezwykłej parze przyjaciół. Tu nawet największe psoty uchodzą na sucho, a wszystko zawsze dobrze się kończy! Kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia to fantastyczna lektura dla fanów popularnego serialu i znakomity pomysł na prezent.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Meggie | 2015-04-04

Masza to malutka psotna dziewczynka, która ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Rozpiera ją energia, czego doświadcza często spokojny, pogodny i uprzejmy Niedźwiedź. W tej książce poznacie kilka opowieści o ich niezwykłych przygodach, które na szczęście jak to z bajkami bywa zawsze dobrze się kończą.

W pierwszym momencie na uwagę zasługuje kolorowa i starannie przygotowana okładka. Z przyjemnością się na nią patrzy. Oprawa graficzna to zdecydowanie walor tej publikacji. Ciekawe, nasycone kolorystycznie ilustracje, duża czytelna czcionka i bardzo dobry gatunkowo papier sprawiają, że lektura idealnie nadaje się na prezent dla dziecka.

Treść jest równie interesująca. Na początku poznajemy każdego z bohaterów występujących na kartach książki. Poza głównymi postaciami w lekturze znajdują się między innymi wilki, prosiaczek, czy też panda. Obok obrazków umieszczone są krótkie opisy cech charakteryzujących każdą z postaci.

Na kolekcję składa się pięć bajek zawierających perypetie dwójki...

korcia | 2016-09-04
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Amarisa | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

"Masza i Niedźwiedź" to rosyjski serial animowany, którego twórcami są Andriej Dobrunow, Oleg Kuzowkow oraz Dmitrij Lowejko. Powstał on w oparciu o ludową legendę o zagubionej w lesie dziewczynce, która zamieszkała wraz z niedźwiedziem w jego domku. Choć serial powstał w 2009 roku, w Polsce jego emisja rozpoczęła się dopiero pięć lat później na antenie TVP ABC.

W książce "Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia" znalazło się pięć opowieści o przygodach tytułowych bohaterów. A kim właściwie oni są? Masza to niezwykle energiczna i psotna dziewczynka. Ma milion pomysłów na minutę i wszędzie jej pełno. Przyjaźni się z Niedźwiedziem, byłym artystą cyrkowym, zapalonym kibicem piłki nożnej oraz amatorem warcabów. Ze względu na Maszę musi mieć on oczy dookoła głowy i stale pozostawać czujnym, bowiem dziewczynka, przez swoje szalone pomysły, często pakuje się w nie lada tarapaty. A to gotuje kaszę, której starczyłoby dla kilku garnizonów wojska; innym razem wpada prosto w...

Joana | 2015-07-15
Przeczytana: 07 lipca 2015

Masza to cudowna malutka dziewczynka, która zupełnie przez przypadek miewa niespodziewane i szlone przygody. Tak samo poprzez dziwny zbieg okoliczności to właśnieprzyjasiel Maszy, ogromy i równie uroczy Niedźwiedź jest najczęstszym celem owych przypadków. To wszystko sprawia, że oboje mają zabawne i pełne śmiechu przygody, które jak to w bajkach bywa, zawsze kończą się dobrze.

Ponadto książeczka jest wydana wręcz przepięknie a barwe ilustracje w równym stopniu jak wesołe przygody Maszy i Niedźwiedzia nie pozwalają sie oderwać od niej.
Polecam gorocą i gwarantuje uśmiech od uch do ucha!

ZwykłaMatka | 2015-06-16
Na półkach: Przeczytane, Czytane córci
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Tak jak i bajka, książka jest po prostu świetna! Psotna Masza nawet na kartkach książki pozostaje uroczym łobuziakiem i dzięki temu naprawdę dobrze się czyta :)))) Nie polecam jednak czytać na dobranoc, bo masa śmiechu podczas czytania nie sprzyja zasypianiu :)

Nad fenomenem Maszy i Niedźwiedzia zastanawiał się chyba każdy, kto ma w domu dziecko. Maszki zaatakowały nasze dzieci i atakują zewsząd: z tv, z półek sklepowych, atakują nawet nad morzem czy w górach (same spotkałyśmy Maszkę w Kołobrzegu tego lata)! Ale atak, choć trochę osłabł, działa nadal, chyba już podprogowo 😉 przynajmniej na moje dziewczyny.

Dzięki Maszce przypomniałam sobie piosenkę, którą śpiewaliśmy po rosyjsku -„Zawsze niech będzie słońce” (a teraz Wy sobie pośpiewacie w środku nocy kiedy się zbudzicie ;)). Od tego momentu co jakiś czas Kasia prosi, żebym śpiewała na zmianę po rosyjsku Пусть всегда будет солнце i po niemiecku O Tannenbaum (i nieważne, że to jeszcze nie są święta…)
Jednak sama przyznaję, że Maszka jest świetna, trochę „szyta” na miarę naszego poczciwego Wilka i Zająca, a nawet lepsza, bo bardzo dla dzieci, choć dorośli oglądają ją też nałogowo.
Nic dziwnego więc, że co jakiś czas moje dziecko przynosi z biblioteki tę samą książkę. Świadomość tego, że...

Madllena | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 26 kwietnia 2015

Rewelacyjna,zabawna, syn jest zachwycony. Czytamy kolejny raz. Świetna.

sweetdream | 2015-04-24
Przeczytana: 2015 rok

Kiedy w moje ręce trafił egzemplarz książki „Wielka kolekcja bajek o przygodach Maszy i Niedźwiedzia” pomyślałam, że wraz z dziećmi spędzę z nią kilka wieczorów. Tymczasem rzeczywistość okazało się zupełnie inna. Starszy syn od razu poprosił, żebym zaczęła czytać. I tak czytałam i czytałam... aż dotarłam do ostatniej strony. Dlatego ostrzegam, ta książka wciąga :-)

A wszystko zaczęło się od rosyjskiego serialu opartego na ludowej opowieści o dziewczynce zagubionej w lesie, która zaprzyjaźniła się z niedźwiedziem. Serial pojawił się w polskiej telewizji w zeszłym roku i od razu zyskał rzesze fanów. Książka na jego podstawie jest równie interesująca, dlatego czytelnicy z pewnością się nie zawiodą.

Kim jest tytułowa Masza? To niesforna i psotna dziewczynka, mająca mnóstwo pomysłów, które wpędzają ją w niezłe tarapaty. Jej przyjaciel, były cyrkowiec i wielki fan piłki nożnej musi mieć oczy dookoła głowy i za każdym razem ratuje przyjaciółkę z opresji. Ich przygody są fascynujące i...

Zaczytana | 2017-11-21
Przeczytana: 2016 rok